Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Greenpeace toborzói állás?...

Greenpeace toborzói állás? Vélemények?

Figyelt kérdés
Esetleg van valaki aki ott van vagy volt? :)
2011. júl. 11. 17:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Ennél több pénzért is el tudod adni a lelkedet.
2011. júl. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
kb 2 hete elküldtem az önéletrajzomat nekik, én Pécsre szerettem volna menni... azóta nem jeleztek vissza sem mailben sem telefonon...
2011. júl. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
És itt mit kell csinálni ha felvesznek?
2011. júl. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2011. júl. 11. 18:11
 5/11 anonim válasza:
70%
Szia! Én voltam toborzó, csak nem volt hozzá gusztusom... Ez lényegében egy ügynöki állás és úgy működik, mint a piramis játék kb. Minél több tagot toborzol be, annál több lesz a fizetésed és bizonyos tagonként ajándékokat pl. tollat, pólót, pulcsit, táskát stb. kapsz. Minél előbb leszel egy újonnan bevont városban toborzó, annál nagyobb az esély, hogy több embert tudsz betoborozni. Én amikor jelentkeztem, azt hittem, hogy csak terjeszteni kell a szép igét a környezetvédelemről és csak azoktól kell pénzt kérni, akiknek van és szívesen adnak. De! Napi két-három tagot kell átlagban betoborozni és még a fiatal anyukát is meg kell győzni, hogy igenis adjon pénzt, akkor is, ha csak gyesen van. ... És napi 3000 forintot kapsz. Ha belegondolsz, akkor ha teljesíted a napi átlagot, akkor kb. ez a fizetésed. A GP lényegében egy jól menő cég, ami a környezetvédelemmel üzletel. Többet jelent, ha az embereket ad hoc megállítom és beszélgetek velük a környezetvédelemről. De ha van hozzá gyomrod, csináld. Mint már említettem: ügynöknsködés az egész.
2011. júl. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
75%
Ja és teszem hozzá: egy embertől MINIMUM 1500 forint havi átutalást kell kérni és a szöveg erre az, hogy ugyan, napi 50 forint nem sok. De! Az sok annak, aki pl. nem kávézik, hanem három-négy naponta ebből kenyeret vesz. De még ha kávézik is...
2011. júl. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Huh nagyon szépen köszönöm a segítséged, sokat segített a döntésemben. Eddig bizonytalan voltam de azt hiszem nem nekem való. Még egyszer köszönöm! Szép napot ! :)
2011. júl. 11. 21:18
 8/11 Szabolcs Bíró válasza:
100%

Szia!

Amint látom, már meghoztad a döntésedet. Ez jó hír. :) Téged legalább már nem feszít a döntéskényszer. Másoknak azonban segíthet, ha több oldalról van lehetőségük belelátni a tevékenységbe. Évekig is lehet dolgozni a Greenpeace-nél, jó hangulatban, megbecsülésnek örvendve és tisztességes pénzt keresve. A vélemények annyi félék, ahány embert kérdezel. Legjobban saját szemeddel tudsz meggyőződni a hiedelmek valódiságáról vagy éppen ellenkezőleg. Amondó vagyok, hogy saját tapasztalatot szerezz, az tényleg a tied. Keress olyan eseményeket, rendezvényeket, ahol fizikai kapcsolatba léphetsz a szervezettel és vonj le Te magad következtetéseket. Ha így jársz el, akkor kialakulhat a Te saját véleményed.

2011. júl. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
81%

Sziasztok!


A lelkedet? Ez vicces! Én júniusban álltam meg nekik Pesten a Kosztolányin, ilyen sárga pólójuk volt, és sztem jó arcok. Kérdeztem kapnak-e ezért pénzt. Azt mondta a csaj, h a járókelőkkel csak papírt töltenek ki havi támogatásról, utcán én se adhattam pénzt. Fizetést kapnak persze, de basszus, ti kinn állnátok a 40fokban ingyen? Az meg, h x embernek fizetnek, h naponta mondjuk 3*x embert gyűjtsön, az sztem teljesen rendben van. Ti hogy jutnátok 1-ről 2-re enélkül? Tök jó, amit csinálnak, és örülök, h ilyen csinosak a csajok ;) Azt a pénzt meg, amit most havonta küld a bankom nekik a számlámról(2500ft-25 éves vagyok, ezért lett ennyi), nem hiszem, h kenyérre költeném. Én nem mászok fel sehova, nem veszek részt ilyen akciókban, de segítek, h ők megtehessék, mert tökösebbek nálam. Ez van. Kövessétek a példámat, vagy mentsétek meg magatokat az olyan nagy cégektől, akik tojnak a fejünkre!

Apropó, a húgom most jött haza Párizsból (Erasmus programban tanult kint) és örült, h adományozok, mert külföldön pozitívabban állnak az emberek a környezetvédelemhez. Szeretne ő is ott dolgozni suli alatt, sztem nem kérdés, h támogatom-e az ötletet. :)

2011. szept. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%

Lehet szép és nemes célért van, ám attól még gyakorlatilag ugyan olyan mint bármely más értékesítő állás. Sőt!

"Évekig is lehet dolgozni a Greenpeace-nél, jó hangulatban, megbecsülésnek örvendve és tisztességes pénzt keresve. "

Aha, többek között kerek perec közölték csak ellenkező neműeket szólítsak le és flörtöljek. Nem baj ha nem tetszik az illető csak írja alá azt a papírt. Igazából szinte semmilyen módszert nem bánnak.

A piramis játék talán túlzás, de vannak párhuzamok.

Fizetés? Kissé szerencse játék is. Az időjárás nagyon keresztbe tehet.

Részemről többre tarottam a becsületemet és ott hagytam mint mint sem, hogy olyan gerinctelen módon csináljam ahogyan elvárták volna. (Ez a budapesti központi iroda volt!)


Jó eladó vagyok. Mindig eredménnyesen tudtam eladni bármiről is legyen szó. Ám azt vallom lehet becsületesen, tolakodás és színjátszás nélkül is csinálni.


Kétségtelen, a Greanpece csinál jó dolgokat és szükség van rá. Én is évek óta adakozok nekik. Ám gyakran túlzásokba esik és általánosságban véve bizony nagy üzlet van a környezetvédelemben. Amire egyre több nyugati ország állampolgára kezd joggal kiakadni.

2013. jún. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!