Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit használt a világnak az...

Mit használt a világnak az evolúciós elmélet?

Figyelt kérdés
Milyen civilizációs vívmányaink vannak, amelyek az evolúciós elmélet (bármit is jelentsen ez pontosan) nélkül nem, vagy csak nehezen valósultak volna meg? A geológiával kapcsolatban is hasonló kérdésem van. Például: hozzásegít-e a földtörténeti modellünk ahhoz, hogy új ásványianyag-lelőhelyeket találjunk?

2012. jún. 22. 13:17
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
*hullanánk mint a legyek
2012. jún. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valóban hozzájárult: mondhatni a vallás volt a negatív példa a különböző tudományok kutatóinak.
2012. jún. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Nem tudom, feltűnt-e, de én egy szót sem szóltam a vallásokról. A kereszténységről beszéltem. Nem ugyanaz a fogalom van a fejünkben, így csak elbeszélünk egymás mellett. Bocsánatot kérek, hogy elkezdtem ezt az üres vitát.
2012. jún. 22. 22:43
 24/34 anonim ***** válasza:
17%
Akkor a kereszténység, elnézést. A muszlim vallás után az egyik legszűklátásúbb, és felvilágosulatlan a Föld kerekén. Senkit sem sértegetni akarok, vagy megbántani abban amiben hisz, én így gondolom.
2012. jún. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
félreértés ne essék a kereszténység ideái közül a legtöbb szép és őszinte, mivel az önzetlen szeretetet hirdeti. de mindezekkel együtt sem vált úgymond a tudományos fejlődés javára, sőt rengeteget fantáziál amiket tényként állít be. az már más kérdés hogy ebből a vallásból megvalósuló antitézis még mivel gátolta a fejlődést...
2012. jún. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
93%
Már időszámításunk előtt is foglalkoztak a természettudományokkal, pl. Xenophánész, Hérodotosz tanulmányozták a fosszíliákat, Anaxagorasz, Arisztotelész a vulkánokat. Aztán a kereszténység megjelenése után vagy 1700 évig kb. semmi jelentősebb előretörés nem történt érdekes módon... De látom elég tudatlan vagy a természettudományok terén, más véleményét pedig támadásnak veszed, ahelyett, hogy tanulnál belőlük.
2012. jún. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Ilyen lenne ma a világ, ha a kereszténység sosem létezett volna :D http://www.youtube.com/watch?v=6p5jnqEyUs4
2012. jún. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen civilizációs vívmányaink vannak, amelyek az evolúciós elmélet (bármit is jelentsen ez pontosan) nélkül nem, vagy csak nehezen valósultak volna meg? "


A biológia egésze.


A kérdés maga érdekes, mármint, hogy az evolúció elmélete nélkül mi lenne? A helyzet az, hogy ha annak idején Darwin nem írta volna le, akkor leírta volna valaki más tíz-húsz-ötven-száz évvel később. A kezünkben lévő adatokból más következtetést nem lehet levonni. Lehet, hogy nem evolúciónak hívnák, de ugyanezt a természeti jelenséget ugyanígy leírták volna amúgy is. Ez kb. olyan kérdés, mint hogy mi lenne, ha nem ismernénk a hidrogént?

2012. jún. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

#27 Ez az alternatív történelem már csak azért is problémás, mert Amerikát talán fel se fedezték volna :) De ez csak a kisebb gond.


Utánanéztem a neten a kereszténység--tudományos forradalom viszonylatnak és ezt a cikket találtam, amit egy genetikus írt:

[link]

Sajnos még csak a summary-t olvastam el, de az alapján -- és mű a hosszát tekintve -- eléggé alapos munkának tűnik.

Ez pedig egy rövidebb iromány:

[link]

Alaposnak tűnik ez is, de talán egy kissé propagandisztikus.


Az evolúciós gondolat történetében is elmélyedtem kicsit. Arra a következtetésre jutottam, hogy minden vita és félreértés fő oka, hogy a többség nem látja a különbséget az alábbi két dolog között:

EVOLÚCIÓ: a fajok és populációk változásának, új fajok keletkezésének folyamata, amely a változó élettérhez való alkalmazkodást segíti, és a természetes szelekció a fő mozgatórugója. Ez megfigyelhető tény.

EVOLÚCIÓS EREDETTAN (saját elnevezésem): azon elképzelés, mely szerint a földi élővilág egyetlen közös őstől származik, és pusztán evolúciós folyamatok révén jött létre. Ez természetfilozófia.

2012. jún. 23. 18:04
 30/34 fairi1 ***** válasza:

"Ez természetfilozófia."

NEM, hanem tudományos hipotézis!

2012. jún. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!