Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nettó 400 ezer forintos havi...

Nettó 400 ezer forintos havi jövedelem mellett esélytelen a lakásvásárlás?

Figyelt kérdés

Önerő csak kb. 10M Ft lenne jelenleg (egy kis szülői segítségggel), ami nem túl sok, de huszonévesen ennyit sikerült összekuporgatni.


Mivel Budapest jöhet szóba munka, közlekedés meg egyéb okok miatt, így itt nyilván az árak is magasabbak, illetve úgy vagyok vele, hogy ez nem olyan, mint bérelni, hogy legfeljebb otthagyom egy év után, így nekem is fontos, hogy jó környéken legyen, jó közlekedéssel, jó állapotban.


Ahogy nézegettem, egy 30-40nm-es normális lakás simán benne lenne 50-60 millióba, ha nem többe. Úgy tudom hogy max. 200 lehet a törlesztő ilyen fizunál, illetve az önerő is minimum 20 %.


Ezek alapján én túl sok esélyt nem látok, hogy hozzámvágjanak 40M hitelt. Szerintetek?



2023. júl. 5. 10:18
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
75%

@30


Ha 5 millióért megveszi, és rákölt 25-öt, akkor nagyságrenddel jobb házban fog lakni, mintha lenne 30 milláért venne egy gagyi panelt.


Ha nem 25-öt költ rá, csak 10-et, akkor is sokkal jobb házban fog lakni mintha egy panelban élne.


Persze, kinek mi. Azt tény, hogy ahol 5 millióért házat tud venni, ott nem tud hajnalig bulizni. Ott nincsenek bulik… Ellenben van csend, nyugalom, mókusok, tiszta levegő, madárcsicsergés.


S a kertben megterem a málna aminek 20 dekája 800 Ft, megterem a cseresznye, a dió, a meggy, a szilva, a barack, az alma, a körte. Meg a hagyma, a krumpli, meg a paradicsom, meg a borsó, meg a zöldbab és társai. Lényegében ingyen. Persze, némi munka van vele, de közel sem annyi, mint amennyi értéket betakarítasz egy ilyen kertből.


S buli hajnalig, az tényleg csak akkor van, ha te magad csinálod.

2023. júl. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
80%

#31


Azért a többség nem azért lakik városban hogy hajnalig bulizzon, hanem mert háromszor annyi a várható kereset, mint vidéken. És itt bukod is a gazdasági értékét a málnának és az olcsó házikónak pár év alatt.

Persze manapság a home office felkavarja ezt a status quo-t.

2023. júl. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
43%

32: De kit érdekel a többség? A Válaszoló a saját nevében beszélt.

"10 millióból már szinte kastélyt lehet venni vidéken. Biztos nem költeném gagyi ócska pesti patkánylyukra."

2023. júl. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
43%

32: Te áruld már el, milyen jogon vitatod el azt, más hogyan dönt a a SAJÁT pénzéről, a SAJÁT életéről?

Mi olyan fájdalmas neked ebben, hogy oldalakon keresztül vitatkozni kell vele és győzködni kell!

Ha ő azt mondja, pesti panelt vesz, akkor megnyugszol?

Orvoshoz kéne fordulni ezzel az idegállapottal.

Ezt offline csinálnád, büntetendő is lenne.

2023. júl. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a 32-nek igaza van a vidéken nem lehet normálisan pénzt keresni, míg városban főleg Budapesten többszörösét fizetik ugyanazért a munkáért és lehetöség is sokkal van több, ebböl megtudja magának venni a házi epret házi húst stb legyen akármi is és még több pénze marad is. Míg aki házban van a vidéken dolgozik vele sokat és pénze se nagyon van
2023. júl. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

@32


Számokkal bajban vagy, mert bár lehet hogy háromszor többet keres, de háromszor többet is költ. Lényegében kevesebbet tud félretenni, mintha otthon marad a falujában. Ez a többség esetében tény.


@34


Ha itt bárki “elvitatott” bármit is, az egyedül te vagy. Amit te is csinálsz az az offline világban büntethető lenne.


Ha itt bárkinek fájdalmas valami az jól láthatóan te vagy. Egyébként miért állítaná hazugságokat pl. rólam?


Ha itt valakinek orvoshoz kellene fordulni az állapota miatt, akkor az te vagy. Már indulhatsz is!

2023. júl. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
43%

36: Miért is?

Arról írtam, hogy a te véleményedet nem kéne oldalakon keresztül támadniuk, a te oldaladon állok.

A 32-esnek írtam, mért te válaszoltál rá?

2023. júl. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
43%
36: Milyen hazugságokat állítottam rólad?
2023. júl. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
0%

#34


Én nem vitatok el semmit. Nekem az elhangzottakból semmi nem "fájdalmas", és nem "vitáztam oldalakon keresztül" vagy "győzködtem" senkit. Jelenleg te vagy az agresszív idegbeteg, aki képtelen értelmes, érvekkel teli válaszokat adni és személyes letámadásokba kezd azért mert a másik tök kulturáltan megfogalmazott gondolatainak a konklúziójával nem ért egyet. Kattant.


Figyelj, nekem a 2 milliót nyaldossa a havi bevételem teljesen home officeból dolgozva, és ez olyan szinten home office, hogy évek óta nem volt személyes kliens találkozóm, a kollegáimmal havonta leülünk ebédelni egyet társasági élményért, és ennyi. Idén konkrétan három hónapot töltöttem dél-kelet ázsiai kis szigetekről dolgozva. Nekem aztán elég könnyű eladni a "nem csak a város az egyetlen út" irányt, annak ellenére hogy pest belvárosi lakásom van, és mindig is itt éltem, gondolkozok a kijebb költözésen. Ennek ellenére, a többség, ahogy írtam, nem a kulturális élmények miatt él városban, hanem mert itt van jó kereseti lehetőség. Ezen az érven mi triggerelt ennyire szét téged? Komolyan érdekelne, mert ez egy többszáz éve köztudott gazdaságföldrajzi alapvetés, és kb. ronggyá ver minden gazdasági érvet amit hoztál...

2023. júl. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
74%

"Persze, kinek mi. Azt tény, hogy ahol 5 millióért házat tud venni, ott nem tud hajnalig bulizni. Ott nincsenek bulik… Ellenben van csend, nyugalom, mókusok, tiszta levegő, madárcsicsergés.



S a kertben megterem a málna aminek 20 dekája 800 Ft, megterem a cseresznye, a dió, a meggy, a szilva, a barack, az alma, a körte. Meg a hagyma, a krumpli, meg a paradicsom, meg a borsó, meg a zöldbab és társai. Lényegében ingyen. Persze, némi munka van vele, de közel sem annyi, mint amennyi értéket betakarítasz egy ilyen kertből."



EZ KAMU! :D ugyanis, ahol 5 millióért te házat veszel nagy kerttel, ott a cigányok ellopják az egész veteményesed, szóval nem fogsz tudni magadnak megtermelni semmit :D :D

2023. júl. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!