Hogyan vegyen a gyerekem házat /lakást?

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti.

A mostani árak mellett hogyan lehet megoldani?


Lenne keresete, de 10 évet kell dolgoznia egy kis lakásért is.


Házról meg ne is beszéljünk!!!!



2022. márc. 19. 11:49
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
42%
Lesülne a bőr a képemről, ha azt várnám, hogy felnőtt létemre még a lakást is a szüleim vegyék meg nekem. Teljesen evidens, hogy mint egy önálló, független embernek, az már az én ügyem lesz, hogy megoldjam. Nem beszélve arról, hogy ha valakinek van 2-3 gyereke, annak kellene vagy 50-100 millió Ft megtakarítása (környéktől, igényszinttől függően), hogy minden gyerekének vegyen lakást... kicsit irreális. Úgy vagyok vele, hogy inkább a saját nyugdíj-kiegészítésükre fordítsák azt a pénzt, mert szükség lesz rá már a szüleimnek is.
2022. márc. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
68%

#11 fordítsuk meg


mi lenne ha mindenki a gyerekének venne lakást?


magamnak nem kell vennem, hisz megkapom a szüleimtől 20on évesen, nekem meg van másik 25 évem összeszedni a gyerekemnek a lakásravalót


nem kényelmesebb nyugiban, kényelmesen gyűjtögetni, mint végigstresszelni emiatt a fiatalkort meg eladósodni, nélkülözni?

2022. márc. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
35%

#12


Igen, jóval egyszerűbb lenne. Lehetséges, hogy vannak országok, ahol ez átlagos fizetés mellett is működni tud. Magyarországon nehezen jönne össze a nagy többségnek.

2022. márc. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
78%
Vagy fordítsuk meg, és ahelyett, hogy másokra irigykedsz 11-es és adod ezt az ósdi álszenteskedést, talán belegondolhatnál, hogy milyen egy normális család, ahol a szülők tesznek azért, hogy jól éljenek,a gyerekek születésétől fogva félreraknak nekik és támogatják őket. Ha nem is egy egész lakással, de pár millió is sokat számít lakás vásárlásnál vagy házépítésnél
2022. márc. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
70%

#14

Egyáltalán nincs irigység abban, amit leírtam. De azt látom, hogy egy átlagos bevételű család nem feltétlenül tudja pár millióval sem útnak indítani a gyerekeit. Ez nem jelenti azt, hogy nélkülözésben neveli fel. Például voltak a családban pénzügyileg nehéz időszakok. Ahogy 25-30 év alatt bárki másnál is lehetnek. Szükséges lehet felújítás a családi házon stb. Annyi dolog történhet, ami elviszi a megtakarításokat. Ne abból indulj ki, hogy egy adott időpontban meglévő anyagi stabilitás évtizedeken keresztül fennmarad.

2022. márc. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
41%
Mivel van tartalékunk (több millió), így az általad írtak nem fordhatnak elő. Biztosítéknak meg van egy 60milliot érő házunk. Teljsen átlagosan keresünk, és a leendő gyerekeinknek is teszünk félre
2022. márc. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
34%

De, egy átlagos bevételű család is képes olyan pénzügyi tudatosságra, hogy a gyerekeknek lakást csináljon felnőtt korukra. Mivel ugye elég az önerőt összeszedni, venni egy lakást ami 15-20 év alatt kifizeti magát.

Akinek ennyire se telik, az nem jól gondolta át a gyerekvállalást.

2022. márc. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
31%

De miért kéne, hogy elvárás legyen, hogy a szülőnek ne legyen átlagos kereset mellett más igénye, mint a gyerekei lakására félretenni? Én egyetértek azzal, hogy ne vállaljon gyereket az, aki csupasz s*ggel fogja útjára bocsátani, de miért baj, ha az a család élményekbe fektet, vagy a gyerek jövőjébe mondjuk oktatási területen, vagy akármi másba, ami ugyanúgy szolgálhatja, hogy könnyebben boldoguljon?

31 évesen a saját lakásunkban élünk már, van egy minimális hitelünk. Összeraktuk a lakásra az önerőt a párommal és a most éppen havi 35 ezres törlesztővel is köszönjük, elboldogulunk. Miért kellett volna a szüleinknek milliókat költeni erre, amit mondjuk a saját nyugdíjas éveikre, nyaralásra, vagy a családiházuk felújítására, korszerűsítésére is szánhatnak? Mi megoldjuk az életünket, mert tudatosan neveltek és ezt a tudatosságot vittük tovább. Ebben semmi irigység nincs. Én "gyerekként" furcsállom, ha valakinek a szülei saját kárukon pumpálják a gyerekükbe a pénzt, amikor ők maguk igen szerény körülmények között léteznek. És furcsállom, hogy ezt a "gyerekek" zokszó nélkül elfogadják, ahelyett, hogy arra ösztönöznék a szüleiket, hogy költsenek végre bátran magukra is. Mi már rendben leszünk.

Hát mindegy. Mindenki úgy éli az életét, ahogy szeretné. Szerintem fontosabb, hogy szeretetben, békében, jó értékrendet átadva neveljem a gyerekem a nagybetűs életre, minthogy tudok-e/fogok-e majd lakást venni neki, vagy sem.

2022. márc. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
65%

"Miért kellett volna a szüleinknek milliókat költeni erre"


Nem KELL,senki sem mondta, hogy kötelező,de azért érzed így, mert te magad is tudod, hogy ez lenne a követendő példa. Az, hogy félrerak a gyerekeknek,nem azt jelenti, hogy minden másról lemond ezért. Esetleg a cigiről és a piáról,ha már azt a pénzt félreteszi,akkor kapásból van kb. 7milliója a 20 éves gyereknek.

2022. márc. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
28%

De még mindig nem értem miért lenne ez az alap!? Miért kell nekem az én "jólétemhez" tartozó dolgokról lemondanom, csak azért, hogy a 3 gyerekemnek legyen 20 éves korára 7 milliója, aminek a harmadával semmire sem fognak menni akkor már? Ellenben lehet, hogy ezen felül semmilyen értéket nem hoznak, életképtelenek. Miért ez a követendő példa? Ha valaki nem kap, az ő szülei elítélendők, vagy komolyan nem értem!?

Felneveltek gyerekeket úgy, hogy azok a suli után egy évvel már megálltak a saját lábukon és 30-35 éves korukra megteremtettek maguknak mindent, nem az a pár millió hiányzik az életükből... Ez mivel rosszabb, mintha megtolnak pár millióval? Szerintem nincs olyan, hogy alap, vagy ez lenne a követendő példa. Nyilván végletekben gondolkozunk és vannak köztes teljesen jó megoldások, csak nem szeretem, ha rögtön kikiáltjuk, hogy az a szülő ne szüljön, aki nemtud majd a gyerekeinek lakást venni, mert ilyen elven elég hamar kihalnánk. :) Túl anyagias világban élünk...

2022. márc. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!