Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy jöttek ki a vízből a...

Hogy jöttek ki a vízből a halak, miért nem pusztultak el?

Figyelt kérdés

2012. aug. 13. 10:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy nem úgy nézett ki a dolog, hogy hipp-hopp, egyszer csak gondolt egyet a hal, és kisétált a szárazföldre.


Ez a folyamat nagyon-nagyon sok nemzedéken át tartott. Ugyanis kezdetekben a szárazföld az élőlények számára maga volt a paradicsom - ellenség semmi, konkurencia semmi, az egyetlen probléma a szárazság volt, amit úgymond "meg kellett oldani". De most is rengeteg kétéltű van, ami vízben él, de képes hosszabb időt is a szárazon tartózkodni.


A halak kopoltyúja is képes részben levegőből felvenni oxigént (de csak erősen korlátozott mennyiségben). Egy lény, ami a levegő oxigénjét jobban fel tudta venni, egyértelmű előnyben volt a többivel szemben - ekkor ugyanis a levegő oxigéntartalma magasabb volt már, ergo több felhasználható energia. Innentől már csak pár millió éves lépés, és máris megvan az első lény, ami képes a szárazföldre menekülni, végül ott is élni.

2012. aug. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 hollófernyiges ***** válasza:
100%

Valahogyan így.

[link]

2012. aug. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Tom Benko ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy elpusztul. Nézd meg a pesti állatkertben a kúszógébeket!
2012. aug. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Sir Butcher ezzel csak egy apró probléma van.

A biológusok szerint nem azért fejlesztett szőrt az emlős,mert a körülmények ezt kívánták meg,hanem mert egy véletlen mutáció volt minden új és új tulajdonsága az élőlényeknek.Én ezzel ugyan nem értettem egyet soha,mert szerintem az élőlények változtak úgy,hogy a környezetet képesek legyenek elviselni.Azaz alkalmazkodtak és nem kiválasztódtak.

2012. aug. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek.

A táplálék miatt jöttek ki a vízből a halak.Egyre több és több időt töltöttek kint a vízből a táplálék miatt és a végén már nem volt szükségük a vízre.

2012. aug. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Ezt én értem, de, ha az első hal véletlen folytán partra vetődött akkor egyszerűen elpusztult és ennyi, nem szaporodott. Meg gondolom nem tudtak a halak csak úgy kijönni, ha a vízhez szoktak. Ahogy írtam, ha partra vetődtek akkor egyszerűen elpusztultak és nem szaporodtak tovább, így nem mutálódtak és az utódok (akik nincsenek) nem örököltek semmiféle ellenálló tulajdonságot.
2012. aug. 14. 08:20
 7/19 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Nem partra vetődésről van szó, hanem vannak halak amik olyan környezetben élnek ahol időnként oxigénhiány lép fel (sekély tavak, dagálykor visszamaradt tócsák, esetleg rövid időre teljesen kiszáradó tavak, ahol az iszap azért nedves marad). Itt előny ha a levegőből is tud oxigént szerezni, akár csak kis mértékben is. Persze egy teljes kiszáradáskor így is elpusztul, de ha a tócsája csak félig szárad ki, akkor ő megmarad, amíg a többi hal megdöglik.
2012. aug. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Aztán az is elképzelhető,hogy a partra vetődött hal mielőtt végképp megdöglött valahogy még is visszavergődött a vízbe.De a szervezetében már ennek hatására valami változás történik,ami miatt később jobban tűri majd a hasonló körülményeket.Mint ahogy mi emberek a nagy hőingást pl.
2012. aug. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 hollófernyiges ***** válasza:
100%

"a szervezetében már ennek hatására valami változás történik,ami miatt később jobban tűri majd a hasonló körülményeket"

Van valami a lamarckizmusban ami nagyon közel áll az emberi gondolkodáshoz, mert annak ellenére hogy 150 éve megcáfolták és nem tanítják, nem lehet kiirtani a laikus gondolkodásból :) A szerzett tulajdonságok nem öröklődnek. Hiába edzette magát az a hal profi levegőszívóvá, az utódai közönséges halak lesznek.

2012. aug. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Akkor miért tanítják még mindig az evolúciót?
2012. aug. 17. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!