Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapest az falu vagy város?

Budapest az falu vagy város?

Figyelt kérdés
2010. nov. 18. 20:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 anonim ***** válasza:
26%
22:30 - Felháborít az általánosításod, ez hozta ki belőlem azt a neked nem tetsző mondatot, de ahogy azt a mondatomat értékelted (bár én veled ellentétben még abban az egy mondatban sem általánosítottam...), az árulta el, hogy nem vagy hajlandó változtatni a negatív véleményeden.
2010. nov. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/84 Tinker Bell ***** válasza:
50%

"nagyon okosnak képzelő Budapesten kívül élő"


Ez mi, hogy ha nem általánosítás és lenézés???


Mert te biztosan okosabb vagy, attól, hogy fővárosi vagy! Látom nem érzed a lényeget, ugyanolyan lenéző vagy mint sokan mások!


De nem is várok/várhatok többet, hiszen nincs viszonyítási alapod!


Nem adtok rá okot, hogy pozitív irányba változtassak a véleményemen! Nincs miért megváltozzon!

2010. nov. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/84 anonim ***** válasza:
08:13 - Azt is odaírtam a kiragadott részlet elé, hogy 1-1 (tehát NEM MIND!!!), de ez az 1-1 emberke egy kalap alá szokott venni mindenkit, aki Budapesten él, bogár. Úgyhogy tanulj meg olvasni és szöveget értelmezni. Nem sorolnálak az 1-1 közé, ha nem lenne szelektív látásod, és az összetartozó részeket egyben tudnád értelmezni, amit és ahogy írtam, és leszoknál az általánosításról. Igazán hálás lennék érte. Nem kell a budapestieket bunkózni, de amíg lesz ilyen felfuvalkodott ember, mint te, engedelmeddel megvédem magam és a többi normális budapestit (mert nem vagyunk kevesen, csak mi vagyunk a csendesebbek az utcán, minket löknek odébb a BKV-n, mi próbálunk tisztességesen dolgozni és élni, és mi nem vagyunk benne a híradóban valami balhé miatt).
2010. nov. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/84 anonim ***** válasza:
67%

Érdekes ez a vita ami a végére kialakult.

Kedves Tinker Bell!

Azt írod,hogy Budapest lakosságának zöme arrogáns,bunkó,és maga a város egy borzalom..(nem ezekkel a szavakkal,de ez jön le) Igaz oda írtad,hogy nem általánosítottál,de te ezt tapasztaltad.

Az igazság az,hogy ez a vita már 20 évvel ezelőtt is vita volt. 20 évvel ezelőtt is akik nem a fővárosban éltek azok szerint a város csakis pocsék lehet,az ott élő emberek meg egytől egyik lenézik a kemény munkával dolgozó vidéki embereket.

nem vitatom,hogy elképzelhető ,hogy voltak,és vannak olyan pökhendiek akik a városban laknak,és azt hiszik ők különbek..Biztos vannak ilyenek is sajnos.

De sokszor én mégis úgy tapasztalom,hogy a legtöbb vita a vidéki lakosságtól ered.

Én is született Budapesti vagyok.Ahogy a szüleim is.

Mégis nem érzem úgy,hogy valaha is lenéztem volna,vagy bántottam volna azokat az embereket akik vidéken élnek.

Viszont volt tapasztalatom fiatal lányként és felnőtt nőként is a vidékkel.

PL: Amikor 16 éves voltam voltak vidéki barátnőim,akik csuda kedvesek,és jó fejek voltak.Egyszer elcsaltak egy vidéki disco-ba,hogy milyen jó szórakozás lesz.Végül is nem lett az,mert pár helyi lány egyenesen rákérdeztek,hogy hová valósi vagyok,mert még sosem láttak itt.Hazudni nem fogok,így természetesen megmondtam,hogy pesti vagyok.A válasz az volt,hogy jobban járok ha elmegyek,mert ha nem akkor ők fognak kizavarni a területükről..Nagy meglepetés volt,mert az én barátaimat nem érte ilyen kellemetlen helyzet amikor a saját társaságomba vittem őket. (de nem általánosítok,mert vannak nagyon jó emberek is vidéken)

Felnőttként nagyobb fájdalom ért.Ugyanis vidéki férfiba szerettem bele,és házasodtunk össze.Természetesnek vettem,hogy vidékre költözöm,és feladom a városi életemet.de sajnos egyszerűen nem fogadtak be évekig..Majdnem 5 év telt el míg végre lettek barátaim..Soha nem éreztem,hogy otthon lennék,és őszintén zavart a mindennapi pletyka,hogy mindenki tudott mindent a másikról..De nem általánosítok,mert feltételezem,hogy nem mindenhol van ez..

Viszont a végére egy megjegyzés.

Sokan közületek utálják Budapestet az ott élő emberekkel együtt,és a kosz,zsúfoltság,nyomor miatt.

