Melyek a kedvenc terülteteitek biológiában?
Biológiakedvelőkhöz szólok. Melyek azok a területek,amelyeket a legérdekfeszítőbbnek,izgalmasabbnak tartatok? Leginkább általános megnevezésekre vagyok kíváncsi pl:zoológia,anatómia,zoofiziológia stb.
Válaszokat előre is köszönöm!
Érdekes mennyire tobzódnak itt olyan emberek, akiket egy ötödikes is megaláz értő olvasásban.
Téged se zavarjon, hogy végig kutatókról beszéltem, nem iparban dolgozó biológusokról. A hölgy kolléga kezdte el idekeverni az ipart már az elejétől kezdve mint szakmát.
Ki is emeltem vagy 15x, hogy KUTATÁS. Kísérletezés,szakirodalom olvasás, adatanalízis és publikáció. Ez a kutatás. Pont.
Ipar az teljesen más...
Egyébként valaki korábban linkelte, tényleg bíztató a helyzet...Profession-ön jelenleg 4 (NÉGY!) biológus/mikrobiológus/kutató állás van aminek tényleg valóban köze lehet a biológiához. A többi elnyomó többségben orvoslátogató, patikalátogató, cpr, sales és labor asszisztens. Persze mint megélhetés ez oké, csak ha valakit érdekel a természet, akkor nem biztos, hogy Viagrát akar rátukmálni az orvosokra.
"Ki is emeltem vagy 15x, hogy KUTATÁS. Kísérletezés,szakirodalom olvasás, adatanalízis és publikáció. Ez a kutatás. Pont."
Na látod, erről beszélek. A kutatásról papolsz, de fogalmad sincs sem a biológiáról, sem a kutatásról. Azt már meg sem próbálom elmagyarázni, hogy sok KUTATÓ BIOLÓGUS kísérleteket egyáltalán nem végez. Amúgy avass már be, hogy én hol írtam az iparról xd (spoiler: sehol)
A személyeskedésedre természetesen nem kívánok reagálni.
"Amúgy avass már be, hogy én hol írtam az iparról xd"
Hát figyelj, ha nekem nem értette, hogy az egy mellékinformáció, hogy én az iparban dolgozom és a tucat ismerősömről beszélek, akik nem abban dolgoznak, akkor szerintem itt ne várj tőle értelmes infót. Ezt nem bírta felfogni pár nap alatt, de úgy látom még most sem ülepedett le neki
"Azt már meg sem próbálom elmagyarázni, hogy sok KUTATÓ BIOLÓGUS kísérleteket egyáltalán nem végez"
Ne idegesíts már fel komolyan. Ennyire hülyének nézel?
Mit kell szerinted a biológiai/orvosi témájú publikációkhoz?
Főleg mikrobiológia, neurobiológia, orvosi biológia - anatómia... mit csinál egy kutató ha nem kísérletezik?
Ha meg elméleti biológiáról beszélsz az hatalmas öngól, mert ott van a legnagyobb szükség a modellezésre, matematikára, és adattudományra. Bioinformatika az egyik legjobban fejlődő terület.
Győzz meg az ellenkezőjéről, én ilyen biológus végzettségű emberkékkel találkoztam kutatásban.
...de kíváncsian várom, hogy mit csinál amúgy szerinted egy biológus akadémiai és egyéb finanszírozású kutatásban aminek publikációs kimenete van.
Ja és nem túlzottan bonyolult amúgy a kérdésem:
Biológus ismerőseitek közül kb hány % dolgozik mondjuk PhD alatt kísérleti biológia területén?
Az összes közül hányan dolgoznak elméleti biológusként?
Aktívab publikáló kutatókról beszélünk most.
Itt van az SZTE doktori témáinak a listája.
Nagyon nagyrészt kísérleti témák.
Kízérletezés alatt egyébként azt értjük, amikor fogsz egy műszert és mérsz vele, vagy megvizsgálod a szemeddel stb... a lényeg, hogy adatokat gyűjtesz valamilyen mintából, megismételhetően jegyzőkönyv mellett.
Elméleti területen pedig ugyan ez, csak modellezel vagy hatalmas adatbázisokból gyűjtesz adatokat. Ez is felfogható "kísérletnek"
Nem értem miért vágod a fejemhez hogy fogalmam sincs a kutatásról, mikor ez nem igaz.
Egyébként ha elolvastad a 8477262 oldalas "beszélgetést" ... csak azt próbálom megértetni a kedves kolleginával, hogy mind az elméleti és mind a kísérletes kutatásnál hatalmas előnyt jelent egy kutatójelölt számára, ha interdiszciplináris tudása van. Legyen az bioinformatika (és nem az amit az ELTEn oktatnak) vagy bármilyen publikálást segítő alkalmazásfejlesztés.
Nem ő ragaszkodik hozzá hogy 90%-ban felesleges, nem kell...
Mivel nem válaszoltál arra, hogy mikor állítottam, hogy oda nem kell matematika, adatelemzés, programozás stb, úgy veszem, hogy elismered, hogy teljesen alaptalanul vágsz a fejemhez dolgokat. De akkor szögezzük le:
1. Nem az iparról beszéltem.
2. Nem állítottam, hogy az elméleti biológiához nem kell matematika stb.
Az a bajom, hogy én nem tudlak megtanítani a biológiára. Ülj le és tanuld meg. Nincs jobb ötletem. Akkor talán rájönnél, hogy ez a tudományág "valamivel" bővebb a mikrobiológia-molekuláris biológia-biokémia szentháromságánál. Megannyi terület van, amikhez teljesen más módszertan szükséges, mint amit te itt próbálsz lenyomni a torkunkon. De hát erre mondtam, hogy ezt meg kell tanulni.
"Nem értem miért vágod a fejemhez hogy fogalmam sincs a kutatásról, mikor ez nem igaz."
Nem a több napos vita után is az jött le, hogy te nem értesz a biológiához, meg úgy alapból ehhez a területhez, annyira "idegen" dolgokat mondasz és állítasz. Mint aki csak fél szemmel látja a dolgokat, és abból kitalált egy elméletet
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!