Ha elérjük a fénysebességet, miért áll meg az idő?
Figyelt kérdés
2010. jan. 11. 09:31
1/9 anonim válasza:
Mert a leggyorsabb hullámjellegű dolgok legfeljebb fénysebességgel tudnak terjedni. Ha ugyanolyan gyorsan terjedsz, mint a leggyorsabb rezgés, akkor nem hat rád. Gondolj arra, mikor megy a vonat, közben te állsz a padlón, és nem buksz se előre, se hátra. Normál esetben meg mondjuk olyan, mintha folyton gyorsítana a vonat. :D
2010. jan. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 A kérdező kommentje:
köszi,elolvastam mi az a speciális relativitás elmélet. így már "világos".
2010. jan. 11. 10:41
3/9 anonim válasza:
az idő hullámjellegű dolog? bocs az offért.
2010. jan. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
De tényleg! Einstein foglalkozott vele. Valaki? közérthetően?
Biztosan még dolgoznak a tudorok de szoktak lenni!
2010. jan. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
A fénysebességet nem érjük el, és az idő nem állhat meg. Nagy sebességeknél lassul az idő.
"De tényleg! Einstein foglalkozott vele. Valaki? közérthetően?"
Maga Einstein írt egy kis könyvecskét (füzetet) a relativitáselméletről, ennél világosabb és egyszerűbb kifejtését nem ismerem a témának. persze ez a könyvecske semmit sem ír le az elmélet matematikájából, csak egy népszerű ismertetés.
Sok helyen írnak a relativitáselméletről az interneten is, sajnos gyakran elég misztifikáló módon. Üdítő ellenpélda:
Az idő nem állna meg, ezt nemtudom, hogy honnan vetted. Te mint fénysebességgel utazó személy, és én mint a Földön lévő "álló" személy, közöttünk máshogy telne az idő, egy egyszerű képlettel meg is tudom mondani, hogy mennyi lenne a különbség. Amúgy nemtudom tudjátok e, de a Föld körül keringő GPS műholdakba ketyegő atomorák idejéhez folyamatosan hozzá kell adni egy keveset, hogy egyszerre járjanak a Földön " álló " hzetben lévő atomórákkal. Pedig azért egy GPS műhold sebessége, még elég messze van a fénysebességtől, de már számottevő...
2010. jan. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
Ha fénysebbeséggel haladsz, akkor a saját fényeddel együtt haladsz. Ha elképzeled, hogy fénysebességnél gyorsabban mész a szoba egyik sarkába, akkor még a sajátmagad által visszavert fényeket is láthatod (hiszen "lehagytad"), így úgy érzékeled, mintha visszamennél az időben. Persze ez csak elmélet, mert még senki nem tette meg :) De azt hiszem erre gondoltál, ez mindenki számára érthető.
2010. jan. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 Gyömrő-Molnár Béla válasza:
Számodra nem állna meg az idő, ugyanúgy érzékelnéd az idő múlását, mint most. Ám ha visszatérnél oda, ahonnan elindultál, akkor azt tapasztalnád, hogy ott végtelenül sok idő telt el. Az időexpanziót jól illusztrálja az ikerparadoxon.
Szóval az idő csak tér egy bizonyos pontjához viszonyítva állna meg.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!