Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy jogilag megszűnt bankot...

Egy jogilag megszűnt bankot töröltethetek a tulajdonlapomról, ha az még mindig szerepel rajta?

Figyelt kérdés

Pontosabban azért érdekelne ez a kérdés, mert 2005-ben felvettem egy jelzáloghitelt xy banktól, akit egy másik bank megvásárolt 2008-ban, de a másik bank, aki elviekben megvásárolta az xy bankot, és ezáltal elviekben engem is, az adott új bank még sem módosított velem semmit, sem pedig a régi bank, aki eladott, vmint a tulajdon lapomon is elviekben még mindig a régi bank neve szerepel, aki már nem létezik semmilyen formában sem törvényesen!

Az eladás maga szintén elviekben törvényesen zajlott, na de velem akkor sem módosítottak semmit, innét kezdve nekem törvényesen mi közöm az új bankhoz, vagy ha van is közöm, azt nekik kellene tüzetesen bebizonyítaniuk, de nekem attól még a régi teljesen megszűnt bankot jogom van töröltetni a tulajdonlapomról nem?

Ennél tisztábban nem nagyon tudom megfogalmazni a kérdésemet, így bocsi mindenkitől, ha kissé bonyi!


2011. okt. 23. 10:29
1 2 3 4 5 6
 21/55 A kérdező kommentje:
Arról már pluszba nem is tettem eddig szót, h amennyiben átakarnék menni egy másik bankhoz, és ott törleszteni tovább abban az esetben az új bank nem engedne át!
2011. okt. 23. 14:55
 22/55 anonim ***** válasza:
Váltsd ki a hiteled forinthitellel! Akkor olyan bankhoz mész, amilyenhez akarsz. Az egyoldalú szerződésmódosításokról azóta született egy elmarasztaló ítélet egy konkrét bank ellen, annak meg várd ki a végét.
2011. okt. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:

"hogy kik lehetnek jogutódok, a bemásolt szöveg alapján abban hol szerepel, hogy megvásárlás esetén is érvényes ez?"


Beolvadás, összeolvadás az, ami ide vonatkozhat.

Vagy még azok sem.

Ugyanis -bár a bank nevét titkolod- gyanúm szerint itt még csak jogutódlásról sincs szó.

Annyi volt, hogy volt egy bank, aminek X volt a fő tulajdonosa. (A bankok zöme részvénytársasági formában működik) Ezek után megvásárolta Y másik bank. A bank semmit sem változott, pontosan ugyanaz a jogi személy maradt, csak a tulajdonosa más. Mivel te a bankkal kötöttél szerződést, nem a mögötte álló tulajdonossal, ez semmiben sem érint.

Ezek után a tulaj úgy döntött, hogy ha már ő a tulaj, akkor megváltoztatja a bank arculatát, és a saját nevét rakatta rá a régi név helyett. Ennyi. Ugyanaz a bank, csak a neve más. Ugyanaz, mint amikor a Mezőbankból Erste Bank lett.

Amikor előtte az Agrobank beleolvadt a Mezőbankba, vagy később a Postabank beleolvadt az Erstebankba, az ténylegesen jogutódlás volt. Ami egyik bankkal kötött szeződés érvényességét sem érintette.

2011. okt. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:

Érts már meg: az adásvétellel jogutódlás jön létre, ehhez nem kell PSZÁF, ez egy jogi alapfogalom!

Megvette a bankot, annak minden követelésével és tartozásával együtt.

A követeléseit érvényesítheti, a tartozásait fizetnie kell.

A te beleegyezésedre nincs szükség, ugyanúgy, ahogy sima engedményezéshez se kellett volna. (Ellenben tartozás átvállaláshoz természetesen kell a jogosult beleegyezése!)

Jelzálog vagy bármi bejegyzéséhez még jó, hogy nem kell a beleegyezésed, hogyha tartozás miatt történik. Hallottál már végrehajtási eljárásról? Bejegyzik a jogosultat és kész.

Veled is ez fog történni, hogyha a logikád alapján nem fizetsz tovább.

És igen, jogszerűen járt el mindenki, ilyen van.

2011. okt. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:

Ha a régi bankod, aki a tulajdoni lapon be van jegyezve, jogutód nélkül megszűnt, akkor töröltetheted.

Ha nevet, tulajdonost váltott, vagy egy másik gazdasági társaságba beolvadt, akkor van jogutódja van, tehát azok a szabályok vonatkoznak a régi bankoddal kötött szerződésekre, amiket az új bank szab meg.

