Mi az evolúciós oka a pánikrohamnak?
Pedig de.
Van olyan állat, ami nem menekül, nem visszatámad, hanem holtnak tetteti magát.
Ez a három létező örökletes taktika.
#1
Semmi értelme annak amit írsz! Halottnak tettetni magad semmi értelme egy ragadozóval szemben. Sőt, ezzel inkább csak megkönnyítes a dolgát.
Vannak békafajok, amiknél a nőstények úgy kerülik el a párosodást a nem kívánatos hímmel, hogy döglöttnek tettetik magukat.
Nagyon sok ragadozó van, ami nem dögevő is egyben, tehát csak a friss prédát fogyasztja. Velük szemben is hasznos a döglöttnek tettetés. Az oposszumok is döglöttnek tettetik magukat, ha veszélyt éreznek.
Vannak egyéb olyan szituációk, amikor egy prédaállat szempontjából az, az előnyös, hogyha nem tesz semmilyen hirtelen mozdulatot, és képes meredten gubbasztani sokáig.
Tehát az üss, fuss és FAGYJ önvédelmi ösztönöknek is egytől-egyig van funkciójuk.
Ami a pánikrohamot illeti, az inkább egyfajta túltelítődés az ingerekkel. Evolúciós szempontból kifizetődőbb, ha többször reagálsz a veszélyre, mint ahányszor tényleg veszély van, mintha kevesebbszer reagálnál, mint ahányszor veszély van. Ez a téves riasztások funkciója. A pánikroham pedig egyfajta túltolt téves riasztás. A túltolt téves riasztásokat produkálók közül pedig még mindig többen maradtak életben, mint akik alultolták a téves riasztásokat, ezért nem szelektálódott ki teljesen a hajlam rá.
#5
Na pont ez az, ha hátráltató dolog akkor nem el kellett volna tűnnie? Ennek a hátráltató tényezőnek. Mi az hogy lelki oka??? Ti ilyet nem mondtok! Nem a vallás kategóriában vagyunk.
#6
Elismerem a te válaszod egész jó volt. És a depressziót azt mivel magyarázod? Ez már egy másik kérdés lenne tudom, de akkor is témába illik valamelyest
#7 Nem a spirituális lelki okra gondolt senki, hanem a neurológiai-pszichiátriai-pszichológiai lelki okra...
Elmondom még egyszer. HA NEM CSAK A VALÓS, HANEM A TÉVES VESZÉLYEKRE IS REAGÁLSZ, AZ INKÁBB ÉLETBEN TART, MINTHA NEM REAGÁLNÁL SE VALÓTLAN, SE VALÓS VESZÉLYRE. Egy olyanhoz képest persze hátrányosabb / fárasztóbb a téves veszélyekre reagálónak a léte, aki csak a valós veszélyekre reagál, de ilyen nincs. Mindenkinek vannak téves jelzései, de a patológiás szint se annyira hátrányos, hogy kiszelektálódjon. Mert evolúciósan az a lényeg, hogy legyen jelzés.
Ez olyan, mint amikor valakinek egy nap van 1000 ötlete, és abból 1 a jó ötlet, amiből tud profitálni. Erre te mondhatod azt, hogy de ez az ember hátrányos és téved, mert 999 ötlet felesleges energiabefektetés. De úgy is fel lehet fogni, hogy az 1000 ötletből biztos, hogy lesz legalább 1 jó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!