Miért áll meg az idő ha elérjük a fénysebességet?
16:31 te nem a földön élsz??
Miért beszélsz úgy, hogy "ti", mikor te is része vagy ennek a folyamatnak, kivéve ha nem közlekedsz gyalog, vagy biciklizésen kívül sehogy, illetve nem használod a számítogépet(amit kétlek), nem írsz papírra..
Igen a legtöbb ember, cigizik, iszik, rongál meg leszar mindent ami nem róla szól, de nem mindenki ilyen!
Nem látod jól és azok sem akik azt írják nem állna meg az időd c n. Értelmetlen azt kijelenteni hogy neked a sajátidőd ugyan úgy menne tovább c n de mindenki ezt szajkózza.
Nincs olyan sem hogy c vel ülsz egy ürhajóban és benne rendesen telik az idő kint meg végtelenül felgyorsult ,ezek mind értelmetlen kijelentések csak c alatt igazak!
Akik válaszolgatnak ugyan úgy nem értik mi az idő és mi a mozgás ,mindenki két különböző dologként kezeli ami a legborzasztóbb hogy c sebesség mayarázatakor is.
Az idő és a mozgás soha nem volt független fogalom erről szólna az amiért sokan egyetemre jártak.Időt nem tudsz értelmezni térbeliség nélkül és térbeliséget nem tudsz idő nélkül csak elméleti matematikai alapon. Mozogni csak térben tudsz de nem tudsz idő nélkül. Ahogy az óra mutató vagy mozog és ezzel időt jelez vagy nem mozog és akkor időt sem jelez.
Az idő jelzése mozgás jelzésként is értelmezhető ahogy a mozgás nagysága idő jelzés is egyben ezért lesz idő dilatáció mivel a másként mozgó testek más időjelzéssel szolgálnak amik közt relatív eltérések adódnak ki.
Nem azt kell megértened mi a téridő hanem hogy a két fogalom egymásból következik tehát nem az van hogy volt két fogalom amivel leírunk egyet hanem egy fogalom van amit felbontottunk kettőre .
Mozgással méred az időt is ugyanakkor időtelésről beszélni egy statikus világban fölösleges lenne . Ha a nap mindig az ég egy pontján állna és a véred is állna benned akkor mit fejeznél ki az idővel? Idővel csak mozgásokat lehet kifejezni és fordítva.
Einstein pedig azzal hogy bizonyította a mozgás véges értékű lehet csak megmutatta hogy az időtelés is véges értékű. Amíg a véges sebességértékhez közelítő test időtelése is a végességhez közeledik addig a lassabban mozgó test időtelése nem tart ott . Nem más ez mint hogy az időd megegyezik a mozgásoddal és nem abszolút világi.
Amíg a 0,99c vel haladó már keveset tud gyorsulni ,az óramutatója is lassabban gyorsul ,1c n megáll.
Ezért mindenki aki lassabban megy ennél a testnél még töbett tud gyorsulni így a mutatója is ezért több időt mér , az ér több vért szállít az atomok többet rezegnek stb ezért a lassabban mozgó test relatívan gyorsabban öregszik a gyorsabban mozgóhoz képest és ez igaz minden objektum párokra de csakis párokra .
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!