Mit használt a világnak az evolúciós elmélet?
"Mit használt a világnak az evolúciós elmélet?"
Mit használt a világnak a teremtés-mese?
"Milyen civilizációs vívmányaink vannak, amelyek az evolúciós elmélet (bármit is jelentsen ez pontosan) nélkül nem, vagy csak nehezen valósultak volna meg?"
Milyen civilizációs vívmányaink vannak, amelyek a teremtés-mese nélkül nem, vagy csak nehezen valósultak volna meg?
Egyébként meg egy csomó génmódosított élőlényt állítanak elő a segítségével (pl. amik inzulint termelnek) vagy éppen a vírusokkal, baktériumokkal hatékonyabban hadakozunk az evolúció ismeretében. Sőt ma már a DNS ismeretében élőlények eddig hiányzó evolúciós útját ismerhetjük meg.
"Például: hozzásegít-e a földtörténeti modellünk ahhoz, hogy új ásványianyag-lelőhelyeket találjunk?"
Nem vagyok szakember, de le merném fogadni, hogy igen.
Például új gyógyszereket, új tervezési módszereket, új mezőgazdasági termelési módszereket.
A geológia pedig igen, hozzásegített az ásványlelőhelyek felfedezéséhez.
#1 :facepalm:
Mit használt a teremtés-mese? A kora újkori tudományos forradalom nehezen indult volna el, ha nem motiválja a zsidó-keresztény világszemlélet. Elég?
A génmódosítást nem értem. Ahhoz csak genetikai ismeretek kellenek, nem?
"Sőt ma már a DNS ismeretében élőlények eddig hiányzó evolúciós útját ismerhetjük meg."
Nem arról kérdeztem, hogy az evolúciós elmélet hogyan maszturbál, hanem hogy hogyan termékenyíti meg az élet más területeit.
ma 13:45
Most kötekedsz vagy válaszokat vársz (én írtam, ha nem tetszik pontozz le!)?! Vagy csak a nézetedet akarod igazolni, miszerint a teremtés igaz, az evolúció meg hazugság?
"A génmódosítást nem értem. Ahhoz csak genetikai ismeretek kellenek, nem?"
A modern genetika az evolúcióban gyökerezik és attól elidegeníthetetlen.
"A kora újkori tudományos forradalom nehezen indult volna el, ha nem motiválja a zsidó-keresztény világszemlélet. Elég?"
Ezt nem egészen értem. Mire gondolsz pontosan? Miért nem indult meg a tudományos forradalom jóval korábban, még a keresztény középkorban?
"Például: hozzásegít-e a földtörténeti modellünk ahhoz, hogy új ásványianyag-lelőhelyeket találjunk?"
Ehhez csak gratulálni tudok hogy szerinted a földtudományi gondolat genetikai módszerekkel kell megoldani -.-
Az evolúció-elméletnek köszönhetően indult be a genetika mint tudomány, amely segítségével sikerült föltérképezni az emberi DNS-t, összevetni más állatokéval, ezek segítségével pl. emberi gyógyászatra alkalmas inzulint sikerül gyártani sertésből, a rák és egyéb genetikai betegségek (Huntington chorea, Duchenne-féle izomdisztrófia és hasonlók) gyógyítása felé folyamatosan haladunk ezen tudás segítségével.
Gondolom nem vagy egy zseni bioszból és ezért kérdezel ilyen okosságokat...
#5: megjegyzem, te kezdted a kötekedést, én csak replikáztam :) A kérdésfeltevés okára itt találsz magyarázatot, a vége felé: http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..
#6: Arra gondoltam, hogy ahhoz, hogy beinduljon az modern tudomány, kellett az a hit, hogy ez a világ egy értelmes tervező által alkotott, értelmes törvények alapján működő, valóságos világ (utóbbira ellenpélda: hinduzimus), amit érdemes megismerni, kutatni. A teremtéstörténetben parancs is van rá: "...hódítsátok meg a földet". A középkorban is voltak kisebb filozófiai/tudományos lökések, de ott még zavart az ókori filozófia felé való tekintélyelvűség, amit a reneszánsz és a reformáció bontott le fokozatosan, elkészítve a terepet annak, amit ma természettudománynak hívunk. Nem vagyok benne biztos, hogy minden korrekt, amit leírtam, de most így tudnám összefoglalni a meglátásomat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!