Hogyan vegyen a gyerekem házat /lakást?

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti.

A mostani árak mellett hogyan lehet megoldani?


Lenne keresete, de 10 évet kell dolgoznia egy kis lakásért is.


Házról meg ne is beszéljünk!!!!



2022. márc. 19. 11:49
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%
Örökség, hitel, párjával együtt veszi, gyűjtöget, kimegy külföldre stb
2022. márc. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
63%
Nekünk evidens volt, hogy mi vegyük meg neki.
2022. márc. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
80%

30 éve mennyit kellett dolgozni egy kis lakásért?

Hagyjuk már ezt, hogy "jajj 10 évet kell dolgozni".


Az alap stratégia ugyanaz, mint 30 éve: Saját pénz + rokonoktól kölcsön + bankhitel

Átlagos fizetés mellett is, ezt 10-15 év alatt vissza lehet fizetni.


Akinek a rokonok besegítenek annak könnyebben lesz ingatlana, akinek nem, annak nehezebben, de ez nem újdonság.

2022. márc. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
2022. márc. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
79%
ugyanúgy ahogy mások.. hitel, hitel hátán. Vagy ha ügyes akkor a megtakarításából vállalkozást épít és a nyereségből vesz egy lakást 5-10 év múlva hitel nélkül.
2022. márc. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem is a szülőnek kellett volna venni. Aki csak az utcára tudja elindítani, az komolyan minek vállal gyereket?
2022. márc. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
42%
Pfff, hát nem tudom, ki hogy van vele, de én kaptam a XIII. kerületben, a munkahelyemtől gyalog 5 percre egy 2 szobás lakást, ha már megszültek. Persze tudom, ma nem ebbe az irányba megy az ország, elég csak megnézni a ketegóriában a kérdéseket: pl "ha már belém fecskendezte Józsi az ondót, akkor felvehetem a babahitelt és a csokot?" és hasonló kaliberű kérdések.
2022. márc. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
69%

Én nem kaptam lakást és a férjem sem. 6 éve dolgozunk, már a saját lakásunkban élünk, ami jövőre tehermentes lesz. Nem gondolom, hogy egy szülő attól lesz jó szülő, ha a gyerekének lakást vesz. Mi minden alapot (és jó alapot) megkaptunk ahhoz, hogy megteremtsük magunknak a javainkat.

10 év munka egy tehermentes lakásért egyedül igazán nem sok. Dolgozzon, spóroljon és ha megvan az önerő, akkor vegyen egy szerény kis lakást, ami kezdetnek jó. Ha közben párja lesz, még könnyebb lesz.

2022. márc. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
75%
Ahogy mások,munkával szerez önerőt, ha a szülő dolgos,akkor tudott beki félrerakni és azt is belerakja,ez mellé a párjával vesz fel hitelt.Mi 28 évesen így építkezünk,a hitelt (10millió) pár év alatt visszafizetjük
2022. márc. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
81%
Dolgozzon 10 évet. Most komolyan 10 év munka az nem sok. Azt jelenti, hogy 30-35 évesen megveheti az első lakását.
2022. márc. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!