Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapest az falu vagy város?

Budapest az falu vagy város?

Figyelt kérdés
2010. nov. 18. 20:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/84 Falusi Gergő válasza:
főváros
2011. dec. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/84 anonim ***** válasza:

Legnagyobb problémának - a primitív önérzetes gondolkodás elterjedtségén kívül persze - az árnyalásra való képesség hiányát látom. Fővárosiaknak van főváros, meg falu. Semmi megyeszékhely, középváros vagy kisváros; rögtön falu. Azt sem tudjátok mi a különbség falu meg község között. Nagyjából így semmit nem tudtok. Kivételek persze vannak, de elenyésző. És örökké és örökké ugyanaz a sz@r cirkulál körbe, mert a sarkos vélemények ugyanúgy megjelennek, pont ugyanúgy ahogy azt az elődeitektől láttátok (más ilyen vitákban) így konszenzusra jutni persze, hogy lehetetlen. Nem csak a beszűkült tudatú hardcore belvárosi van aki szerint - sajnos - a vidék egy nagy, egybefuggő tehénsz@rszagú istállótelep és mi szerencsés ő, hogy azon a civilizációs szigeten éhet, amt Budapestnek hívnak. S nem csak a pletykás, szintúgy primitív, iszákos falusi van, ugyanis ez a 2 végállás. Van egy csomó embertípus ezek közt, akiket predesztinál mind a neveltetés, mind a környezet, amiben élnek. Akik meg tudják ítélni helyesen egyik fertályt, van rálátásuk a másikra, sőt! Még önmagukra is. Tudom, elképzelhetetlen. Azt is tudom, hogy rendkívül megerőltető lenne árnyaltan gondolkodni, megismerni helyeket, embereket, abból hogyan is alakulhatna ki ilyen gyönyörű, épületes vita..

Az is jó lenne, ha a pesti nem csak falvakat látogatna, mert ezt adta a fejébe a kommersz gondolkodási elv, a 'hagyomány', hogy ez jó, mert ú ott túrista lehet és különben is: mennyivel felsőbbrendűbben térhet haza onnan, a primitív lények megtekintése után. Van híd, van átmenet a 2 sarkított világ között.

Az tényleg nevetséges, mikor valaki büszke arra, hogy pesti, közben meg egy gangházban lakik, ahol 5 családra jut 1 wc - ilyen a mai napig van! Aztán nyiss ablakot a fejében a világra. Lehetetlen vállalkozás.

Én személyszerint befordulok az aluljárók látáványától, a zaj kikészít és rendkívül koszos városnak tartom a fővárost. Éltem ott. Nem, nem úgy, hogy fiatal voltam és csak egy kis részére esett rálátásom. Úgy gondolom elég jól -meg és kiismertem azt, amit ott érdemes volt. Még olyat is, amit nem. Persze ki lehet emelni a sokszínüségét nációk tekintetében és vannak előnyei, mégsem ezek dominálnak. Messze nem.

2012. júl. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/84 anonim válasza:
Ülj le fiam 1-es. Budapest föváros TE Hülye Vagy!
2016. febr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/84 anonim válasza:
Kedves kérdező! Ne kérdezz ilyeneket magyar ember nem kérdez ilyet!
2016. febr. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!