Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az evolúció során miért...

Az evolúció során miért váltunk csupasszá?

Figyelt kérdés
2012. okt. 12. 14:06
1 2 3
 21/22 Tom Benko ***** válasza:

@19: Rengeteg megfigyelt fajkeletkezési esemény van. Mondok egy példát - Raphanobrassica.

Alapvetően azonban a faj egy gumifogalom, a biológusok is csak a rendszerezés végett használják. Az evolúció eleve nem is ismer ilyen fogalmat, csak a populáció és egyed fogalmát. Hogy úgy mondjam, az evolúció egy hosszirányú folyamat, a rendszertan ennek egy keresztirányú metszete.

"elképzelések dőltek romba, majd a romokból új elméletek születtek. "

Erre mutass légyszíves példát!

"átmeneti formákből sokkal többet kellet volna találnunk, mint kifejlett fajokból, ám ez sajna nem így van. "

Mivel minden egyed átmeneti állapot...

"Az információ minden esetben tartalmaz kódot, a kód hozzárendelési megállapodása terven (konvención) alapszik. a terv pedig csakis szellemi lehet. "

Még nem definiáltad, mi az az információ... Fuss neki még egyszer.

2012. okt. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Az információnak elég sok megfogalmazása van, de szerintem az adat és az információ egy és ugyan az.


"hát nem... de ha igaz lenne az evolúció, akkor átmeneti formákből sokkal többet kellet volna találnunk, mint kifejlett fajokból, ám ez sajna nem így van."


Ma is élnek átmeneti fajok(pl: hal, aminek tüdeje és kopoltyúja van, gyík, ami testén belül költi ki tojását, sőt olyan is van aminek még kezdetleges méhlepénye is van) Bár minden állat egy átmeneti faj. Meg azt kellene megérteni, ahhoz hogy kövület maradjon egy állatból, írtó nagy szerencse kell. Anno egy nyarat régészeten dolgoztam, és találtam kb 100 éve eltemetett állati csontvázat, és nem bírtam felemelni egy csontot se mert szétmállott a kezemben.


"kivétel a gyermekcipőt"


egy olyan tudományágban, amihez ilyen sok ilyen macerás kutatómunkát kell végezni, ott 150 év semmi...


"honnan tudjuk egyáltalán, hogy az kozmikus? elárulom... sehonnan... csak feltételezzük. amúgy e sugárzásnak van nem kozmikus magyarázata is"


kozmikusnak hívják, ezért írtam ezt, de az INFORMÁCIÓ, amit hordoz, az sok mindent elárul az ősrobbanásról


"mit? az ősrobbanást? még az se biztos, hogy volt... és ha volt, honnan tudod, hogy nem tudat hozta létre? "


ha meg ténylegesen bebizonyítják, hogy volt evolúció, akkor meg azt fogod rá mondani, mert Isten így akarta...veletek nem igazán lehet normálisan vitatkozni:)


"Az információ minden esetben tartalmaz kódot, a kód hozzárendelési megállapodása terven (konvención) alapszik."


A sivatagban a homok száraz, a kód az, hogy nincs benne víz, és megállapodhatunk, hogy a száraz talaj arra utal, hogy nincs benne víz, tehát az információ, hogy ritkán vagy egyátalán nem esik eső.

2012. okt. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!