Viszont ugyan ezek az emberek oda vannak Londonért! Pedig semmivel sem különb London mint Budapest(csak nagyobb város,és más nyelven beszélnek) De ugyanolyan koszos,zsúfolt,büdös,és ott is sokan élnek akik azt hiszik,mert Londonban laknak mindenki más egy nagy nulla..

(személyes tapasztalat)

Szóval ez mindig örök vita marad..Budapest függetlenül attól,hogy kinek milyen tapasztalata van az ott élőkkel,a maga nemében szép város.Gyönyörű az Országház,este kivilágítva csodálatos a Szabadsághíd.

Vannak épületek amik nagyon szépek,ah az ember megáll 2 percre,hogy észre vegye..

Viszont azt is elismerem,hogy sok vidéki városka van ami szintén gyönyörű(nekem a kedvencem Eger)

2010. nov. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/84 anonim ***** válasza:
Metrópolice és kész!
2010. nov. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/84 Tinker Bell ***** válasza:
34%

Igazán észrevehetnéd már, hogy nem én vagyok itt a felfuvalkodott, mert nem én próbállak meggyőzni a saját városom kellemességéről! Te vagy az aki el van ájulva magától és attól ahol él!


De tudod mit? Ahogy gondolod! Maradj csak a szmogos, koszos, városodban a 10. emeleten, zsebeljenek csak ki a BKV-n, és az utcán menj el 5 méterenként egy egy koldus mellett, aki leköp, ha nem adsz neki aprót! Engem ez a legkevésbé sem érdekel!

Én itt vidéken nyugodtabban alszok és megyek ki sötétedés után az utcára! Amíg én egy óra alatt itt közel 100 km-t utazok addig te ott kb. 10-et. Ja és én biológia könyvön kívül is láttam már élő tyúkot, és az én paradicsomom még mindig kevésbé műanyag mint a tied!


A durva csak az, hogy még végső elkeseredésedben sajnáltatod is magad! Na ez már szánalmas! Nincs több hozzáfűzni valóm!


További szép életet BOGÁR!

2010. nov. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/84 anonim ***** válasza:
33%

Tinker, elfelejtetted, hogy Budapest nemcsak a belvárosból épül fel, hanem a külvárosi - kertvárosi részből.:) Jómagam is ott élek, saját kertben termesztjük a paradicsomot/paprikát stb...tudom, mit jelent kertet ásni, gyomlálni, kutya után az aknát felszedni.:D Csendes a környék, annyira a város szélén élek, hogy még csak mostanában kezdték el aszfaltozni a környező utcákat...


Őszintén szólva itt a gyakorin hallottam először ezt a vidéki vs fővárosi ellentétet. Rokonság fele vidéki, mégis sose jutott eszembe, hogy lenézzem őket. Ugyan miért? És rengeteg embert ismerek egyetem révén, ahol sok hallgató vidékről jön, mégse jutott eszébe senkinek se lenézni őket. Nem az számít, hogy honnan jöttél, hanem, hogy ki vagy.


A városokban törvényszerűen szűkül az ember privát szférája, így egy nagyobb "aurához szokott" vidéki számára ez tolakodásnak tűnhet, ha belelépnek kényszerből a magánszférájába (pl. tömegközlekedés alkalmával). Valóban vannak tolakodók (is) pl. a BKV-n is, de ez mindenhol máshol a világon így van, tapasztaltam ezt francia sífelvonónál is, Szlovákiában is...;) Ez nem a város emberét, hanem magát az embert minősíti.


Hozzátenném még, hogy nem csak a városban folyik bűnözés, hanem a falvakban is vannak mindig problémás emberek, még faluban sem kóricálnék egyedül nőként késő este...

2010. nov. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/84 anonim ***** válasza:
50%

ma 20:31

Pontosan te vagy aki ellenséges..Az ilyenek miatt mint te van gyűlölködés..

Miért gondolod,hogy egy pesti ember nem látott tyúkot?

te tényleg ilyen ellenszenves vagy??Vagy csak rád jött valami??

Tudod mit? Nyugodtan toporzékolj,nekem 8.

:)

2010. nov. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/84 anonim ***** válasza:
És ha nem látott tyúkot? Kit érdekel, nehogymár az szabja meg valakinek az értelmi szintjét, hogy milyen állatokat lát. Gyerekes dolog ilyen, valamint a koldusoshoz és szmogoshoz hasonló szélsőséges példákat felhozni érvként. Csak tájékoztatásként, még így is magasabb a várható életkor egy nagyvárosban, mint vidéken.
2010. nov. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/84 Cirmos kandúr válasza:
50%
Én vidéken születtem, de Budapesten élek és nyáron leszoktam járni vidékre. Egyébként nem szabad általánosítani, hogy hol vannak bunkók. Én találkoztam Bp-en is és vidéken is normális emberekkel és kevésbé normálissal. Az ami Bp-en folyik a várost illetően az a kormány hibája. Az ami ellenségeskedést kelti a fővárosi és a vidéki nép között az a média hibája. Ne higgyünk a médiának, hazudnak reggel délben meg este.
2010. nov. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!