Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mindenkinek van legalább...

Mindenkinek van legalább 30-40 millió forint önerőből?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nézegettük az eladó ingatlanokat párommal, és nem fér a fejembe, hogy ezt a rengeteg brutal drága lakást/hazát ki veszi meg?

Ennyi gazdag ember lenne itthon?

Ha valaki 500 ezer forintot keres nettó havonta, az is csak egy 20 milliós hitelre elég, de jellemzően az emberek zöme nem keres ennyit. Szóval hogyan oldják meg a lakásvásárlást? Vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen helyzetben, hogy otthonról nem kapok támogatást?


24N


2022. máj. 22. 14:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/81 A kérdező kommentje:

29

Beszélj tisztelettel, ha megkerhetlek. Ha meghaladja a képességeidet, akkor ne ide kommentelj.

Ezért a fizetésért kőkeményen tanultam és megdolgoztam, másoknak mégis az ölébe hullik, legtöbben egyetemet sem végeznek, csak jó helyre teszik a segguket vagy benyaljak magukat, ismerős által kerulnek be. Ezt mind magam értem el, egy kicsit hadd elegedetlenkedjek már.

2022. máj. 22. 19:39
 32/81 anonim ***** válasza:
48%
Vannak sokan, akik szinten kokemenyen tanultak es a fizetesed duplajat/triplajat keresik. Nincs ezzel semmi gond.
2022. máj. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/81 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy gond lenne, ha valaki többet keres :)
2022. máj. 22. 19:45
 34/81 anonim válasza:
31%

És akkor mi a hiszti oka most?

Hogy nem tudsz jövőre lakást/házat venni?

Szállj le a földre.

2022. máj. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/81 A kérdező kommentje:

Nem hiszti.

Megkérdeztem, hogy az embereknek miből van pénze saját házra/ lakásra, amikor az átlagkereset 500 bruttó.

Az eredeti kérdésben sem szerepelt, hogy én miért nem tudok lakást venni, de örülök, hogy legalább annyira megy az értő olvasás mint a kotozkodes.

2022. máj. 22. 20:37
 36/81 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amúgy az átlagkereset lehet, hogy 500 bruttó, de ezen felül rengetegen kapnak zsebbe is egy csomó pénzt.


Arról nem is beszélve, hogy mostanában egyre több az egyszemélyes vállalkozás, akik elenyészően adóznak csak az alkalmazottakhoz képest.

2022. máj. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/81 anonim ***** válasza:
100%

Én azt is hozzátenném, hogy lehet, hogy az átlagkereset bruttó 500 ezer körül van, de egy átlag panellakás ára országos szinten nem átlag 1 millió/nm. Szóval amíg egy vidéki kisvárosban kapsz egy panelt 16 millióért, Budapest, Gazdagréten kb. ugyanazt 50 millióért. Nem mindegy kit mivel mikor és hogyan hasonlítasz magadhoz.

Így lehet pl. az (30-as válaszoló vagyok), hogy ugyan jól keresünk és valaki számára a korunkhoz képest "elképesztő" önerővel rendelkezünk, jelenleg mégis egy 52 nm-es lakásban élünk, míg vannak barátaink, akik sokkal szerényebb bevételekkel rendelkeznek, mégis egy pöpec családi házban éldegélnek vidéken. Anélkül, hogy kotorásznánk egymás zsebében, én sokszor érzem azt, hogy a nagyváros hátránya az, hogy az emberek futnak a pénzük után. Lehet, hogy jobban keresel, de jobban zsebbe is kell nyúlnod, ha ingatlant akarsz helyben. Bruttó 500 ezres bevétellel nem Rózsadombon nézelődik az ember, ennyi a titok.

2022. máj. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/81 anonim ***** válasza:
48%
A faluban ahonnan felkeveredtél mennyi egy panel? Ja, hogy neked ott nem jó? Akkor sajnálom.
2022. máj. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/81 anonim válasza:
0%

"Megkérdeztem, hogy az embereknek miből van pénze saját házra/ lakásra, amikor az átlagkereset 500 bruttó."

Nem kell neked más pénztárcájában túrkálnod.

Nekem pl egy nagyon jó befektetésből lett, ami sokszorosát hozta vissza.

2022. máj. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/81 A kérdező kommentje:
38-világ életemben Budapesten éltem, ez ezután sem fog valtozni. Vidéken nincs semmi, a munka is ideköt, a családom is itt van. Nem keveredtem fel sehonnan, de ha így is lenne, miért nézed le a vidékieket?🤔
2022. máj. 22. 21:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!