Az ősrobbanás mégsem igaz? Ha minden törvénnyel/elvvel ellentmond miért tekintjük elfogadottnak?
Az ősrobbanás elmélete rengeteg tudományos ellentmondást vet fel és emellett még a "józan paraszti" észnek is ellentmond. Ennek ellenére erőlteti az akadémiai tudomány, mint bizonyított tézist. Lehet hogy emögött az áll, hogy elvegye a közembertől Isten keresésének lehetőségét?
Ha nem ragaszkodnánk az ősrobbanáshoz teljesen más kérdéseket tennél fela világról. Teljesen másképp képzelnéd el a valóságot. Egy eredendő szellemi lény keresésétől foszt meg a tudomány minket?
Gondolj bele ;
1 - Az ősrobbanás ellentmondásos a fizikai törvényekkel. Az "E" energia megmaradása szerint nem keletkezhet energia vagy veszhet el, pedig ha igaz az ősrobbanás akkor a mindenség puszta léte is ellentmond ezzel. [link]
2 - Ellentmond a termodinamika II.főtételével. Másként entrópia (rendezetlenség) törvényével is. [link]
Az Entrópia azaz II. főtétellel is ellentmondásos, hiszen magára hagyott környezetben olyan folyamatok zajlanak le, ami a rendezetlenség felé irányul. Az ősrobbanás szerint kezdetben minden kaotikus volt, nem "nyult bele" Isten a világmindenségbe és mégis szép szabályos galaxisok, csillagrednszerek, biológiai diverzitás alakult ki, amit itt is láthatsz a Földön.
Ha feldobsz egy kupac dominót a dobozból amikor fölre ét rendezetlenné válik. Magára hagyva, ha nem szeded össze az életbe nem áll össze semmilyen rendezett struktúrává. Úgyanígy igaz mindenre. Az univerzumunk pedig ennek ellnére szabályos rendet mutat. Ez ellentmond az entrópia törvényének is.
1 - Az ősrobbanás ellentmondásos a fizikai elvekkel.
Az elmélet szerint a semmi robbant fel és végül összeállt azzá a mindenséggé amit ma ismerünk. Az ősrobbanás elmélet hívői szerint ugyanis a mindenséget alkotó anyag a téridő része. Maga a téridő pedig az ősrobbanás után keletkezett. Az ősrobbanás előtt pedig semmi sem volt. A téridő egy olyan általános relatívitáselméleti fogalom ami a teret és időt foglalja egységbe, amelyek elválaszthatatlanok egymástól. Ma sem tapasztalunk olyat, hogy a semmiből létrejönnének olyan ősrobbanások amivel ez a világ is keletkezett, pedig a fizika törvényei mindenhol ugyanazok. Azok függetlenek a vonatkoztatási rendszerektől.
ÖSSZEGEZVE : Számtalan egyéb megfigyelésnek, fizikai törvénynek mond ellent az ősrobbanás elmélete amikre mind nem térek most ki. Szumma szummárum ; mindenben az őrobbanás cáfoló dolgokat találunk. Nem lehetett hogy a világmindenség így keletkezett volna mégis a fősodrású tudomány ezt bizonyítottnak véli és ezáltal, mintegy a közemberre erőlteti hogy fogadja el, úgy hogy maga ellenőrizni sem tudja hitelességét. [link]
Beszélgettek már arról, ha "ismernétek" az ősrobbanás elméletet hogyan képzelnéd el a világ keletkezését? Gondolkodtál azon, hogy az ősrobbanás elveszi tőled egy anyaginál magasabb szellemi létező keresését?
Vadmalac és a többiek már leírták, hogy miben sántít a fenti firkálmányod, ezt nem is kívánom ragozni. Inkább feltennék neked egy kérdést:
Ha a világegyetem nem jöhet létre a semmiből (te ezt állítod, bár ahogy Vadmalac megírta, nem a semmiből jött létre a téridő), akkor Isten hogy jöhetett létre a semmiből?
Mivel jelenleg ebben a téridőben élünk, nem sokat számít, hogy mi volt előtte.
Valamelyik megjegyzésedbe írtad, hogy ha egyszer megtörténhetett az ősrobbanás létrehozva az univerzumot, az miért nem történt meg azóta egyszer sem?
Honnan tudod? Nagyon könnyen meglehet, hogy ebben a másodpercben is univerzumok születnek és pusztulnak el.
Ne felejtsük el azt sem, hogy ha egy tudós bizonyítani tud egy olyan állítást, ami ellentmond a korábban hit elméletével, a többi tudós azt elfogadja.
Giordano Bruno-t és másokat pedig megégettek a hitéért, nem tudósok, hanem magukat tudósoknak gondoló papok.
Ha ma-holnap valaki fellép egy elmélettel, amit sokkal több kísérlettel lehet bizonyítani mint az ősrobbanást, a tudós társadalom ünnepelni, és nem megégetni fogja a szerencsés tudóst.
Éppen ez az egyik csodája a tudománynak, hogy nem hisz abban, hogy amit kimondott azt nem lehet felülmúlni (bár megtörténhet, hogy egyik-másik tudós eleinte nem fogadja el az újdonságot). Pl. Newton megalkotta az elméleteit a világ működéséről, amit Einstein kibővített, a kvantumfizika is feszegeti annak határait. No, most nem fogsz találni egyetlen Newton-hívőt sem, aki azt mondja, hogy a kvantumfizika nem igaz, mivel nem illik bele Newton tudományába.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!