Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az hogy a Jobbik...

Miért van az hogy a Jobbik támogatottságát mindig alul mérik a közvélemény kutatók? Vajon helytálló lehet az elméletem?

Figyelt kérdés

[link]


Nekem van a közvélemény kutatások és a Jobbik kapcsolatáról egy elméletem ami talán helytálló. három okot neveznék meg ami az eltéréseket indukálhatja. Az első az hogy a ballib sajtónak még mindig meg van a maga ideológiailag torzító hatása. Az az, az emberek nem árulják el sok esetbe hogy a Jobbikra szeretnének szavazni és élből a rejtőzködő és állást nem foglaló inaktívak táborába lesznek besorolva. Nyilván a szavazófülke magányában behúzzák a Jobbiknak az X et.

A második a média-mágia. Az az a Jobbik a támogatottságához mérve nagyon keveset szerepel a médiában, és főleg a balliberális oldalon. A választások alkalmával ez az arány nagyban csökken a kampány idején a média törvények relatív kiegyensúlyozó szabályainak köszönhetően. az az, több szereplés és felület, több szavazó az elv. És a harmadik a mintavételeknél már elcsalt szavazatok. Hiszen elég egy olyan területen jelentősebb mennyiségben mintát venni ahol nem annyira támogatott a Jobbik. Ha ezeket az eshetőségeket összegezzük akkor teljesen értelmezhető az eltérés.



2013. szept. 19. 12:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%
A Jobbik támogatottsága nem sokkal nagyobb, mint amennyit mérnek. A felmérést statisztikára alapozva mérik. Én meg nem hiszem, hogy letagadnak belőle.
2013. szept. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%
ha ki akarnak cseszni velük akkor nem alúlmérnék. de ha duplaakkora mint a közvékutatók szerint akkor is jelentéktelen a párt.
2013. szept. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
44%

Hogy lenne jelentéktelen a párt? :D Majdnem annyian likeolják facebook-on, mint a fideszt.

Egyébként az új btk szinte rá sem bagózik a statisztikai hamisításokra, szóval már kedvük szerint manipulálhatják az adatokat.

2013. szept. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
22%

"de ha duplaakkora mint a közvékutatók szerint akkor is jelentéktelen a párt."


Ha dupla akkora a támogatottságuk, mint amennyit írnak akkor gyakorlatilag megnyerték a választást. Ha ez neked jelentéktelen, akkor neked mindegy is ki van kormányon. :)

2013. szept. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"A Jobbik támogatottsága nem sokkal nagyobb, mint amennyit mérnek. A felmérést statisztikára alapozva mérik. Én meg nem hiszem, hogy letagadnak belőle.



Hatalmas tétekbe mernék fogadni hogy a linket fel sem ütötted a szöveget el sem olvastad, csak csípőből tüzelsz a Jobbikra!


Különben nem írnál ekkora ökörséget.

Ott vannak a linkben a statisztikai adatok, a közvélemény kutatók sokszor a felét sem mérték (elméletileg) mint amit utána elért a Jobbik.


(a marginalizálás a bizonytalanok egyik legjobb befolyásolása "hiszen nem nyerhetnek, nagyon kicsik, stb minek rájuk szavazni")

2013. szept. 19. 13:04
 6/18 anonim ***** válasza:
32%

Én remélem, hogy pont így a Fideszt, is túlmérik, és lesz jövőre nagy meglepi.

Mondjuk az én csalásomat nem kéreztém meg, együtt véve 14 fő,aki szavazhat ebből biztosan 9 jobbik szavazó, 1 fideszes, 2 nem tudja, 2 valamelyik Mszp-s-re fog szavazni. Mi családunkban abszolut a jobbik a nyerő. Nem vagyunk, turulmadaras, neonáci család. Nekem, tetszenek a probléma felvetések, és az érvelések, amiket a jobbik csinál

2013. szept. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%

Az alfahír is erősen alulszámított, hiszen mint tudjuk: a magyar választók 2/3-a jobbikos...


"Összeállításunkban minden megjelenített adat a biztos pártválasztókra vonatkozik, nem a teljes lakosságra - a szerk."


