Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mindenkinek van legalább...

Mindenkinek van legalább 30-40 millió forint önerőből?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nézegettük az eladó ingatlanokat párommal, és nem fér a fejembe, hogy ezt a rengeteg brutal drága lakást/hazát ki veszi meg?

Ennyi gazdag ember lenne itthon?

Ha valaki 500 ezer forintot keres nettó havonta, az is csak egy 20 milliós hitelre elég, de jellemzően az emberek zöme nem keres ennyit. Szóval hogyan oldják meg a lakásvásárlást? Vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen helyzetben, hogy otthonról nem kapok támogatást?


24N


2022. máj. 22. 14:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 anonim ***** válasza:
100%
Bankoknal tudsz erdeklodi, hogy mire adnak hitelt.
2022. máj. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/81 A kérdező kommentje:
Több oldalon is kiszámítottam, hogy mennyi hitelt adnának a fizetesemnek megfelelően, de önerőm egyelőre nincs, ezért hitelt sem adnak.
2022. máj. 22. 15:44
 23/81 anonim ***** válasza:
4%
BTC
2022. máj. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/81 anonim ***** válasza:
100%

Sokan az öröklésből vesznek illetve család segít vagy anyagilag vagy egy zsíros állásra beteszik a gyereket esetleg akkor fektették be a pénzüket mikor még nem jött az ingatlanláz manapság sláger lett az ingatlanbefektetés.

Amúgy az ingatlan árak most is alacsonyak ennél csak több lesz, a fizetésünk ami nagyon kevés magyarán szólva éhbér.

2022. máj. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek van sokan ezért mennek albérletbe ami tovább hajtja a befektetéseket.
2022. máj. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 anonim ***** válasza:
48%
#15 1 szóval se írtam, hogy te arra költesz.. és nem is az egódról beszéltem, hanem a tudatlanságodról, hogy azt hiszed, hogy csak úgy lehet megélni, hogy havi fizetést kapsz minden hónapban.
2022. máj. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/81 anonim ***** válasza:
73%

" legalábbis kb 5-7 év biztosan kell hozza."


Basszus, 700 ezret keresel, és itt sírsz, hogy nem lehet összerakni önerőre, vagy ha igen akkor 5-7 év kell hozzá.


És? Az sok? Te MOST akarsz lakást? Miért nem akkor, amikor már félreraktál eleget érte?


Ha a felét félrerakod a fizetésednek az 4.2 évente, egy 50 milliós panelnak az önereje megvan 3-4 év alatt.

2022. máj. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/81 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de 24 éves vagy.


Hány éve dolgozol? 2-3-4?


Ha öt évig neked is és a párodnak is kb. ennyi lesz a keresete és mondjuk éltek fejenként 300-300 ezerből, akkor félreraktok havi 800 ezret. Az öt év alatt 48 millió forint.


Tíz év alatt 96+kamatok. Őszintén nem értem a problémádat. Igen, az emberek nem egy-két év munkaviszony után vesznek lakást általában (bár ti amúgy tudnátok is, ilyen fizetéssel egy panelt venni egy év múlva).

2022. máj. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/81 anonim ***** válasza:
33%
szokásos rinya-p'na
2022. máj. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj a mai fiatalokkal, hogy mindent is akarnak, azonnal. Keresel 700 ezer forintot és van egy párod. Ha ő is keres ugyanennyit, akkor 800-900 ezer forintot lazán eltudtok tenni hónapról hónapra, de oké... legyen csak 700. Az egy év alatt több, mint 8 millió forint, 2 év alatt van egy szép önerőtök. Hát borzasztó kilátástalan a sorsod, de tényleg... :D

Egyébként 5 éve vettük a lakásunkat, akkor minimális önerővel. Most mennénk tovább családi házba. Mérnök párosként, fiatal harmincasokként van egy tehermentes lakásunk, kb. 20 milliónyi megtakarításunk és felvettük a babavárót fél éve kb., vagyis gyakorlatilag van kb. 65-70 millió önerőnk a lakás jelenértékével együtt. Elég sokan rendelkeznek ugyanekkora vagyonnal a környezetünkben, nem annyira kimagasló ha valaki tudatosabban él és persze az ingatlanárak alakulása is felnyomta ezt az esetünkben, ugyanakkor amennyivel olcsóbban jutottunk lakáshoz 5 éve, most azt a különbözetet meg kell fizetnünk a családi házzal, vagyis nyerni nem nyerünk. Viszont amit az ingatlanpiacon hallunk, az vicc. Nyilván nem azzal szoktunk indítani egy ingatlan megtekintésekor, hogy mennyi pénzünk van és mennyi hitelt tervezünk max felvenni (mert megszabtuk a plafont és ahhoz keresünk ingatlant, nem álom ingatlanhoz keresünk pénzügyi lehetőséget, ezt javaslom neked is). Szinte minden második családi háznál jön valami sztori, hogy "van már egy komoly ajánlatunk, de ott a pár 52 milliós hitelt szeretne felvenni, ami képlékeny". Hát sok sikert. Szerintem azért a hülyeségnek is van határa. Bár én azt tapasztalom az életben, hogy ezekszerint nagyon nincs. Hát így van az embereknek ennyi pénzük.

2022. máj. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!