Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapest az falu vagy város?

Budapest az falu vagy város?

Figyelt kérdés
2010. nov. 18. 20:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/84 Tinker Bell ***** válasza:

Mi jelenti a színvonalat? Az, hogy kettőt nem tudsz lépni, mert annyian vannak?


Szerintem nyáron nem csak a Balaton az a hely ahol nem lehet unatkozni és nyüzsögnek az emberek, hanem minden magyarországi vízpart. Egyébként meg aki nyáron unatkozik, az nem a hely miatt van, hanem saját hibájából...

2010. nov. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/84 anonim ***** válasza:

Hát azért hangulatban össze nem téveszthető egy kisvárosi vagy falusi diszkó egy pesti szórakozóhellyel. Volt szerencsém mindkettőhöz.


A Balatonon kívűl pedig nem nagyon van olyan vízparti terület az országban, ahol valódi élet lenne nyáron. Nézd csak meg Balatonfüredet, Siófokot, Tihanyt, Lellét, Boglárt, Keszthelyt, stb. Szinte éjjel-nappal hemzsegnek az emberek, különféle okokból. Még talán a Velencei-tó ilyen, de az is inkább csendes szieszta-övezet.

2010. nov. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/84 Tinker Bell ***** válasza:
Akkor te valószínűleg nem jártál még a Balatonon kívül máshol, mert én jártam már Magyarországon belül sok vízparti helyen és mindenhol nyüzsi volt. Értendő ez tóra vagy folyóvízre egyaránt!
2010. nov. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/84 anonim ***** válasza:
Pedig jártam, de nálam az, hogy egy strandra kifekszik x ember nem jelenti rögtön, hogy pezsgő élet van ott.
2010. nov. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/84 Tinker Bell ***** válasza:

Nálam sem!

Akkor nagyon különböző helyeken jártunk! =o)

2010. nov. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/84 anonim ***** válasza:
Az is lehet, vagy nem egy időben. Mindenesetre azt kár tagadni, hogy a Balaton a magyar turizmus húzóereje nyaranta, ahogy Budapest is egész évben.
2010. nov. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/84 anonim ***** válasza:

'Kedves' Tinker Bell.


Igazából te nézel le minket,tény,hogy ebben az országban külön fogalom a pest szó...mikor a balatonon napozok is mit hallok a rádióban,hogy a xy úton felújítást végeznek,gondoltam ki a francot érdekel,ennyi erővel debrecent is mondhatnák de látod mindig a pesti dolgokkal vannak elfoglalva.Egyszerűen itt összpontosul az ország.A 4-es metro is ugyancsak az örszág pénzéből készül el köztük gondolom a tiédből is,közben lehet tényleg nem is használod soha.Így találták ki.Ti erre vagytok felháborodva,hogy ezek mindent megengednek maguknak,az ölükbe hullik minden.Pedig azért hűű de nem így van.Te kikocogsz mari néni közértjébe itt meg lehet a dugóban ülni vagy 3x is átszállni mire eljutok abba a botlba ahol választék is van és megtalálok mindent.Amit említettem Budapest és környéke a leggazdagabb terület és a leglátványosabb is.Itt a Dunakanyar megannyi hegységgel,a Széchenyi hegyről ellátsz a velencei tóig,távolabbra a Balaton páráját láthatod,szóval autópályán 1 órácska,a jános hegyről a Mátrát láthatod hazánk legmagasabb hegységét,az is 1 órácska ha nem kevesebb,de az Alföld sincs messze...magyarán minden elérhető közelségben.Bár nem említetetted de ahol te laksz biztosan nincsenek ilyen lehetőségek.Ide fut az összes főútvonal,vasútvonal,itt a nemzetközi repülőtér.Ezekkel kár is versengeni.Ez nem Németország,hogy München vagy Hamburg szinte egyenjogú a fővárossal.De pl aláírom a vidéki nagyvárosok sokkal tisztábbak,és rendezettebbek bár Budapest is effelé halad.Újulnak meg a közterek,felújítanak mégha lassan is.De nem is annyian használják mint pl Szegedet.Ezekben a nagyvárosokban amit majdnemhogy egy nagyobb pesti kerület lakossága hasnzálja azért vicces.:)Csak példa.Újbudán 130.000 ember alkik nagyjából,ezzel szemben Pécsen 160.000 azért nem mindegy.Na de ha akarsz utálj minket te tudod.

2010. nov. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/84 Tinker Bell ***** válasza:

Persze, hogy ott összpontosul az ország, mivel az a főváros! És igen, felháborító ami ott és úgy általában Magyarországon megy!


Azt pedig nem is mondtam, hogy bármilyen baj is lenne a természeti és kulturális kincsekkel!


Azért meg, ne haragudj, de nem foglak sajnálni, hogy neked 3 átszállással kell utaznod, hogy ehető kenyeret vegyél! Te választottad az ottani életet, megtehetnéd, hogy lejjebb költözöl!


Nekem nem is ezzel van problémám, mint ahogyan azt már egy párszor leírtam, hanem az emberek gondolkodásmódjával!

2010. nov. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/84 anonim ***** válasza:
De milyen gondolkodásmóddal? Találkoztál már mind az 1.7 millió emberrel, hogy meg tudod ezt állapítani? Hány pestivel találkoztál? Hányszor töltöttél el Budapesten huzamosabb időt? Az a helyzet, hogy te sokkal inkább lenézed a másikat a lakhelye miatt, mint egy átlag pesti a vidékieket.
2010. nov. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/84 anonim ***** válasza:
A metróhoz (ami a vidékieknek mindig bántja a szemét) annyit, hogy ha szükség van rá, meg kell építeni (tekintsünk el attól, hogy a 4-esre nincs szükség). Nyilván ha Miskolcon utazna annyi ember, akkor oda is építenének. Fogjátok már fel, hogy amennyi ember egy milliós városban mozog, azt nem lehet egy villamossal vagy egy busszal elszállítani. Ugyanez az utakra is igaz. Hova fusson be minden út? Zalaegerszegbe? Nyilván a központba mennek az utak, és mivel kis országról van szó, nem tudott kialakulni több központ, mint egy.
2010. nov. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!