Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A GreenPeace-esek miért...

A GreenPeace-esek miért ellenzik az atomenergiát?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy az atomenergiát a mai technikai viszonyok között nagyon biztonságosan lehet kezelni és az atomreaktorok többszörösen bebiztosítják magukat valamilyen üzemhiba esetére. És az atomhulladék is biztonságosan eltárolható.
2009. nov. 13. 12:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Te úgy tudod. Az atomerőművek hulladéka nagyon sokáig (sok száz év) sugározni fog még. Amúgy persze, vannak hátrányai, de még mindig az egyik legjobb, legtisztább energiaforrás amíg nem találnak valami normális kiaknázási lehetőséget a szélre, napra.
2009. nov. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%

Leginkább Csernobil, illetve az atomszemét miatt. Viszont azt nem értem, hogy ha az ellen tilakoznak, hogy a radioaktív szemetet a föld alatt 1000 méterrel tárolják, akkor miért nem propagálják azt, hogy az embereket el kell költöztetni a sugárfertőzött helyekről?

Pécsen pl., ahol én is lakom, a város főterén a radioaktív sugárzás meghaladja az egészségügyi határértéket, és nem lehet vele mit csinálni. Én meg a főtértől 200 méterre lakom, a belváros közepén... Akkor most romboljuk porig egész Pécset, mert sugárfertőzött a város?


Azt gondolom, hogy az atomenergia egészen addig áthidaló megoldást jelent, amíg nem sikerül megfelelő hatásfokú szélerőműveket építeni, illetve nem lesz kiépítve a hőszivattyús rendszer ott, ahol ez lehetséges, valamint nem lesz minden épület teteje lefedve napkollektorokkal. Ha ehhez ad pénzt a Greenpeace és a többi terrorszervezet, akkor azt mondom, hogy igenis zárják be az atomerőműveket.

2009. nov. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Vagy amíg fel nem találják a hidegfúziót :)
2009. nov. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
72%
Az atomenergia nem megújuló energiaforrás. Nem értem, hogy sokan ezt miért nem hajlandók figyelembe venni.
2009. nov. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Simán beépíthetnék napelemekkel az összes sivatagot, szaharát stb... és voálá lenne energia egy pár háztartásnak...
2009. nov. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
73%
Ez jó, Pécs a magyar Csernobil:) Mondjuk szellemház már van:)
2009. nov. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
77%

Én úgy tudom azért ellenzik, mert az atomhulladék tárolása jelenleg nem megoldott szerintük. Az egyik érvük az (ha jól emlékszem), hogy 10 ezer évig kell tárolni a föld alatt a szemetet, és ma senki nem tudja garantálni, hogy bármelyik atomtemető biztonságos lenne addig.


Abban igazuk van, hogy még 100 évre is nehéz előrelátni a történelmet, nemhogy 10 ezerre, de attól még szerintem az atomenergia jelenleg az egyik legjobb megoldás.

2009. nov. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszokat!

Azt meg tudja valaki mondani, hogy Pécs belvárosa mitől radioaktív? Nem hinném, hogy Paks lenne az oka. Nem régen voltam a Paksi atomerőműben látogatáson, és a vezetőnkkel megmértük, hogy a kint lévő sugárzás több mint 100 szorosa, mint a benti reaktor térben. Tehát eléggé le van szigetelve ahhoz, hogy egy árva sugárzó uránatom is kiszökjön onnan. Sugárzás alapból jön a kozmoszból és a napból! Nem lehet, hogy pécs fölött vékonyabb az ózonréteg?

Valaki azt írta, hogy az atom nem megújuló energia forrás. De azért mégis sok száz-ezer-millió tonnát helyettesít nem? Az atomenergiának rengetegszer jobb a hatásfoka, mint egy kőolaj vagy gázerőműnek...

Különben a bomlási idő az urán esetében csak 500 év. Bár ez csak a felezési ideje, de ha felezősik, már nem lesz radioaktív... És ha elássuk a föld alá, 6 méter vastag betonfal és ólomfal közé, miért lenne környezetszennyező? Ellehetne ásni Szibériába, vagy a tenger alá, ahol senkit nem bánt. vagy felküldeni az űrbe...

2009. nov. 13. 14:53
 9/25 anonim ***** válasza:
43%

Miért ellenzi a greenpeace?

Mert rövidlátó idióták.


Ha mindent betiltanának, amit a GreenPeace ellenez, akkor ülhetnénk gyertyafénynél, mert nem lenne áram, legelhetnénk füvet, mert nem lenne nagyipari növény és állattermelés (ergo a populáció 2/3-ada pikk-pakk éhenhalna a földön) és megdöglenénk a betegségekben, mert nem lennének állatkísérletek, ezáltal 10 év helyett 25 évig tartana egy biztonságos és hatékony gyógyszer kialakítása.

2009. nov. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Azért ellenzi, mert a GreenPeace aktivisták nem a legtanultabb emberek a világon, és nem is érteneka nukleáris technikához. Az azonban tény, hogy az atomenergia a leghatékonyabb energiaforrás, és a jövőben ahogy kimerülnek a fosszilis energiahordozók, még nélkülözhetetlenebb lesz. A megújuló energiaforrások jól alkalmazhatók bizonyos területeken, de helyettesíteni nem tudják az atomenergiát. Pl. a szélerőműved ha beeldöglessz sem fog elég áramot termelni oylan területen, ahol nem megfelelő a szélmennyiség. Ugyanez igaz a napenergiára is. Az is csak ott hasznosítható jól, ahol eleget süt a nap. A sivatagban pl egyre több napenergia telepet építenek, ahol különböző célokra próbálják hasznosítani a napenergiát. DE az atomenergiára viszatérve, ott a radioaktív hulladék tárolásásnak a megoldása a legfőbb kérdés, mert annak a tárolását akár évszázadokra, vagy még tovább is meg kell oldani. Erre is ma már elég jó ls megbízható módszerek vannak. És ha belegondoltok olyan túl sok reaktorbeleset nem votl azért, csak ez egy olyan terület, ahol ha történik vaalmi, rögtön bekerül a hírekbe, de ha akárkit megkérdeztek, nem hiszem hogy egy átlagember akár 5 reaktorbalesetet is fel tudna sorolni. (Hozzátenném, hogy ami anno Pakson volt, az csak üzemzavar, nem baleset, azt simán hárították, nem lett belőle senkinek semmi baja). Szóval a legtöbben Csernobilen kívül nem tudnának mást mondani. Továbbá minden iylen baleset után újabb biztonsági intézkedéseket vezetnek be, hogy többet ne fordulhassonak elő iylenek, és ma már az atomerőművek más rendszer alapján működnek mint Csernobilben, az ottani erőmű pl még grafit moderálású volt, ami hirtelen hőmérsékletemelkedés hatására szintén begyulladt. De az újabb generációs erőművekben a moderátor szerepét már víz illetve nehézíz tölti be, és a biztonsági rendszer is korszerűbb mint Csernbilban.
2009. nov. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!