Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem egyforma hosszúak...

Miért nem egyforma hosszúak az ujjaink a kezeinken ?

Figyelt kérdés

aug. 22. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Azért, hogy apró dolgok felcsípésénél és az étel szánkba gyömöszölésénél jól összepasszoljon a végük.
aug. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
8%
Amelyiket gyakrabban használod az jobban is kopik.
aug. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 krwkco ***** válasza:
93%

"Miért nem egyforma hosszúak az ujjaink a kezeinken?"

Jó kérdés.

Szerintem a kéz az ágak megragadásához optimalizálódott a fán élő ősöknél. A leghosszabbak és legvastagabbak (legerősebbek) a mutatóujj és középső ujj. Ezek vannak szemben a hüvelykujj párnájával és így hozzák létre a legjobb szorítást.

A gyűrűs ujjnak és a kisujjnak egyre kevésbé van "ellendarabja" és ezek szerepe kisebb. Ezért rövidebbek, de főleg gyengébbek maradtak.

Szerintem. Nem olvastam sehol, csak erre gondolok.

aug. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Fogj meg egy puha szilvát, és rakd a szádhoz a lehető leghatékonyabb fogásban annak a frecsegés nélküli kettéharapásához (mert az éles magot ki akarod piszkálni). Ugye, hogy minden ujjad a lehető legjobb mérettel rendelkezik?
aug. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Meg azt próbáld ki hogy pl. valami csövet húzol az ujjaidra úgy hogy mind egyforma hosszúvá váljon.

Aztán így próbálj meg boldogulni a tök általános mindennapos teendőid során.

aug. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 krwkco ***** válasza:
87%

A szilva vagy bármi megragadásakor valóban ugyanolyan szintre kerül az ujjaink hegye. De csak ezért, mert a kisujj kéztőcsontja előrehúzódik és emellett a kisujj kiegyenesedik.

Ha egyforma hosszú ujjaink lennének, akkor ezekre a plusz mozgásokra nem lenne szükség. Vagyis úgy is működne a 4+1 ujjas felcsippentés.

Szerintem. :-)

aug. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%
Én arra tippelek hogy igy kissebb a sérülés esélye. Ha valamibe elakad a kezed sokkal kissebb az esélye hogy a teljes erőhatás a legszélső új kapja. A leghosszab középső új pedig mindkét oldalról megtámasztótt.
aug. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Tégy a tenyeredbe egy ágat, vagy szerszámnyelet. Csukd be az ujjaidat, és nézd meg hová érnek.

Utána ugyanezt 20.31 által javasolt hosszabbítókkal is kipróbálhatod, vagy csak képzeld oda. Rosszabb lesz.

aug. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
49%
Mer' akkó meg azér apellálnál,hogy mé' híják kisujjnak,ami nem is kisebb a többinél.
aug. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!