Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Könyvelők SOS mit tudok...

Könyvelők SOS mit tudok tenni, ha nem akarják kifizetni a betegszabim?

Figyelt kérdés
Február 21 - március 11-ig betegszabit írtak be és nem fizették ki. Azt mondták, hogy akkor fizetik ki, ha aláírom a felmondásom vagy 3 év múlva amikor vissza mennék dolgozni (33 hetes kismama vagyok ). Lehetséges, hogy csak 3 év múlva fizetnek?
2011. szept. 13. 09:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges! Teljesen inkorrekt hozzáállás. Így akarnak tőled "megszabadulni", hogy ne 3 év múlva kelljen felmondaniuk. Micsoda mocsok banda... Javaslom a www.jogiforum.hu - t ott szakértők adnak elég hamar választ.
2011. szept. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem. A betegszabit az adott hónapot követően hónap elején kell kifizetni. Bérlapot kaptál? Ha nem fizetnek ki, kérd írásban, ajánlott tértivevényes levélben.
2011. szept. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem kaptam bérlapot. Hiába kérem írásba nem fizet.
2011. szept. 13. 10:17
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha a munkahelyed nem TB-kifizető hely, akkor a betegszabir a pénzt nem tőlük, hanem (mivel a 15 napot meghaladja) a TB-től kellene megkapnod.
2011. szept. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A TB-től csak a táppénzt kapom, a betegszabit a munkáltatónak kell fizetni.
2011. szept. 13. 10:48
 6/14 A kérdező kommentje:
??????????
2011. szept. 13. 13:04
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor most fordulhatsz ügyvédhez, aki írásban felszólítja a járandóságod kifizetésére... Igaz, egy ilyen ügyvédi felszólítás kb. 10 ezredbe fog kerülni (legalábbis nekem annyiba került itt Pesten) de hatásos volt,az ügyvédtől megijedtek. :)
2011. szept. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Elég volt az is, hogy közöltem, ha nem fizet az illetékes hatósághoz fordulok 20 perc múlva vissza hívtak, hogy mikor tudok bemenni a pénzemért :)

Bementem és minden papír nélkül ki akarta fizetni, de én nem fogadtam el, mert kell róla papír is, hogy betegszabin voltam.

2011. szept. 13. 16:49
 9/14 anonim ***** válasza:
Nagyon nagyon jól csináltad!!! :) Ügyes vagy. És végül meglett a papír is a pénzhez?
2011. szept. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben nem ügyvéd, vagy APEH az illetékes hatóság, hanem a Munkavédelmi és Munkaügyi Felügyelőség. Hozzájuk kell ezeket bejelenteni (hozzáteszem, név nélkül nem foglalkoznak senkivel), ők tesznek ez ügyben egy gyors ellenőrzést, kötelezik a munkáltatót záros határidőn belül a kifizetésre, és meg is bírságolják őket.
2011. szept. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!