Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az elmeletem vajon igaz lehet?

Az elmeletem vajon igaz lehet?

Figyelt kérdés

A fekete lyukakat ugy kepzelik el mint egy tornadot, a tornadoknak a belsejeben szelxsendvan, es ugye a feketelyuknak nincsen szelessege, nincsen eleje, nincsen vege, de megis elnyel mindent, igy lehetseges hofy amit mi latunk univerzumot, es latjuk ejszaka ezt a feketeseget, amit ugy hivnak hogy fekete anyag lehet hogy igazabol egy fekete lyuk? Es ezert gondolom azt hogy a vilgot amit latunk igazabol egy

nagy fekete lyuk, es a bolygok stb, azert van itt mert ez a feketelyyuk elnyelte mindent, es igy a nagy bum elmeletet is egyreszben meg cafolom (de erre nem terek ki most) es pl.: a fold meg minden mas bolygon ebben a "fekete lyuk" ahogy elnyelte es darabokra szedte az anyagokat de azok ujra ossze alltak stb; szoval lenyegeben lehet valami ebben az elkepzelesemben hogy igazabol az univerzum amit latunk meg sajat magunk is egy feketelyukban vagyunk? Es amit fekete anyagot latunk az igazabol nem ott van mindenhol, hanem csak egyszeruen az ezmrzeki csalodasbol szarmazoan latjuk ezt (mert a bolygok elott nem latjuk a fekete anyagot) es a fekete anag igazabol a fekete lyuk szele? Es azert lathatjuk feketenek mert a fekete lyukbol meg a fenysem jut ki?

Ha nem erthetoen irtam bocsanat, de nehez igy irasban elmagyarazni hogy gondolom el ezt az egeszet :/ es bocsnat hogy hosszu lett es hobas, meg ha esetleg rossz helyre irtam ki:/



2014. máj. 23. 00:30
1 2 3
 21/23 EagleHUN ***** válasza:

11-es továbbá:

"Amúgy, ha okozna, akkor mindenütt más lenne a fénysebesség, hiszen a sötét anyag sűrűsége erősen változik a különböző galaxisok környékén!

Azt pedig nagyon is észrevennénk, hiszen minden irányból máshogy jönne a fény!

"


Az első része igaz hogy különböző a sűrűsége más más területeken a sötét anyagnak, csak azt áruld el hogy ugyan miből vennénk észre a különbséget?

Ugyanis a fotonba nincs beleírva az hogy mikor született, hány éves és mennyi utat mennyi idő alatt tett meg.

A galaxisok és csillagok közti távolságokat ugyanis közvetett módszerrel határozták meg és ehhez pont a fényt mint állandó sebességűt vették alapul.


(A föld pár tíz fényéves körzetében működik más közvetett távolság meghatározó módszer is, ami pontosabb, de ebben is szerepet kap a fény így az is befolyásolt ilyen szempontból.

[link]

De ez nagyobb távolságokra már nem működik.

)


Szóval a büdös életbe nem derülne ki hogy a galaxisok között mondjuk 600000km/s-el vagy csupán 150000km/s -el mozgott az a fény, mert itt most jelenleg 300000-el megy. És itt a föld is túl kicsi pont ahhoz hogy mondjuk az egyik oldalán "mérhető" módon más legyen a fénysebesség mert ott egy nagyon picit sűrűbb esetleg.


Szóval jelenlegi módszereinkkel megmértük hogy itt a földön illetve a naprendszer galaxisunkon belüli körpályáján (ami a galaxis középponttól vett kb ugyanakkora távolság, és így egy sötét anyag sűrűség is kb ugyanakkora lenne) ennyi a fénysebesség és ezzel számolunk. De a földtől nagyon messze még soha senki nem mérte meg hogy ott is ugyanakkora-e. Bár az ilyen univerzumon belüli különbségek elvileg torzítanák az általunk látott képet is, lehet hogy még ahhoz is pontatlanok a mérési módszereink hogy ezt kimérjék.

Majd pár ezer év múlva amikor már jó messze jár innen a naprendszer lehet hogy újramérik és rájönnek hogy hoppá "változott" a fény sebessége.


És hogy ne gondolja senki hogy légből kapott, hogy a fénysebesség lehet más, a jelenleg elfogadott ősrobbanás elméletnek szerves részét képzi a kezdeti expanzió ami jóval fénysebesség fölötti tágulással történt meg!!!

2014. máj. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

EagleHUN, elég sok gond van azzal, amit írtál.


Ha a galaxisok között/körül erősen változna a fénysebesség, az nagyon összekavarná azt, amit látunk!

Csak 2 dolog, amiből ez kiderülne:

- a Tejútrendszer alakja: akkor nem ilyen szép szabályos spirálkaros alakja lenne, hanem igen torz. Ez vonatkozik a többi galaxisra is. Mivel pedig a csillagok eléggé össze-vissza örvénylenek, ezért 50 év alatt apróbb változásokat már ki tudnánk mérni (a csillagok mozgása nem esne egybe azzal, amit a gravitációs törvényekből számolunk, és mindenütt máshogy térne el).

- a gravitációs lencsék. Ha a galaxisok ennyire durván megváltoztatnák a fénysebességet, akkor nagyon erős lencsék módjára törnék a fényt, és olyanok lennének, mint egy mikroszkóp lencséi, sok 1000 vagy 100000-szeres nagyítással.

Ezzel szemben jelenleg a legnagyobb ismert galaxisrendszer is kb. 10... max. 100-szoros nagyítást produkál, és azt a gravitációja okozza, nem a fénysebesség változása.


A fénysebesség tényleg lehet más... de nem úgy, ahogy te gondolod. Valószínűleg a mi terünk jellemzőitől függ (globálisan: pl. a fizikai állandóktól) - tehát nálunk állandó, egy másik világban meg egy másik állandó.

Esetleg az idővel *nagyon* lassan változik.


A kezdeti gyors felfúvódást viszont az okozta, hogy akkor még nem alakult ki a terünk és nem létezett a mai értelemben vett fénysebesség!

2014. máj. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
[link] Jól értettem ..? Ezt írtad le?
2014. máj. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!