Melyek a kedvenc terülteteitek biológiában?
Biológiakedvelőkhöz szólok. Melyek azok a területek,amelyeket a legérdekfeszítőbbnek,izgalmasabbnak tartatok? Leginkább általános megnevezésekre vagyok kíváncsi pl:zoológia,anatómia,zoofiziológia stb.
Válaszokat előre is köszönöm!
"Nem felesleges vita volt a célom, viszont segíteni szeretnék a pályakezdőknek azzal, hogy átadom a tapasztalatomat. 5 labor kutatócsoportjainak dolgoztam már kb 100 kutatóval, tucatni közös cikkben, több szabadalomban is részt vettem már. Azért van némi rálátásom, hogyan lehet publikálni egy cikket (Míg Te iparban dolgozol)."
Te is az iparban dolgozol, még én is. Ki mondta, hogy nem dolgoztam előtte én is máshol? Hol mondtam egy szóval is? Attól, hogy te nagyra vagy a kis mérnök diplomáddal, attól még nem látsz bele ebbe a területbe, míg én aki ezt tanulta, nap, kint nap benne vagyok, igen.
Túl sok időt feccelsz bele az elméletedbe, de semmi logika sincs benne és semmi értelme.
Nem, a biológusoknak nem kell programozni. A publikáló, kutató, extra szuper vagány laborban kutató biológusoknak sem. Sajnálom, de ez az igazság
De egyébként ki is bújt a szög a zsákból, amit már 20 válasszal korábban is írtam: te kevered a szakmákat.
Egy molekuláris bionikus cégnél dolgozol, mint teljesen idegen a biológiátol, mert te mérnök vág, a ahol mellesleg dolgozik pár biológusok és te ebből azt a következtetést vontad le, hogy a biológusoknak programozni kell. Nem, nem kell. A bionikusnak kell, ő ezt tanulja, de ez teljesen más szak és más szakma. Attól egy biológus is atkepezheti magát erre a szakterülere. Erről ennyit, nem tudom mit erolkodtel ezért órákat.
Egyébként meg még annyi, hogy a nagy nyugat EU/USA egyetemek labjaiban fel sem tüntetnek olyat, hogy biológus.
Egy PhD vagy Postdoc-fellow-nál nem számít már az, hogy milyen szakon végeztél.
Voltam egypár nagy konferencián és igen sok külföldi kutatót ismerek (500 feletti szám), senki nem mondja itt már, hogy színtisztán biológus, fizikus, vagy orvos lenne... sokaknak 2 diplomája is van eleve, vagy a PhD-t más területen végezték. Ezért mondom, hogy brutális verseny van és nagyon észnél kell lenni, ha valaki labdába akar rúgni külföldön akár. A kollaborációs partnereink svájcban és amerikában olyan versenyistálló szinten működik, hogy több helyet nem is ajánlunk magyar diákok számára, mert elvéreznének... Oda rettentő kevés csak egyféle tudás és egy MSc diploma. (Amúgy sem ez számít)
#47, Félreértetted... írtam már hogy egy grant finanszírozású (magyar anyaintézetben lévő) neurobiológiai k.csoportban dolgozok. Az tök mindegy, hogy több forrásunk is van, és a cég eszközeit használhatjuk, publikálhatunk vele.
Amit felsoroltam az egy labor tagjai akik egy tisztán biológia projecten dolgoznak a cég gyártotta műszerekkel (Ezt lehet félreérthetően írtam, elismerem... )
Teljes értékű tudományos labor, mint mondjuk ezek:
Azt hiszem ez egy ultimate érv...nézd meg a svájci FMI-ben milyen Postdoc-fellowshipek vannak:
...analysis of biological datasets and/or bioinformatics
...Good knowledge of biophysics, experience in statistical analysis of large-scale datasets and/or proficiency in R and python/perl are a plus....
...as well as experience in the generation and analysis of epigenomic data sets,
...Background in programming and knowledge in hardware required for data acquisition is a plus....
Csak rákatintgattam... Olvasd el milyen egy ideal candidate, és mik a követelmények.
Meg kell érteni, kutatásban már NINCS ilyen, hogy tisztán biológus valaki. Nincsenek is ilyen pozíciók sehol. Csak az számít milyen sokrétű a tudásod és a tapasztalatod.
Tökéletesen alátámasztja az alapvetésemet: Előnyt jelent a programozás, matematika és adattudomány.
Nem biztos h értem teljesen a vita tárgyát, de nézegettem biológus állásokat ezek alapján én nem lennék biológus...(régen nagyon érdekelt de másfelé vitt az élet)
Ezek ipari munkák és nem tudományosak. Biológus nincs is szinte, elvétve akad. Elég gyászos lista...
https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..
Kérdések alatti válaszok is elkeserítőek. És ez még csak ipar. Phd-s ismerősöm mesélte, hogy nekik 100e Ft volt a fizetés még pár éve, aztán lett tanársegéd. Ha jol tudom ma már 140-180 a Phd és utána 180e a tanársegéd egyetemen, vagy tudományos segétmunkatárs (?). Hol tud elhelyezkedni évi 250+ végzett ember?
Ahogy látom ebből Bp-n tényleg csak éhenhalni lehet. 5+5 évet meg azert szopni, hogy 180e nettót keress? Hagyjuk már. Itt valami el van rontva az oktatásban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!