Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy jogilag megszűnt bankot...

Egy jogilag megszűnt bankot töröltethetek a tulajdonlapomról, ha az még mindig szerepel rajta?

Figyelt kérdés

Pontosabban azért érdekelne ez a kérdés, mert 2005-ben felvettem egy jelzáloghitelt xy banktól, akit egy másik bank megvásárolt 2008-ban, de a másik bank, aki elviekben megvásárolta az xy bankot, és ezáltal elviekben engem is, az adott új bank még sem módosított velem semmit, sem pedig a régi bank, aki eladott, vmint a tulajdon lapomon is elviekben még mindig a régi bank neve szerepel, aki már nem létezik semmilyen formában sem törvényesen!

Az eladás maga szintén elviekben törvényesen zajlott, na de velem akkor sem módosítottak semmit, innét kezdve nekem törvényesen mi közöm az új bankhoz, vagy ha van is közöm, azt nekik kellene tüzetesen bebizonyítaniuk, de nekem attól még a régi teljesen megszűnt bankot jogom van töröltetni a tulajdonlapomról nem?

Ennél tisztábban nem nagyon tudom megfogalmazni a kérdésemet, így bocsi mindenkitől, ha kissé bonyi!


2011. okt. 23. 10:29
1 2 3 4 5 6
 1/55 A kérdező kommentje:

Még csak annyit, hogy a bankok nevét direkt nem neveztem meg, így ne kérdezzétek, hogy melyik bankokról van szó, mert nem fogok rájuk válaszolni!

Tehát tényleg csak azért érdekelne pusztán, hogy ilyen esetben a kérdésemre mit mond ki kis államunk törvénye? :)

2011. okt. 23. 10:34
 2/55 anonim ***** válasza:

Azt, hogy megvan a bank jogutódja, aki megkapta a tartozásodat. Akkor is, ha azt nem írták át.

Szép is lenne, ha így meg lehetne szabadulni a fizetési kötelezettségtől...

2011. okt. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
Ha megvette, azt csak a követelésekkel és tartozásokkal együtt tehette. Bizonyítani elég egyszerű, rajta van a cégkivonaton.
2011. okt. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 A kérdező kommentje:

De én nekem még mindig az a fő kérdésem, hogy az xy bankot, aki a tulajdon lapomon szerepel még, mert nem történt módosítás, azt jogilag törölhetem-e a tulajdon lapomról?

Nem az új bank jogai érdekelnek!

2011. okt. 23. 11:36
 5/55 A kérdező kommentje:

És jó lenne, ha egy valóban hozzá értő válaszolna, akár törvény pontokat bemásolva is! Előre is köszönöm!

Törvény érdekel! Nem pedig az, hogy mi lenne szép és mi nem!

2011. okt. 23. 11:39
 6/55 anonim ***** válasza:
Igen, ha a bank hozzájárul.
2011. okt. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:

"Törvény érdekel!"


Akkor olvasgasd a törvénytárat, hülyegyerek!


[link]

2011. okt. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 A kérdező kommentje:

Tehát még egyszer megfogalmazom a fő kérdésemet biztos, ami biztos alapon!

Tisztában vagyok azzal, hogy annak a banknak milyen jogai vannak követelést illetően, akik megvették xy bankot!

Azzal nem vagyok tisztában, hogyha xy bank semmilyen formában sem létezik már, azt töröltetni tudom-e jogosan és hivatalosan a tulajdonlapomról?

Ha már az új bank nem tette meg...valószínűsítem, hogy azért, mert kell hozzá az aláírásom! De ez ugyan csak logikai feltételezésem, tehát az ezzel kapcsolatos törvényeink érdekelnének!

2011. okt. 23. 12:23
 9/55 A kérdező kommentje:

Melyik bank hozzájárulása kell?

Mert a megszűnt bank már nem létezik, az nem tud hozzájárulni az új bankkal meg nincs szerződésem semmilyen formában sem, azaz az új bank max. csak jogutódi viszonyokra hivatkozhat logikám szerint ugyancsak a követeléseket illetően, de a földhivatal felé ilyen esetben mi a helyzet? Ebben az esetben még is kinek van joga hozzá járulni???

2011. okt. 23. 12:28
 10/55 A kérdező kommentje:

Jah, annak, aki le hülye gyerekezett:

pszáf szerint jogutodi viszony az alábbiakban lehet:


"Az Intézmény jogi státusza sor kitöltéséhez az alábbi felsorolás által megadott lehetőségek választhatóak: aktív, cégbírósági nyilvántartásba vétel alatt, felszámolás alatt, végelszámolás alatt, átalakulás alatt/beolvadás, átalakulás alatt/összeolvadás, átalakulás alatt/különválás, átalakulás alatt/kiválás, átalakult/beolvadt, átalakult/összeolvadt, átalakult/különvált, átalakult/kivált, inaktív."


Én itt sehol sem olvasom azt, hogy eladás/megvásárlás esetén is!

Vagy csak én vagyok a vak???

Ha már azzal jössz, hogy olvasgassam a törvényeket! Nagy tudású, lehet magyarázni!

2011. okt. 23. 12:40
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!