Lehet, hogy a bálnák intelligensebbek az embereknél?
A bálnáknál 200 milliárd, az embernél 100 milliárd idegsejt van, tudom, hogy az idegek közti kapcsolat mennyisége számít, de 2x annyi idegnél lehet, hogy több kapcsolat is van. Csak ugye a bálnák erőteljesen k stratégista állatok, ezközhasználatra az anatómiájuk miatt sosem volt lehetőségük, de a kommunikációról köztük nem sokat tudunk.
12:09
"Sikeresnek azt az állatot tekintjük, amely a legjobban alkalmazkodott környezetéhez."
Tehát a LEGJOBBAN alkalmazkodott? :))))
Gondolom, a LEGJOBBAN-nak meg az a definíciója, hogy a LEGJOBBAN a SIKERES állatok alkalmazkodtak a környezetükhöz :))))
"Először alkalmazkodnia kell és csak aztán lehet sikeres"
Az előbb még azt mondtad, hogy siker = legjobb alkalmazkodás. Most azt mondod, hogy előbb alkalmazkodik, aztán sikeres, ha a táplánc csúcsára emelkedik. Ez két különböző állítás.
Megjegyzem, a vita ott kezdődik, hogy az intelligencia definícióját keressük. Most ezek szerint épp ott tartasz, hogy intelligencia = tápláléklánc csúcsán lenni. De könyörgök, a japcsik megeszik a bálnákat!
Az az inteligens aki környezetét hiánytalanul érzékeli, érzékeléseit helyesen értelmezi, és környezetéhez alkalmazkodik, azt a siker érdekében át is alakitja.
TEHÁT NEM ELVONT FOGALOM
tegnap 09:29
"Az az inteligens aki környezetét ... át is alakitja."
Mi az az "átalakítja"? A hangya hangyabolyt épít, a termesz termeszvárat, a hód gátat. Átalakítják a környezetüket. A bálna és a delfin semmit sem épít, nem alakítanak át semmit (bár mindkettőnek van vízkiszorítása, amit persze nevezhetünk átalakításnak...) Akkor a termesz intelligensebb a delfinnél? Nyilvánvalóan hibás definíció, senki sem ezt érti intelligencián.
06-29 21:03
"Én jól írtam le, amikor azt írtam, hogy sikeres egy állat, mert a legjobban alkalmazkodott a környezetéhez."
Tehát sikeres = legjobban tud alkalmazkodni.
De mi az a legjobban?
"azért tudott sikeres lenni, mert először alkalmazkodott."
Az első definícióban a siker egyenlő az alkalmazkodással, most meg előbb alkalmazkodás jön, aztán siker. Ez teljes fogalomzavar, két különböző definíciót használsz.
"A bálnák ugyanazt csinálják, amit mi legelősször. Egyenlőre tűrik a vadászatot, aztán ők is alkalmazkodni fognak a dolgokhoz."
Ezt honnan tudod? A jövőre hivatkozni nem érv. Lehet olyat is mondani, hogy a giliszták is intelligensek, mert 3 mrd év múlva ők olyanok lesznek, mint most mi, csak hát ez értelmetlenség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!