Vissza tudják venni Édesapám nyugdíját?
Édesapám tavaly decemberben elhunyt.
Az én folyószámlámra kapta a nyugdíját. Oda megérkezett
januárban a januári, februárban a februári, és a 13. havi nyugdíja.
Sajnos, hozzányúltam, mert nem tudtam volna máshogy kifizetni a temetését. (a három havi nyugdíja (3 * 80e Ft) volt összesen annyi, mint a hamvasztás költsége.)
Elvileg ezek már nem jártak volna, és utólag leemelnék a folyószámlámról.
Mi történik, ha nincs már a számlámon ennyi pénz?
Végrehajtják? Vagy nem próbálkoznak tovább?
"Én szabályosan lejelentettem"
Igen? Van róla emailed, tértivevényed, hogy bejelentetted? Szuper.
Attól még, hogy egy dolgot szabályosan csináltál, a neked nem járó pénzt elköltötted.
"Sajnos, hozzányúltam, mert nem tudtam volna máshogy kifizetni a temetését. Elvileg ezek már nem jártak volna, és utólag leemelnék a folyószámlámról."
Lám, te is nagyon jól tudod, hogy sáros vagy.
Kik vannak még rajtad kívül örökösök? Vannak testvéreid? Édesapádnak felesége?
Kérdező, az hogy ostoba vagy és tájékozatlan (és a google sincs telepítve a gépedre..), még nem ment fel téged attól, hogy visszafizesd. Most se azt jöttél megkérdezni, hogy miként tudod rendezni a Nyufig felé a tartozásodat, hanem hogy miként tudnál kibújni a felelősség alól.
Ja igen. És ha a nyugdíjat nem kaptad volna meg pluszban, apád még mindig temetetlen lenne..? A hamvasztással is megvártad decembertől a februárt, hátha még kipengetnek 2*80 ezret?
December 21. volt azt hiszem a januári zárás, 22-től pedig igazgatási szünet, plusz van napi több ezer beadvány, ezért nem lehet azonnal intézkedni.
Elvben más számlájára nem mehet nyugdíj, erről nyilatkozni kell a nyugdíjasnak, hogy van rendelkezési joga a számla felett.
Jogalap nélkül átutalt ellátás esetén megy egy levél a számlavezető banknak, ők megadják, hogy megvan-e még a pénz, van-e társtulajdonos, milyen számlamozgások voltak az elhalálozást követően.
Ha van pénz, és nincs társtulajdonos, vagy nem másé a számla, visszautalják felszólításra.
Ha van társtulajdonos, őt szólítják fel. Azt hiszem 15 napig kamatmentesen lehet visszautalni, és esetleg lehet részletfizetést kérni, de alapos indokkal (és szerintem illetékköteles).
Figyelőkódok vannak a gépben, nem lesz elfelejtve. Ez nem a Kincstár pénze, hanem az államé, az embereké. Nem fogják csak úgy hagyni elúszni.
Szokták a közjegyzőt is megkeresni, ha pénz nincs, csak örökös.
Az én számlámra ment a pénz dolgot azt hiszem úgy nevezik, hogy jogtalan vagyonosodás.
"Hátha elfeledkeznek róla.. :-D Ott is csak emberek dolgoznak."
Nem a 80-as években vagyunk, amikor Marcsika szeme átsiklott egy tételen véletlenül. SZámítogépes rendszer van. Az garantáltan nem fog elfeledkezni róla.
Nem vagyok netjogtár, gondolom a Nyugdíjfolyosító tudja hogy mennyi jár, és annyit utal.
Majd ha visszakérik, visszafizetem.
"Majd ha visszakérik, visszafizetem."
Ennyi.
"Mi történik, ha nincs már a számlámon ennyi pénz?"
Mivel nem a postás hozta az ellátást, amire már nem volt édesapád jogosult, ezért vagy később kérik majd vissza, miután kiderült, hogy kinek a számlájára ment a nyugellátás, tehát kit kell kötelezni a visszafizetésre, vagy a hagyatéki eljárás részét fogja képezni, mint tartozás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!