Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az evolúció tagadók között...

Az evolúció tagadók között miért vannak olyan sokan akik nem figyeltek az iskolában ahol tanítják az evolúciót?

Figyelt kérdés

Mi az értelme az evolúcióban?


Az evolúció vitatott...


szept. 9. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Te magyaron miért nem figyeltél?


Evolúciótagadó egy szó. A második mondatod teljesen értelmezhetetelen, a harmadik meg nem igazán passzol az elsőhöz.

szept. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnálom, siettem. Legközelebb jobban odafigyelek.
szept. 9. 14:19
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Szimplán csak nem akarják elfogadni, hogy "a majmoktól származunk".
szept. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
93%
Talán valahol létezik kivétel, viszont én eddig ahány olyat láttam az rendre mind valamilyen formában vallásos indíttatású volt. Nem azért tagadják mert tudományosan, biológiailag valós kifogásuk lenne ellene. Azért tagadják mert valamilyen úton-módon ütközik a hitükkel, magukról és a világról alkotott képükkel stb. Tehát végső soron a biosz órák eltékozlása csak a jéghegy csúcsa. Ha magukban nem egyeztetik a dolgokat akkor még jó eséllyel akkor is tagadnák ha teljesen megértenék (legalábbis a kitartóan fundamentalisták biztosan, mert láttam már olyat aki nem tagadta tovább miután megértette, szóval van ilyen is).
szept. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A véleményem szerint az evolúció nem zárja ki a felsőbb hatalmat, de a Teremtés elméletet annál inkább...

Báár, Hozzon létre a föld különféle fajta élőlényeket: különféle fajta barmokat, csúszómászókat és egyéb földi állatokat!


Mi ez ha nem evolúció? ( föld hozzon létre )

szept. 9. 15:02
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem csak az iskolásban nem figyeltek, hanem teológiai ismereteik sincsenek.


A bibliai teremtéstörténet a műfaji elemzés kapcsán nem tudományos, hanem egy irodalmi, szimbolikus leírás (bölcsességirodalmi eszközök vannak a héber szövegben, amik ezt jelzik). A szerző mitologikus nyelvezettel, de antimitologikus tartalommal állítja szembe Izrael Istenét a pogány istenekkel. És a kettőjük közötti különbségen van a lényeg.

Vagyis feltehetően maga a szerző, és első hallgatói sem értelmezték szó szerint a leírtakat!

A Biblia nem beszél a világ keletkezésének hogyanjáról, vagyis akár egy hívő ember is elfogadhatja az evolúciót, mint Isten eszközét a világ teremtéséhez - ezt teista evolúciónak hívjuk.

szept. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Még valami:


Jómagam agnosztikus vagyok. Az evolúciót elfogadom. Hogy áll-e mögötte valamilyen istenség, azt nem tudom. Nem követek semmilyen vallást, de van egy kevés teológiai ismeretem. #6 voltam

szept. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De akkor minek kellett Krisztusnak meghalni?! Ha mindig is volt halál...
szept. 9. 17:01
 9/11 anonim ***** válasza:

#8


Ezt a kérdést érdemes lenne a katolikusoknak feltenni.

Ők a testa-evolúcióban hisznek, szóval feltehetően van magyarázatuk.

szept. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szerintük van különbség emberi halál, és állati halál között.
szept. 9. 17:33
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!