Mi történne ha egy tárgy túllépné a fénysebességet?
Végtelen lenne a tömege.
Tehát jelenlegi tudásunk szerint ez lehetetlen, mivel ehhez végtelen sok energia kéne.
Volt már a kérdés.
Nem kell találgatni: ez naponta megesik pl. atomerőműben.
Ilyenkor Cserenkov-sugárzás keletkezik.
Nem lehet olyan kérdésre válaszolni, hogy mi lenne olyan körülmények között, ami jelen tudásunk szerint lehetetlen. Ezt nem lehet felfogni, mi?
tegnap 21:41-es hozzászóló!
Te nagyon lazán írsz ilyen hlyeséget... Cserenkov-sugárzás akkor van, ha valami (egy töltött részecske) átlépi a KÖZEGBELI fénysebességet. Az pedig nem c.
Még egyszer leírom : KÖZEGBELI. És mondok mellé egy olyan varázsszót, hogy TÖRÉSMUTATÓ.
ui.: tudomány mai álláspontja szerint csak NEM ÉRHETI EL el a fénysebességet semmi, aminek van NYUGALMI tömege.
Bár lehet, hogy 100 év múlva felfedeznek olyan részecskét, ami csak a fénysebességnél gyorsabban tud haladni, vagy felfedezni valamit, ahogy mégis lehetséges (mint a sci-fikben a térugrás).
De akármit is fognak, vagy nem fognak felfedezni, még biztos nem fedezték fel.
Fizika professzorokat nem néznék hlyének, ha ilyen gondolatokat dobnának fel maguknak és elmélkednének rajta. De most lusta lennék leírni, hogy miért nem.
Ugye állítások szerint az univerzum tágul, és eggyre nagyobb sebességel?
Belegondoltatok már, hogy ha ez így van, akkor az ősrobbanástól kezdve folyamatosan, egyre nagyobb sebeséggel tágúl a világ.
És vajon mekkora lehet már a tágulási sbességmár a kezdete óta? ...
Na akkor...
1) Honnan jött ez a végtelen tömeg dolog? Ezek szerint a vákuumban haladó TÖMEGTELEN foton tömege végtelen?
2) A negyedik dimenzió az idő, de nem gáz...
3) a kérdésre válaszolva: Elméletileg ilyen nem lehetséges, miután ELMÉLETILEG a vákuumbeli fénysebesség az elérhető maximum sebesség. De ha mégis túllépné valami, akkor szerintem semmit sem történne. Egyszerűen csak még lassabban érzékelné az időt. Nem hiszem, hogy bármit is okozna.
A negyedik dimenzióról konkrétan, már bocsi, de a figyelembe vételével történő matematikai számításokon kívül senki nem tud semmit. Nem hinném, hogy ez az idő lenne, szerintem ekként történő emlegetése azért történhet pont, mert még soha senki nem érzékelte vagy mérte, de nagyon szeretnék felfoghatóvá tenni... Aki nem olvasta legalább Edwin J. Abbott matematikus népszerűsítő művét ("Síkföld" -érdekes, de matematikusok szinte kivétel nélkül mind ismerik....), állítom, nem sokat foghat fel a dimenzióelméletből. Az idő pedig -szerintem- a dimenziópontok egymáshoz viszonyított elmozdulásai sebességátlagának adott ponton mérhető értéke. Semmi nem mondja ki, hogy nem változhat ez a sebességátlag-érték, legfeljebb nem érzékeljük.
Várom a mielőbbi fujolásokat, leszólásokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!