Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nettó 400 ezer forintos havi...

Nettó 400 ezer forintos havi jövedelem mellett esélytelen a lakásvásárlás?

Figyelt kérdés

Önerő csak kb. 10M Ft lenne jelenleg (egy kis szülői segítségggel), ami nem túl sok, de huszonévesen ennyit sikerült összekuporgatni.


Mivel Budapest jöhet szóba munka, közlekedés meg egyéb okok miatt, így itt nyilván az árak is magasabbak, illetve úgy vagyok vele, hogy ez nem olyan, mint bérelni, hogy legfeljebb otthagyom egy év után, így nekem is fontos, hogy jó környéken legyen, jó közlekedéssel, jó állapotban.


Ahogy nézegettem, egy 30-40nm-es normális lakás simán benne lenne 50-60 millióba, ha nem többe. Úgy tudom hogy max. 200 lehet a törlesztő ilyen fizunál, illetve az önerő is minimum 20 %.


Ezek alapján én túl sok esélyt nem látok, hogy hozzámvágjanak 40M hitelt. Szerintetek?



2023. júl. 5. 10:18
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
25%
Amúgy is minek neked saját lakás?
2023. júl. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
43%

Akkor most is budapesti vagy, ott laksz a családdal és a munkahelyed is ott van?

Hát akkor ezek közelében kell nézegetni.

Lakást is lehetne lízinggel vásárolni, ha találsz hozzá eladót, nekem szimpi ez a mód.

2023. júl. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
40%

4: Ezt hogy érted? Indulás kb. 700 000 Ft, marad 9,3 millió Ft.

Neki havonta van szüksége a hozamra, azt nem tudja kivenni havonta állampapírból, mert akkor máris nem termeli ki már a 3. hónapban a bérleti díjat.

Ki nem ért a pénzügyekhez akkor?...:)

2023. júl. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
0%

Csepel, Kőbánya központ, Óbuda, Józsefváros népszerűtlenebb részei: 25-30 közti IRÁNYáron is vannak jó vagy felújított állapotúak, még 2 szobásak is, 43-50 nm-esek is, akár erkéllyel.

És most akár 20%-ot is lehet alkudni.

És/VAGY az állapotból kell leadni, vagy lift nélkülit elfogadni, és akkor sokkal több területen van találat.

2023. júl. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
31%

Ilyesmit is kapsz a belvárosban 30-ért [link]


Vagy van egy vonat/buszjárat Gödöllő felé, azon a vonalon 15 perc alatt beérsz a Keletibe. Kőbánya, XVII. ker., Pomáz .... az útvonala.

28-as irányárral pomázi ház:

[link]

2023. júl. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
43%
#4 Az állampapír reálhozamának csak az inflációt meghaladó részt tekintheted, ami az inflációkövető papírnál is már csak 1%. Ez az amit elkölthet úgy, hogy a megtakarításainak a reálértéke ne változzon. Ha az összes kifizetett kamatot elkölti, akkor bár a megtakarításainak az értéke nominálisan nem változik, reálértéken viszont az infláció mértékével folyamatosan csökken.
2023. júl. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
43%

Összességében: még 1 milliós is sokat nyom a latban, hogy azt nem hitelre veszed, hanem önerőből - vagy alkudsz és akkor egyáltalén nem kekl kifizetni azt az 1 milliót.

És ugye most 30 milliós különbségekről beszélünk ahhoz képest, amit te árnak meghatároztál.

Ha nem albérletben laksz, havi 250-et simán félre kell tudj rakni, az évi 3 millió.

Plusz ha kapsz jutalmat egyszer-kétszer, vagy 13. havit, azt egészben rátenni.

Akár többet is tudsz spórolni, ha ráfekszel a témára, pl. ha van cafeteriád, családi megtakarítás, ha el tudtok adni bármit akár 100-200 000 Ft-ért, stb.

És mire találsz egy lakást, árajánlatot teszel, lepapírozzátok, stb., az úgyis minimum 6 hónap, ha már ma nekikezdesz, de inkább 2-8 évet mondanék, nekem annyi szokott lenni.

2023. júl. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
59%
15. Pomaz meg veletlenül sem arra van. Pecel lesz az..
2023. júl. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
28%

18: Igazad van!

:)

2023. júl. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
29%
10 millióból már szinte kastélyt lehet venni vidéken. Biztos nem költeném gagyi ócska pesti patkánylyukra.
2023. júl. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!