Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nettó 400 ezer forintos havi...

Nettó 400 ezer forintos havi jövedelem mellett esélytelen a lakásvásárlás?

Figyelt kérdés

Önerő csak kb. 10M Ft lenne jelenleg (egy kis szülői segítségggel), ami nem túl sok, de huszonévesen ennyit sikerült összekuporgatni.


Mivel Budapest jöhet szóba munka, közlekedés meg egyéb okok miatt, így itt nyilván az árak is magasabbak, illetve úgy vagyok vele, hogy ez nem olyan, mint bérelni, hogy legfeljebb otthagyom egy év után, így nekem is fontos, hogy jó környéken legyen, jó közlekedéssel, jó állapotban.


Ahogy nézegettem, egy 30-40nm-es normális lakás simán benne lenne 50-60 millióba, ha nem többe. Úgy tudom hogy max. 200 lehet a törlesztő ilyen fizunál, illetve az önerő is minimum 20 %.


Ezek alapján én túl sok esélyt nem látok, hogy hozzámvágjanak 40M hitelt. Szerintetek?



2023. júl. 5. 10:18
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
73%
Rengeteg, tök jó fekvésű, zöld környezetben lévő tégla lakás van ennél olcsóbban. A József Attilán 35-40 nm-t megkapsz 30 milláért.
2023. júl. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
82%

Addig nyújtózkodj.... Ismered a mondást. A te takaródon bőségesen túllógnak az 50-60 milliós ingatlanok. Keress 30 körül. Külső kerületekben találsz. Tekintsd átmeneti lépésnek. 5-6 év múlva eladod és veszel egy kedevdre valót, kicsit drágábbat akár.

Ekkora fizetésből jelen kamatkörnyezetben nem is akarod/tudod megfizetni 40 millió ft havi törlesztőjét, hidd el... A saját kardjukba meg csak a hülyék dőlnek.

2023. júl. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
76%

"Ezek alapján én túl sok esélyt nem látok, hogy hozzámvágjanak 40M hitelt. Szerintetek?"


Ilyen fizetésre most 25 milliónál több hitelt nem fogsz kapni.


"Ahogy nézegettem, egy 30-40nm-es normális lakás simán benne lenne 50-60 millióba"


Vagy többet kell keresni, vagy lejjebb kell adni az igényeket.

Vagy házasság és akkor 2 jövedelemből lehet gazdálkodni és támogatásokat felvenni.


Nincs királyi út.

2023. júl. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
48%

Mennyivel jobb buli fizetni önmagában kamatként másfélszer annyit, mint amennyi az albi lenne ugyanabban a lakásban? :D A 10 millád kb most állampapírba rakva kitermelné egy albi fenntartását.

Néhány ember tényleg nem ért a pénzügyekhez.

2023. júl. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
59%

Jah a 10 milliod kb 1,5 milliot kamatozna évente.

Mondjuk lenne 50 milliód,az évi 7,5 millio kamat lenne. Azaz havi szinten 625 ezred lenne belőle....

Én inkább megtartanám a pénzt befektetésre minthogy odaadjam ingatlanra, 300 ezerből már nagyon jókat lehet bérelni és még marad is pénzed tovább forgatni

2023. júl. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
33%
Miért lényeg Budapest? Az a város túl nagy, túl büdös és túl élhetetlen. Manapság meg a munkák többsége végezhető homeofficeban. Én soha nem költöznék Pestre.
2023. júl. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
29%
#4 Azt azért tegyük hozzá, hogy ez inkább csak rövid távon igaz. Amit az állampapír kitermel az nem reálhozam, csak némi kompenzáció a pénz értékvesztéséért. Az állampapírkamatok már elérték a csúcsot és szépen lassan csordogálnak lefelé. A PMÁP-nak még jövőre lesz egy jó éve. Ahogy a kamatok csökkennek, úgy fog élénkülni a (hitel)kereslet az ingatlanpiacon és az árak kúsznak tovább felfelé. Ezért hosszútávra nézve nem tartom feltétlenül rossz ötletnek az ingatlanvásárlást. A gond csak az, hogy a kérdezőnek nincs rá elég pénze. Ekkora hitelt ilyen magas kamatok és ilyen "alacsony" fizetés mellett akkor sem vennék fel ha adnának.
2023. júl. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
68%

40m-et nem tudnál a fizetésedből törleszteni úgy, hogy csökkenjen a tartozásod/belátható időn belül törleszteni tudj.


Helyedben nem kizárólag belvárosban gondolkodnék, mert arra nincs elég tőkéd.

2023. júl. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
29%
Itt a lényeg hogy nincs pénze rá és a fizetéséből sose nem is lesz. Szóval számára az 50+ milliós ingatlan hatalmas csapda
2023. júl. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
31%
Melyik kerületeket nézed? Külvárost javaslom. Tőled idősebben en is külvárosi lakast vettem, zöldövezetben. Persze a közlekedes nem a legjobb, de inkabb ez mint 40 millas hitel.
2023. júl. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!