Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az evolúció haszna a...

Mi az evolúció haszna a lámpaláznak? Miért alakult ki, hogy a fellépésnél félünk?

Figyelt kérdés
szept. 10. 14:56
1 2
 11/20 krwkco ***** válasza:
75%

Leírtam.

A szemek állása a lényeg. És ez a félelem természetesen nem a színi előadások kezdete óta fejlődött ki, hanem sokkal korábban. Ezért nem a közönséggel szembeni túlélésről szól.

Nagyon ritka, hogy egy előadónak attól nem lehet leszármazottja, mert nem volt lámpalázas. :-) Ezért az előadások alatti félelem nem valódi szelekciós hatás. Sokkal korábban kell keresni az eredetét.

szept. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 krwkco ***** válasza:
88%

A 11-es válaszom erre az ellenvetésre vonatkozott:

"A közönség miért lenne ragadozó?"

szept. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Miért nem természetellenes legyőzni a lámpalázat?

Nyugodtan harmonikázok, és nem idegesen.

szept. 10. 16:00
 14/20 anonim ***** válasza:
86%

A csordaszellemhez van köze. Az ember teljesen másképp viselkedik egy nagy csoportban, és nem szívesen válik ki a csoportból. Ezért a vezetői kiállásra csak a szellemileg legérettebbek lehetnek alkalmasak.


A témához még érdemes megjegyezni, hogy mikor az ember hordákba tömörülve indul agressziót elkövetni (veszélyes vadászat, fajtársak elleni gyilkos és életveszélyes háború), akkor az egyén viselkedése erősen megváltozik. Ilyenkor rettegni kezd az ember attól, hogy mit gondolnak róla a többiek, ha nem lesz elég önfeláldozó.


A társadalom vezetői a háborús tömegmészárlásokat olyan "emberanyaggal" szervezik meg, akikből a többség a normális civil életvitele folyamán még a legidegesítőbb személyt sem volna képes tettlegesen bántalmazni!

szept. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Érdekes felvetések :) De mi a helyzet azokkal az emberekkel, akik soha sem voltak lámpalázasak? Én pl soha egy vizsgámon nem voltam az. Mikor diák koromban néha kellett ilyen olyan előadásban szerepelni, soha nem voltam lámpalázas. Vers memoriter elmondásakor sem.
szept. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
88%
#15 (17:15) - vagy nem volt kellő szinten átérezve az esemény súlya - vagy a pszichopatákhoz hasonlatos személyiségkarakterisztikákkal bírsz - hisz azok sem éreznek félelmet!
szept. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
88%
15-ös vagyok köszi a választ 16-os. Mondjuk az igaz, hogy baromi hidegvérű vagyok, és nagyon nyugodtan kezelek olyan dolgokat, "traumákat", amiket lehet már nem kellene ilyen higgadtsággal kezelnem :( Ezt sokszor én is érzem..... Minden esetre kissé elkeserített a válaszod, de lehet benne igazság :( pipával jutalmazlak, ennek ellenére
szept. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
91%

Na, azért nem egészen!

A pszichopata félelmet azt érezhet, együttérzést azt nem.

szept. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
88%
15-ös vagyok köszi 18-as!!!!!! Akkor van remény, mivel baromi empatikus, és segítőkész vagyok😁😁😁
szept. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Van még egy eset. Aki nagyon ismeri önmaga határait, többnyire tudja, mikor lenne lámpalázas és elkerüli az ilyen helyzetet, vagy felkészül. Mindenesetre lehet technikája az erős minimalizálásra.
szept. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!