Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A GreenPeace-esek miért...

A GreenPeace-esek miért ellenzik az atomenergiát?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy az atomenergiát a mai technikai viszonyok között nagyon biztonságosan lehet kezelni és az atomreaktorok többszörösen bebiztosítják magukat valamilyen üzemhiba esetére. És az atomhulladék is biztonságosan eltárolható.
2009. nov. 13. 12:15
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Leginkább a Csernobili baleset miatt, csak a Greenpeace tagjai azt felejtik el, hogy az a baleset sem az erőmű, hanem az emberek többszöri, súlyos mulasztásának köszönhetően következett be. Tehát még az az egyébként tényleg elég sok konstrukciós hibával rendelkező erőmű is biztonságosan üzemeltethető lett volna, ha az irányítók nem avatkoznak folyton be, és nem kapcsolják ki az összes biztonsági rendszert. Olvastam a hivatalos(megírásakor még titkos), jelentést az erőmű balesetéről, abból világosan látszik, hogy ez a baleset az emberi hülyeség netovábbja.
2010. jan. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

09:51


Idióta.


1., Hol van a Földközi-tengerben korallszirt meg korallszirti hal? Hovatovább hol írnak ilyet, hogy daganatosak a halak.

2., Webradió.hu... rofl

3., Gyógyszergyárakból jött a cucc, nem atomerőműből

4., A maffiát meg azt a korrupt sz@rt kell seggberúgni, aki nem előírásszerűen kezelte a hulladékot. Ez messze nem = azzal, hogy "az emberiség nem tudja kezelni a hulladékot". Persze, hogy nem, ha nem is akarják...

2010. jan. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
17.11!Nem írtam olyat,hogy a Földközi-tengerben van korallszirt,hanem,hogy én valahol olvastam,hogy már vannak ilyen daganatos halak is.A linket azért mellékeltem,hogy legyen egy példa a radioaktív hulladék problémájára.Az ilyen szemét elhelyezése a mai napig nem oldódott meg.A legegyszerűbb jó pénzért beleszórni a tengerbe.Mennyi ilyen lehet!Te Úristen!
2010. jan. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
100%
A környezetvédőket ne keverjük össze az aktivistákkal légyszives. Ez rám nézve sértő. 5 éve tanulom a szakmát, ők olvasnak neten cikkeket és abból okoskodnak. Köszi
2011. szept. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

1) Az atomenergia nem megújuló energiaforrás, dacára annak, hogy legalább 1000x hatékonyabb, mint a fosszilis energiahordozókból nyert energia. Megújuló energiák azok, amikhez gyakorlatilag nem kell alapanyag, vagyis a "Föld energiáit" hasznosítjuk

2) A Greenpeace sajnos valóban tájékozatlan, semmilyen tudásuk nincs az atomenergiával kapcsolatban, ezért ellenzik. Pontosabban nem tudják, hogy mennyire kicsi a hatásfoka pl a szénnek vagy a kőolajnak, és nem tudják, hogy évente hány millió tonna(!!!) CO2 kerül a levegőbe...

3) Valóban szép gondolat a megújuló energiaforrásokkal termelt áram (napenergia, szélenergia, geotermikus, stb.), csak sajnos az a baj velük, hogy nagyon kicsi a hatásfokuk. Illetve NAGYON DRÁGA (de tényleg). Több száz millió forint is lehet pár 100 négyzetméter napelemtábla elhelyezése, nem is beszélve a szélkerekekről. Továbbá a megújuló energia helyhez kötött. Csak ott lehet napelemeket, illetve szélerőműveket létesíteni, ahol sok a napfény, illetve a szél (pont mert nagyon drágák). Így azokra a helyekre, ahol nincsenek ilyen körülmények, oda el kéne szállítani az energiát, amit nem lehet hajókkal vagy vonatokkal, hanem bizony kábelen kell. A kábelhálózatok létesítése továbbá gyártása szintén iszonyat sokba kerül. Illetve kevés energia nyerhető ki a megújulókból, ráadásul alacsony feszültséget állítanak elő, amit a kedvező szállításhoz fel kell transzformálni, és a sok transzformátorállomás kiépítése sem két fillér.

4) Összegezve a kellő tudás hiányéban félnek az atomenergiától, illetve Csernobil miatt. És valóban, a fosszilis energiahordozóknak leáldozóban van. Jelenleg az atomenergiát nem lehet helyettesíteni, de én is támogatom azt, hogy ahol nagyon kedvezőek a feltételek, ott igenis használjuk ki a megújuló energiaforrások adta lehetőségeket.

2013. febr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!