Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit használt a világnak az...

Mit használt a világnak az evolúciós elmélet?

Figyelt kérdés
Milyen civilizációs vívmányaink vannak, amelyek az evolúciós elmélet (bármit is jelentsen ez pontosan) nélkül nem, vagy csak nehezen valósultak volna meg? A geológiával kapcsolatban is hasonló kérdésem van. Például: hozzásegít-e a földtörténeti modellünk ahhoz, hogy új ásványianyag-lelőhelyeket találjunk?

2012. jún. 22. 13:17
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
73%

"Mit használt a világnak az evolúciós elmélet?"

Mit használt a világnak a teremtés-mese?


"Milyen civilizációs vívmányaink vannak, amelyek az evolúciós elmélet (bármit is jelentsen ez pontosan) nélkül nem, vagy csak nehezen valósultak volna meg?"

Milyen civilizációs vívmányaink vannak, amelyek a teremtés-mese nélkül nem, vagy csak nehezen valósultak volna meg?

Egyébként meg egy csomó génmódosított élőlényt állítanak elő a segítségével (pl. amik inzulint termelnek) vagy éppen a vírusokkal, baktériumokkal hatékonyabban hadakozunk az evolúció ismeretében. Sőt ma már a DNS ismeretében élőlények eddig hiányzó evolúciós útját ismerhetjük meg.


"Például: hozzásegít-e a földtörténeti modellünk ahhoz, hogy új ásványianyag-lelőhelyeket találjunk?"

Nem vagyok szakember, de le merném fogadni, hogy igen.

2012. jún. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
80%

Például új gyógyszereket, új tervezési módszereket, új mezőgazdasági termelési módszereket.


A geológia pedig igen, hozzásegített az ásványlelőhelyek felfedezéséhez.

2012. jún. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

#1 :facepalm:

Mit használt a teremtés-mese? A kora újkori tudományos forradalom nehezen indult volna el, ha nem motiválja a zsidó-keresztény világszemlélet. Elég?

A génmódosítást nem értem. Ahhoz csak genetikai ismeretek kellenek, nem?

2012. jún. 22. 13:43
 4/34 A kérdező kommentje:

"Sőt ma már a DNS ismeretében élőlények eddig hiányzó evolúciós útját ismerhetjük meg."

Nem arról kérdeztem, hogy az evolúciós elmélet hogyan maszturbál, hanem hogy hogyan termékenyíti meg az élet más területeit.

2012. jún. 22. 13:45
 5/34 anonim ***** válasza:

ma 13:45


Most kötekedsz vagy válaszokat vársz (én írtam, ha nem tetszik pontozz le!)?! Vagy csak a nézetedet akarod igazolni, miszerint a teremtés igaz, az evolúció meg hazugság?

2012. jún. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
81%

"A génmódosítást nem értem. Ahhoz csak genetikai ismeretek kellenek, nem?"


A modern genetika az evolúcióban gyökerezik és attól elidegeníthetetlen.


"A kora újkori tudományos forradalom nehezen indult volna el, ha nem motiválja a zsidó-keresztény világszemlélet. Elég?"


Ezt nem egészen értem. Mire gondolsz pontosan? Miért nem indult meg a tudományos forradalom jóval korábban, még a keresztény középkorban?

2012. jún. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
89%

"Például: hozzásegít-e a földtörténeti modellünk ahhoz, hogy új ásványianyag-lelőhelyeket találjunk?"

Ehhez csak gratulálni tudok hogy szerinted a földtudományi gondolat genetikai módszerekkel kell megoldani -.-

Az evolúció-elméletnek köszönhetően indult be a genetika mint tudomány, amely segítségével sikerült föltérképezni az emberi DNS-t, összevetni más állatokéval, ezek segítségével pl. emberi gyógyászatra alkalmas inzulint sikerül gyártani sertésből, a rák és egyéb genetikai betegségek (Huntington chorea, Duchenne-féle izomdisztrófia és hasonlók) gyógyítása felé folyamatosan haladunk ezen tudás segítségével.

Gondolom nem vagy egy zseni bioszból és ezért kérdezel ilyen okosságokat...

2012. jún. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
Nem a reneszánsz hozta el a tudományos forradalmat? Vagyis szakítás a vallási dogmákkal?
2012. jún. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

#5: megjegyzem, te kezdted a kötekedést, én csak replikáztam :) A kérdésfeltevés okára itt találsz magyarázatot, a vége felé: http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


#6: Arra gondoltam, hogy ahhoz, hogy beinduljon az modern tudomány, kellett az a hit, hogy ez a világ egy értelmes tervező által alkotott, értelmes törvények alapján működő, valóságos világ (utóbbira ellenpélda: hinduzimus), amit érdemes megismerni, kutatni. A teremtéstörténetben parancs is van rá: "...hódítsátok meg a földet". A középkorban is voltak kisebb filozófiai/tudományos lökések, de ott még zavart az ókori filozófia felé való tekintélyelvűség, amit a reneszánsz és a reformáció bontott le fokozatosan, elkészítve a terepet annak, amit ma természettudománynak hívunk. Nem vagyok benne biztos, hogy minden korrekt, amit leírtam, de most így tudnám összefoglalni a meglátásomat.

2012. jún. 22. 14:15
 10/34 A kérdező kommentje:
#7: Félreértettél, tulajdonképpen két külön kérdést tettem fel, egyet az evolúcióval, egyet a geológiával kapcsolatban. De köszönöm a választ!
2012. jún. 22. 14:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!