Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Albert Einstein hogy a jó...

Albert Einstein hogy a jó fenéba számolta ki, hogy ha a fénysebességet megközelítjük, akkor lassul az idő?

Figyelt kérdés
ez nekem most is bonyolult dolog, ez meg már abban az időben (nem olyan fejlett időben) képes volt kiszámolni. hogy a jó büdös fenébe?
2011. máj. 30. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
nem számolta ki ez csak egy elmélet
2011. máj. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

amit bizonyítottak, ha közeledsz a fénysebességhez, lassabban telik az idő.

minden levan írva [link]

2011. máj. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez a relativitáselmélet egyik következménye... Mint ahogy az is, hogy nagyobb tömegű testek közelében szintén lelassul az idő. (Itt a tömeg energia) Például a fekete lyukak közelében is lassabb az idő(ez egy szemléletmód, a relativitás. Ha egy űrhajóval egy fekete lyuk mellett köröznél 5 évig, majd visszatérnél a földre, ott már lehet hogy 2026-ot írnának). Ehhez nem kell nagy fejlettség csak észre kellett vennie az összefüggéseket.
2011. máj. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"nem számolta ki ez csak egy elmélet"


debizony kiszámolta...


kérdezőnek:

úgy, hogy alapvető szimetriákkal dolgozott és nagyon odafigyelt. ha végigolvasod a könyv elejét és megérted, akkor igazából azon kezdesz el gondolkodni, hogy ez neked miért nem jutott magadtól eszedbe, annyira logikus. már ha megérted. ha nem, akkor ez van...

2011. máj. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Hát azért az nem volt olyan régen, erősen fejlett idők voltak azok. És Einstein meg eléggé okos volt, merem állítani, okosabb mint te vagy én.
2011. máj. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát úgy, hogy volt egy rakás mérési eredmény, meg elvek, amiket meg akartak tartani, mert már korábban megerősítették őket különböző kísérletek (pl. tömegmegmaradás, energiamegmaradás stb.). Einstein megpróbált valami viszonylag egyszerű képletet keresni, ami nem mond ellent az eddigi mérési eredményeknek. Talált egyet, aztán tovább számolt vele, és megállapította, az eddig kísérletileg nem vizsgált esetekben mi fog kijönni. (Aztán ezeket is ellenőrizték kísérletekkel, és így tovább.)
2011. máj. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

de ezt nem észrevették? vagyis nem ekkor lépett be az idődilatáció nevű fogalom? hogy két megfigyelő, amiből az egyik álló, a másik mozgást végző, és a mozgást végző számára lassabban telt el az idő, vagyis lassabban változott az álló helyzetben levőhöz képest, még ha kicsivel is, mivel mindkettőnél volt óra és a kis eltérésből kikövetkeztették?


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!