Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Könyvelők SOS mit tudok...

Könyvelők SOS mit tudok tenni, ha nem akarják kifizetni a betegszabim?

Figyelt kérdés
Február 21 - március 11-ig betegszabit írtak be és nem fizették ki. Azt mondták, hogy akkor fizetik ki, ha aláírom a felmondásom vagy 3 év múlva amikor vissza mennék dolgozni (33 hetes kismama vagyok ). Lehetséges, hogy csak 3 év múlva fizetnek?
2011. szept. 13. 09:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
15:01-es vagyok. Az APEH (mostmár NAV) és a Munkaügyi Felügyelet "tojik" az ilyenekre. Én is bejelentettem a munkáltatómat 3 éve, névvel, címmel telefonszámmal ellátva. Szerinted kaptam választ azóta is bármelyiktől?
2011. szept. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Ma hívtak, hogy Pestről le faxolják a februári és márciusi bérpapíromat. Várom, hogy hívjanak be a munkahelyemre.
2011. szept. 14. 20:28
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mit jelentettél be a hatóságoknak, de nem gondolom, hogy a Munkaügyi Felügyelőség "tojik" a dolgokra, ugyanis én nem egy munkavállalónak segítettem rajtuk keresztül. Persze, nem mindegy, hogy mi a célod a bejelentéssel.

Olyanokban segítettek például, hogy a munkáltató nem volt hajlandó kiadni a leszámolási papírokat, "eltűnt", a dolgozók nem tudtak továbblépni, akár nyugdíjba menni sem. Személyesen bejelentettük, felvettek egy jegyzőkönyvet, 1 héten belül jöttek a papírok. Stb.

2011. szept. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Közben arra gondoltam, lehet, hogy az volt a baj, hogy nem személyesen intézted, ugyanis nekünk is azt mondták nem elég a telefon és a levél, személyesen menjünk be, igazoljuk magunkat, jegyzőkönyv, s elindítják az eljárást. Így lett meg az eredménye.
2011. szept. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!