Nézd át alaposan az aláírt szerződésedet, az apróbetűs részt is, és minden ki fog derülni.

2011. okt. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 A kérdező kommentje:

"Ha a régi bankod, aki a tulajdoni lapon be van jegyezve, jogutód nélkül megszűnt, akkor töröltetheted.

Ha nevet, tulajdonost váltott, vagy egy másik gazdasági társaságba beolvadt, akkor van jogutódja van, tehát azok a szabályok vonatkoznak a régi bankoddal kötött szerződésekre, amiket az új bank szab meg.

Nézd át alaposan az aláírt szerződésedet, az apróbetűs részt is, és minden ki fog derülni."


A régi bankommal van csak szerződésem, az újjal nincs, átnézem vagy százszor semmi szó nem esik benne ilyesmiről.

A régi bankot első körben 2007ben megvásárolta az új bank, megmaradt a régi bank neve és minden egyéb szolgáltatás is, fiók telepe saját nem volt csak a régié, de még az új bank dolgozói is a régiek voltak, de az új bank akkor is felvásárolta 100%ban a régit.

Utána rá egy évre megváltoztatta a nevét, majd fél évre rá megszűnt teljesen a régi bank. A megváltozott nevű bank utána beolvadt egy nagyobb bankba, akiknél jelenleg tartozkodom, de velem szembe sem vásárláskor sem semmilyen más esetben nem történt semmilyen módosítás.

2011. okt. 23. 23:57
 27/55 A kérdező kommentje:

A széljegyzeten sem!

Jelenesetben ez a bank aláakar velem írni mindenféle ürüggyel egy módosított szerződést, amit még csak el sem készítettek, hogy mit is, gondolom én próbálják menteni, a menthetőt, de miért írjak alá vmit, ami által jogszerűvé válna minden? Arról nem beszélve, hogy lényegében a régi bankommal aláírt szerződést kb. minden tekintetben az új bank megszegte!

2011. okt. 24. 00:02
 28/55 A kérdező kommentje:
Azt, hogy a régi bank mikor szűnt meg pontosan a név változtatás előtt vagy után nem tudom, csak gazdasági cikkekre tudok alapozni, amikben erről konkrétumot nem írnak.
2011. okt. 24. 00:08
 29/55 A kérdező kommentje:

Na, közben ezzel a témával kapcsolatosan újabb kérdésem felmerült, mert hogy írta valaki, hogy olvassam el az erre vonatkozó pontokat a szerződésembe!


Újra, meg újra átolvastam most is, nem szerepel kimondottan erről benne semmi, hogyha vki megveszi a bankot magát, akkor mi is a helyzet, de más eladás-vétel szerepel benne!

Innét kezdve megint csak felmerült bennem egy még újabb kérdés: az szerepel a szerződésemben, hogy:


"Adós tudomásul veszi és hozzájárúl, hogy a Kölcsönt biztosító, az ingatlan nyilvántartásba bejegyzésrre került önálló zálogjogot a Bank egy jelzálog-hitelintézet részére értékesítse" Itt meg van nevezve egy másik bank, hogy kinek, de az nem az új bank, amiről eddig szó volt és akiknek jelenleg törlesztek.

Innét kezdve az újabb kérdésem az, hogy hogy adott el a régi bank két ízben is???

Eladott egyszer annak, aki a szerződésben szerepel, de továbbra is ennek ismeretében a régi bankommal bonyolítok mindent, utána meg eladott az új banknak újra???

Akihez elvileg tartozom, de még sem tartozom és minek után a közvetítő bankom megszűnt, akinek perkáltam, a szerződésben megjelölt bank nem jelentkezett, és nem is állok velük semmilyen kapcsolat innét kezdve most már baromira kiakaszt, hogy tegyük fel végtörleszteni akarnék, vagy eladni az ingatlanomat, akkor innét kezdve ezekbe a folyamatokban legalább 3 bank van, ami által nem lehet tudni, hogy kik jogosultak arra, hogy követeljék tőlem a követelni valót és az esetleges törlésre, ha egybe kifizetném stb. TISZTA RÖHEJ! :(((

2011. okt. 24. 05:20
 30/55 anonim ***** válasza:
Ha a bank (vagy) eladásra került, annak semmilyen jelentősége nincs. Attól az még ugyanaz a cég marad. Akár még nevet is változtathatott. Ezt hívják jogi személynek.
2011. okt. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!