Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapest az falu vagy város?

Budapest az falu vagy város?

Figyelt kérdés
2010. nov. 18. 20:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 anonim ***** válasza:
57%
A keddi Viasat 3-on leadott Négy esküvő című műsor szerint Budapest csak falu lenne kínai mértékben, mivel ott 4 milliós lakosú település még csak kisváros. :-) Csak a poén kedvéért (az egyik esküvőt Kínában tartották egy 4 millió fős "kisvárosban").
2010. nov. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/84 Tinker Bell ***** válasza:
24%

Budapest az egy külön galaxis, úgy ahogy van, az ott élőkkel együtt!


Össze sem lehet hasonlítani egy kisebb közösséggel/várossal sem magát a várost, sem az embereket!

2010. nov. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/84 anonim ***** válasza:
53%
21:27 - NE ÁLTALÁNOSÍTS!
2010. nov. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/84 anonim ***** válasza:
40%

21:20


Igen aranybogár, de mivel egyelőre minden 5. ember a világon kínai, nem pedig budapesti, így ez a viszonyítási alap egy 0.

2010. nov. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/84 anonim ***** válasza:
51%
20.47: Látom te is sokat jársz ebben a városban. Miért gondolják, a nem fővárosiak, hogy Budapest egy sötét pokol, amely felett állandó viharfelhők vannak és az emberek vörös szeműek és csak éjszaka jönnek elő? Ugyan már, nőjjünk már fel, kérem.
2010. nov. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/84 anonim ***** válasza:
83%

ma 21:25


Nincs Kínában ilyen, hogy "4 millió alatt kisváros". Tartományi jogú városok (zhíxiáshì), prefektúra-szintű városok (dìjíshì), megyei szintű városok (xiànjíshì) vannak.


Az első kategória a magyar közigazgatással összehasonlítva (ami persze sántít, mint minden hasonlat) Budapest szintjének felel meg, a második kategória a magyar megyei jogú városoknak, a harmadik a régi járásközpontoknak. Természetesen, minthogy Kína nagy, van kb. 40 Budapestnél nagyobb városuk. Egy olyan országban, amelynek a lakossága Magyarország lakosságának 140-szerese, ez csak természetes.

2010. nov. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/84 Tinker Bell ***** válasza:
24%

Nem általánosítok, valóban vannak kivételek! Csak kevesen, ez a baj!


A pestiek nagy része teljesen el van ájulva attól, hogy hol lakik és ezt érezteti is a nem pestiekkel! Felsőbbrendűnek érzi magát és lekezel mindenki mást aki nem pesti.


Mivel nap mint nap emberekkel foglalkozok, találkozok, segítek nekik, értékesítek ezért tudom, hogy mennyit jelent, ha az emberrel normálisan beszélnek. Nem egyszer volt, hogy az ügyfél meg volt rajta döbbenve, hogy milyen kedvesek vagyunk velük, milyen segítőkészek vagyunk, mert a nagy Pesten csak futószalagon intézik a dolgokat és lesz@rják az ügyfél egyéni érdekeit.


És ez nem csak erre vonatkozik....

Csomó meg csomó érvet fel tudnék hozni, hogy miért nem költöznék Budapestre! Viszont mellette szólót nem sokat!

2010. nov. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 anonim ***** válasza:
36%
21:45 - Úgy tűnik, te se láttad a műsort és nem hallottad a kommentátor erre vonatkozó poénját, nem baj, végülis lesz ismétlés, csak poénnak szántam, ahogy az a kommentátor is, de úgy látszik, aki nem látta, az nem érti... No mindegy.
2010. nov. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/84 anonim ***** válasza:
46%

21:55 - Ismered a budapesti lakosság összes tagját? Hány budapestit ismersz? Amíg nem ismersz minden itt lakót, addig nem mondhatod, hogy a "nagy rész" vagy a "kisebbik rész" csak annyit, hogy az általad ismerteknek ennyi-annyi aránya. Ne haragudj, én ide születtem, én erről nem tehetek, a szüleim nem ide születtek, de apámat a munka, anyut a házasság szólította ide Hajdú-Bihar illetve Szabolcs-Szatmár-Bereg megyék 1-1 kis településéről (egyik se megyeszékhely, az egyik kisváros, a másik falu), habár apám szülei pestiek voltak, de őket meg háború zavarta le vidékre innen.

Nem tudom, mitől lehetne egy budapesti annyira elszállva magától, amikor a legtöbb ember munka miatt van itt elsősorban (másodsorban tanulás miatt), bár már ki lehetne tenni Budapestre egy "MEGTELT" táblát, mert én bár itt születtem, itt tanultam, itt szereztem diplomát munka mellett (igaz, milliókat nem kerestem soha...), itt élek (még a szüleimnél, mert nincs miből elköltöznöm, még vidékre se, ők se milliárdosak, 2 munkából-bérből élő ember...), most mégis álláskereső vagyok, ma voltam interjún, remélem, jövőhéttől már újból dolgozni fogok, de még így is csak áramlanak az emberek, aki meg kitalál egy céget, jóformán eszébe se jut máshova telepíteni, csak a fővárosba, pedig ezáltal munkát teremthetne Pesten kívül...

No mindegy, mindig lesz 1-1 magát nagyon okosnak képzelő Budapesten kívül élő, aki szerint a budapestieket le kell nézni egységesen...

2010. nov. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/84 Tinker Bell ***** válasza:
42%

"No mindegy, mindig lesz 1-1 magát nagyon okosnak képzelő Budapesten kívül élő, aki szerint a budapestieket le kell nézni egységesen..."


Pontosan ez a mondatod árulta el, hogy te is a nagy többségbe tartozol, aki csak elfogultan tud gondolkodni a saját szülővárosával kapcsolatban. Azért, mert ott nőttél fel és nem láttál más nevelési példát, csak azt ami ott van.


Jártam már Budapesten és számtalan ismerősöm tanul/dolgozik ott, akik ahogy megengedhetik maguknak azonnal költöznek vissza oda ahonnan elindultak!


Viszont nagyon sokan vannak akik szintén munka/iskola miatt költöznek fel és teljesen magukba szívják ezt a viselkedéskultúrát. Őket nem szívesen várom vissza ide, úgyhogy én örülnék a legjobban ha kitennéd a MEGTELT táblát. Így legalább nem lenne több ember akit magába-szippant ez a város!

2010. nov. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!