Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit használt a világnak az...

Mit használt a világnak az evolúciós elmélet?

Figyelt kérdés
Milyen civilizációs vívmányaink vannak, amelyek az evolúciós elmélet (bármit is jelentsen ez pontosan) nélkül nem, vagy csak nehezen valósultak volna meg? A geológiával kapcsolatban is hasonló kérdésem van. Például: hozzásegít-e a földtörténeti modellünk ahhoz, hogy új ásványianyag-lelőhelyeket találjunk?

2012. jún. 22. 13:17
1 2 3 4
 11/34 anonim válasza:
Ember...van fogalmad arrol mi az az evolucio?ertelmetlen a kerdesed...
2012. jún. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
48%

Kedves kérdező! Ne foglalkozz azzal hogy a sok csőlátású mit ír, vagy mivel próbálja alátámasztani a Sátán szülte elméleteket, ha a te lelked tiszta akkor Isten vigaszt nyújt számodra.

A világ pontosan 6000 éves (1000 éve is annyi volt...), az első emberpártól származunk Ádámtól és Évától, kiknek gyermekei nem ismerték a vérfertőzést ezért szaporodhattak békében, és az égbolton rögzített Nap, Hold és csillagok mind-mind a Föld körül keringenek, mivel a Föld a Mindenség középpontja. Aki meg "naprendszerekről" meg "galaxisokról" hadovál azt a Pokol örök tüze fogja emészteni örökkön örökké!!

2012. jún. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
86%

[link]


-Új antibiotikumok fejlesztése

-Mindenféle tenyésztéssel kapcsolatos dolog, pl új baktériumtörzsek tenyésztése, pl hulladékelbontásra, környezeti károk enyhítéséra, állattenyésztés

-Lerakta a genetika és örökléstan alapjait.

- Stb. Olvass!


Utolsó: Most hirtelen nem tudom, hogy szarkasztikusan értelmezzem a kommented, vagy bedugjalak az agyalágyult skatulyámba, ahonnan elég nehéz kikerülni.

2012. jún. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
Akinek van esze az szarkasztikusan fogja fel. A kérdezőnek szerintem meg elég hogyha megmarad ebben az "igazságban" :)
2012. jún. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

Most hirtelen nem jut eszembe konkrét alkalmazása, ami az ismerete nélkül nem jött volna létre; de ez valószínűleg az én hiányosságom.

Pl: az állatok háziasítása evolúció-elmélet ismerete nélkül is megtörtént (történik), de az evolúció ismeretében már meg is értjük, hogy miért vannak pl. tejtermelő illetve húsmarháink (plusz még kettős hasznosításúak is).

2012. jún. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
90%

"Mit használt a teremtés-mese? A kora újkori tudományos forradalom nehezen indult volna el, ha nem motiválja a zsidó-keresztény világszemlélet. Elég? "

Ez ostobaság. A teremtés mese éppenhogy gátolta a tudományos forradalom kibontakozását, egyszerűen nem is tudom eképzelni, hogyan képes valaki ezt belemagyarázni.... azok után, hogy mindnyájan ismerjük, hogy mit tett az egyház Giordano Brunoval, és Galilieivel, és úgy általában az egyház hogyan áll a tudományos eredményekhez. Ez egy vicc....


A geológiával kapcsolatban, felbecsülhetetlen szerepe van a földtörténeti modelleknek az ásványi anyag kutatásban, tudniillik, régebben csak össze-vissza keresgéltek, de miután nyilvánvalóvá vált (bár ezek szerint nem mindenki számára) a geológia történeti jellege, és kderült, hogy az ásványkincsek nem random vannak lerakva a földbe, vált sokkal jobban jósolhatóvá lelőhelyek feltárása.


Az evolúciós modell pedig (a sok egyéb mellett, amit már előttem mondtak) egy alkalmazása során vírusokat mutációs-szelekciós ciklusokon keresztül "tenyésztenek", míg végül olyan fehérjét termelnek, ami képes bizonyos rákos sejtekre jellemző fehérjét megkötni, ezzel kiváltva a szervezet immunválaszát a rákos sejt ellen. A gyógyszer neve: trastuzumab, rákereshetsz, a módszer neve pedig 'phage display'.


Az evolóciós módszer elvi hatákonyságát a programfejlesztésben is használják, ahol a kódot, vagy a kód paramétereit mutációs-szelekciós ciklusokon keresztül tökéletesítik. Ezek a genetikus algoritmusok.

2012. jún. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de azt hiszem, pontosabban kellett volna megfogalmaznom a kérdésemet. Az érdekelt, hogy az evolúcióTÖRTÉNETnek, illetve a földTÖRTÉNETnek van-e gyakorlati haszna. Mert pl. azzal természetesen tisztában vagyok (:P), hogy a földben az ásványkincsek nem random helyezkednek el, hanem jól behatárolható, és mindenhol kb. ugyanolyan kőzetrétegekben. Csak azt nem tudom, hogy segít-e ezen felül valamit, ha korszakokat rendelünk ezekhez a kőzetrétegekhez, és a keletkezésük folyamatára is alkotunk valami modellt.


Látom, többetek megakadt a tudománytörténeti megállapításaimom. A reakcióitokhoz csak két dolgot fűznék hozzá: 1. kereszténység =/= (katolikus) egyház. 2. Egy idézet Cauchy-tól, pusztán szemléltetésképp:

"Én keresztény vagyok, ami azt jelenti, hogy hiszek Krisztus istenségében, éppúgy, mint Tycho de Brache, Copernicus, Descartes, Newton, Leibniz, Pascal…, mint a múlt valamennyi nagy csillagásza és matematikusa."

2012. jún. 22. 21:13
 18/34 hollófernyiges ***** válasza:
100%
A tudományos forradalmat nem a vallás indította el, hanem hogy az eredményeit felhasználták a gazdaságban (már a reneszánsztól) és ezért pozitív visszacsatolásként jutott pénz és érdeklődés a tudományra. Kína kereszténység nélkül is tudott egész jó technikai fejlődést produkálni, masszívan leelőzte az ezeréves keresztény Európát, de ott a központosított bürokrácia megfojtotta a kísérletezést.
2012. jún. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
hollófernyiges: igen, technológiai fejlődés volt a nagy Európán kívüli kultúrákban is, de a tudományos módszer kifejlődéséhez és a természettudományok ma ismert formáinak megjelenéséhez -- merem állítani: -- szükséges volt a kereszténység által kialakított légkör. És ez a folyamat már jóval a reneszánsz előtt elkezdődött a középkor egyetemin.
2012. jún. 22. 22:02
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
A kereszténység csak annyit "tett hozzá" a tudomány fejlődéséhez, hogy nagy gondolkodóknak elegük volt az egyház szűk látású dogmáiból, az állandó népbutításból és ez úgymond inspirálta a tudósokat hogy ne csak szájba rágott kitalációk lencséjén keresztül lássák a világot, hanem szerették volna megérteni hogy mi miért és hogyan történik. A vallás mindig is csak visszahúzta a tudomány fejlődését. Rendben, volt rá elvétve pozitiv példa, de túlnyomó részben csak negatívan befolyásolta a fejlődést. Az egyház világi eszközökkel próbálta elfojtani a törekvéseket, a vallás pedig eszményében rombolta a tudományt. Ha az emberek mai napig elhinnék azt hogy a pestis Isten büntetése, akkor nem kerestek volna rá gyógymódot hogy kezelni tudják, és ugyanúgy hullanánk mint a legyen akár a középkorban.
2012. jún. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!