Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapest az falu vagy város?

Budapest az falu vagy város?

Figyelt kérdés
2010. nov. 18. 20:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/84 anonim ***** válasza:
50%
Senki nem kérte, hogy költözz ide, csak tényleg nevetséges már amit művelsz. Fogadd el, hogy valaki városban él, valaki meg nem. Lakhelye alapján megítélni valakit elég meredek, lásd be. Ahogy az is, hogy a fővárosban élő másfél millió ember mind bunkó paraszt, amit megindokolni ésszerűen nem tudsz (az nem indok, hogy még nem látott tyúkot).
2010. nov. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/84 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek: Budapest város. Környezetismeret 3. osztály.

Válaszolóknak: lehet én szerencsés vagyok, de 24 éves létemre már éltem több településformán: kicsi falu, kisváros, Budapest. Mindegyikben van jó és rossz is. Falun is vannak bunkók, Budapesten is. Falun is vannak kedves emberek, Budapesten is. Sajnos legtöbbször nem mi döntjük el, hol élünk, a "sors" kényszerít rá: ide vagy oda születünk, ide vagy oda kényszerít a munka, a házasság, vagy bármi. Kár ezen vitázni.

2010. nov. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/84 anonim válasza:
100%
Budapest Magyarország fővárosa-.- de ezt még akkor is tudnod kéne, ha nem lennél magyar-.-'
2010. nov. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/84 Tinker Bell ***** válasza:
0%

Látom nem veszitek észre, hogy mi a helyzet! Még mindig ti kötekedtek! Én már régen lezártam ezt a vitát a tegnap 10:57-kor írt válaszommal! Arról nem is beszélve, hogy még mindig ott tartotok, hogy az összes pestiről ez a véleményem, és hogy nem tudom megindokolni, holott elmondtam már, hogy a nagy többségről és tapasztalat alapján mondom amit mondok! Nem elég, hogy pestiek vagytok, még buták is! (Na most már lehet mondani, hogy csúnyán beszélek!)


A pocskondiázásról meg annyit, hogy nem én beszélek veletek lekezelő módon, hanem ti. Ez is azt példázza, hogy ti is a nagy többségbe tartoztok, egy-két értelmesebb válaszolót leszámítva! Ezzel is csak erősítitek azt a negatív képet amit eddig is tapasztaltam!


A tyúkos példámat meg hagyjátok már békén. Az csak egy volt a millióból amit felhoztam, mert ha elkezdtem volna felsorolni mindent ami akkor az eszembe jutott, még mindig azt a kommentemet írnám...


Szép napot mindenkinek!

2010. nov. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/84 Cirmos kandúr válasza:

"Budapest Magyarország fővárosa-.- de ezt még akkor is tudnod kéne, ha nem lennél magyar-.-'"


ebben minden benne van, nekem is ez a véleményem a kérdezőről

a többinek meg azt üzenem azért tart itt az ország mert folyton egymással vitázunk

2010. nov. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/84 anonim ***** válasza:
Más országban büszkék lennének egy ha ilyen szép fővárosuk lenne. Szánalom, ami itt folyik.
2010. nov. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/84 palesz_88 válasza:
35%
8 hónapig laktam pesten, elég is volt. inkább egy gödör alján élek, volt olyan ismerősöm, akit a mentő vitt el az utcáról, mert annyira nem birta elviselni. olyan is volt, aki vidékre költözött egy haveromhoz pestről, mert a szülei kidobták és két nap után azt mondtam, hogy tarkónlövöm. a vidékiek bunkó parasztok, több pesti mondta, hogy ilyennek látja őket, elhiszem, csak az a baj, hogy mikor felveszem a tényleg paraszt stilusomat, akkor hiszi mindenki rólam azt, hogy pesti vagyok. egyetlen jó tapasztalatom az volt, mikor egy kiscsaj utánam hozta a jegyautómatába felejtett aprómat. a mai napig nem tudom hova tenni a dolgot, ha minden pesti ilyen lenne most is ott laknék.
2010. nov. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/84 anonim ***** válasza:
08:47 - Te harcoltad ki magadnak ezt a stílust másoktól. Vannak nálad értelmesebb nem budapesti barátaim, akikkel lehet normálisan beszélgetni, és szoktam is, mert ők nem akarnak minden áron vitatkozni és belekötni a másikba vagy a másik élőhelyébe.
2010. nov. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/84 anonim válasza:
50%

"Nem általánosítok, valóban vannak kivételek! Csak kevesen, ez a baj!


A pestiek nagy része teljesen el van ájulva attól, hogy hol lakik és ezt érezteti is a nem pestiekkel! Felsőbbrendűnek érzi magát és lekezel mindenki mást aki nem pesti."


Ki kezel le kit? Imádom ezt a "vidékiek támadjuk a városiakat, merthogy ők lekezelnek minket" stílust!

2010. nov. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/84 anonim válasza:
49%
Sok a munkalehetőség, de egyáltalán nem élhető. A Fővárosi ember el sem tudja képzelni milyen lehet az élet vidéken
2010. nov. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!