Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az evolúciós oka a pánikroh...

Mi az evolúciós oka a pánikrohamnak?

Figyelt kérdés
Milyen ésszerű magyarázat van erre? Semmilyen előnye nincs, ha az ember ledermed, remeg keze-lábs és tehetetlen akár valós, akár valótlan, tehát saját maga által beképzelt veszéllyel szemben. Akkor miért létezik?
tegnap 00:00
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Neked a lélek a vallás? Akkor tehát neked nincs lelked. Hát rendben van ...

Miből gondolod, hogy a világ tökéletes, hibamentes? Ilyen alapon betegségeknek se kéne lenniük, márpedig vannak. Ami semmit nem von le az evolúció tényéből.

De ordít rólad, hogy csak kötözködni, provokálni jöttél így karácsony este, úgyhogy én nem töltöm veled az időmet ennél hosszabban.

tegnap 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

#6 A depresszióra hajlamosító génkészlet azért valamilyen szinten szelektálódik. Elvégre, akin egy kritikus határt átlép a depresszió mélysége, az öngyilkos lesz. De az, ha "csak" vagdossa magát, sír, éhezteti magát vagy egész nap az ágyban fekszik, még konkrétan nem veszélyezteti az életben maradást, "csak" rontja a minőségét.


Másrészről pedig ezek nem aktív gének. Nem születik egy gyerek se úgy, hogy eleve depressziós. A depresszióra és sok más mentális nyavalyákra hajlamosító gének afféle alvó gének, amiket bizonyos környezeti behatások, traumák aktiválnak, erősítenek vagy gyengítenek.

tegnap 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Fogd fel a kérdést árnyaltabban.

Például ott vannak azok a stresszevők, stresszhízók.

Azt mondhatnád, hogy ez is felesleges és hátrányos reakció, mert a súlyfelesleg káros az egészségre, mennyit kell ahhoz koplalni meg edzeni, hogy az ilyen emberek leadják azt, amit a stresszevés alatt felszednek.

De éhínség, háború stb. alatt ellenben a fokozott zsírraktározási készséggel rendelkezők több eséllyel maradtak életben, mint akik nem raktároznak annyi zsírt. A hízékonyak életben maradtak, és tovább adták a génjeiket, a nem hízékonyok meghaltak, és nem adták tovább a génjeiket.

Viszont az éhínség, a háború egyértelmű stresszforrás.

Így a háborút, éhínséget túlélő személy utódainál, akik egy bőségesebb élelemmel rendelkező, nyugodt időszakba születnek, már előfordul, hogy ez a gén alvó génként öröklődik. De az alvó génhez hozzákapcsolódik a stresszhelyzet lenyomata is.

Ennek következtében, amikor a háborút túlélő ükunokáját kirúgják a munkahelyéről és a felesége is félred.g, akkor a stressz hatására a gén aktiválódik, és azt érzi, hogy muszáj enni, muszáj zsírtartalékokat felhalmozni, hogy túlélje a válsághelyzetet. Attól függetlenül, hogy konkrétan ezen a válsághelyzeten nem segít az evés, de megnyugtatja.

tegnap 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy nem az öröklődik, ami az adott körülmények között a LEGJOBB, hanem ami a LEGKEVÉSBÉ ROSSZ a túlélés szempontjából. Mert a legkevésbé rossz és a legkevésbé rossznál egy hajszálnyit rosszabb a különbség túlélés és megdöglés között.
tegnap 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

#11

Igen az egy elég szép öngól, ha egy materialista elismeri, hogy az embereknek van lelkük. Az állatoknak is van? Lelkiismeret meg ilyesmi? Mutass már egy állatot, ami megkönyörül a prédáján, lelkiismereti okokból :)

tegnap 01:29
 16/35 anonim ***** válasza:
84%
#11 A lélek ebben a kontextusban inkább az öntudat és a hozzá járuló intellektuális és érzelmi világ. (Ennek a létezésének a jele többek között, ha felismeri magát a tükörben az illető, amire pl. vannak állatok, amik képesek.) Ne valami szellem sziluettre gondolj az agyban, ami majd a halálunkkor felszáll a felhők közé...
tegnap 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
#15 akart lenni az előző hsz-ben a #11 jelzés.
tegnap 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

#13

A stresszevéshez tényleg jó amit mondtál, de én elsősorban pánikrohamról kérdeztem, és most már a depresszióról.

tegnap 01:36
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
De ha már javítom magam, hozzácsapnám, hogy több állatnál is megfigyeltek olyan viselkedésmintákat, amik szégyenkezésre való képességre utaltak. Amit megint nem kell egy hú, de misztikus dologként értelmezni, mert a csordában, családban élő lényeknek szükségük van szociális készségekre. A csimpánzok, bálnák, elefántok gyászolni is tudnak.
tegnap 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
#18 Tudom, a pánikrohamról és a depresszióról is írtam. A stresszevést pluszba azért hoztam fel, hogy illusztráljam, azt, hogy mi hasznos és mi nem, és hogy minek mi az oka és az okozata, nem feltétlenül hétköznapi felütéssel kell vizsgálni, és nem olyan kategorikusan, mint ahogy eddig vázoltad.
tegnap 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!