Tehát közölnek két egymástól független számot, de azért csalnak a közvéleménykutatók... Az én véleményem az, hogy amilyen paranoidok a jobbikosok, az elvileg anonim közvéleménykutatáson a nagy hazafiak nem merik bevállalni, hogy ők bizony jobbikosok, nehogy bármi hátrányuk származzon belőle, ha mégsem anonim... Mellesleg Jobbik-szavazó-e az az ember, aki listán a Jobbikra, egyéniben pedig más pártra szavaz? Ez általában a Fidesz, de más sem kizárt. És hogy miért? Mert egyéniben amúgy a Jobbiknak kevés helyen van esélye, ott továbbra is főleg Fidesz-MSZP csaták vannak. Legfeljebb Észak-kelet Magyarországon van esélye a Jobbiknak.


"A második a média-mágia. Az az a Jobbik a támogatottságához mérve nagyon keveset szerepel a médiában, és főleg a balliberális oldalon."


A Jobbik kijelentette, hogy ők legszívesebben lerombolnák és felhintenék sóval a kereskedelmi csatornákat. Ezek után értelmes ember ne várja azt, hogy őt majd mutogatni fogják ezeken a csatornákon. Legalábbis pozitív vendégként nem. Tudod ez olyan, mint Alföldit, Stohlt, vagy esetleg az Emil Rulez!-t meghívni a Magyar Szigetre...


Ettől függetlenül a 20% körüli eredményt reálisnak tartom _listán_ a Jobbiktól 2014-ben. Ez a jelenlegi választási szabályok szerint viszont csak 19-20 képviselőt jelent, összességében 10% körüli parlamenti aránnyal (jelenleg kb 12% az arányuk, 47 képviselővel 386-ból).

2013. szept. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%

"Majdnem annyian likeolják facebook-on, mint a fideszt. "


Huha.....az aztán nagyon fontos érv. :)


Az eu-s választáson tényleg "alulmérték", de most reális az adat. Vagy még ennyin se állnak.

Az elöző választásokon még újdonság volt, de azóta kiismerték őket az emberek, hogy mennyire hazudosak.

Bekerültek az ogy.-be felvették a tízmilliós fizetéseiket a költségtérítéseiket, a százalékok után járó milliárdos állami támogatást és aljas módon jól "elvegetáltak" belőle, a néppel meg nem foglalkoztak.

2013. szept. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%
Tök mindegy mennyit mérnek; a statisztika meg minden trükközés semmit sem számít. Ami számít az a választási eredmény...
2013. szept. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"Az alfahír is erősen alulszámított, hiszen mint tudjuk: a magyar választók 2/3-a jobbikos...



Ember!

Itt csúcsosodik ki hogy közöd nincs az egészhez csak nem szereted a Jobbikot és hablatyolsz.


Ember ! Ezt Vona mondta a választások előtt:

"a magyar választók 2/3-a jobbikos... "


Semmi köze a statisztikákhoz, és csak magadat járattad le.


A ker médiákkal kapcsolatba meg annyit:

Ki hívta fel keringőre elsőnek a másikat?

Nem a kermédiák kezdték el szapulni a Jobbikot már akkor mikor még tényleg csak marginális politikai tényező volt?

Akkor mit vársz a Jobbiktól, teszem fel jogosan megfordítva a kérdést!


A másik a médiával kapcsolatban.

A médiának az elsődleges feladata a tájékoztatás és csak azután a véleményformálás. Az az, ha valakiről (kikről) állítanak valamit akkor talán azzal kellene kezdeni hogy autentikus módon az alany véleményét az alany megszólalásával illusztrálják, és csak azután formálnak véleményt.


Jahh hogy akkor nem lehetne ennyit hazudozni?


Én milliárdos büntetéseket osztanék ki és nem milliósakat az ilyen mocsok médiának. És ez nem a sajtó szabadság blab bla, hiszen lehet véleményük, senki nem fogja be a szájukat, de akkor ők se akarják befogni másokét és elsőként tájékoztassanak. Mert egy demokratikus hajlam alapja nem lehet más.

2013. szept. 19. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!