Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen vêdekezêst tudtok arra...

Milyen vêdekezêst tudtok arra a kreocionista êrvre felhozni, hogy az evolúciónak kellett egy időben ês egy azonos helyen lêtrehoznia egy embert hogy tudjon szaporodni? Hogyan kêpzeljem el volt egy sejthallmaz ami egyszercsak emberrê alakult?

Figyelt kérdés
szept. 1. 09:13
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
79%
Azt, hogy továbbra sem érti az egészet, még mindig az a védekezés alapja, hogy a faj fogalmát a Biblia primitív szintjén próbálja értelmezni.
szept. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Rendben megfogom nêzni a videót. A gunyolódást meg tartsátok meg magatoknak. Még 1 aprócska kis kêrdês foglalkoztatta amiről 1 linkelt videót szívesen megnêznêk. Miből gondoljátok, hogy több milliárd éves föld. Ên eddig úgy tudtam, hogy nem lehet több 10 ezer êvesnêl, egyêbkênt én is jártam iskolába nem is olyan rêg, és engem a szüleim erkölcstan helyett hitanra járattak ahol azt tanították na Mind1 tanítottak amit tanítottak nem is ez a lênyeg, de nekem itthon azt mondták hogy inkább higyjek a lelkêsznek mint a biológia tanárnak.. legyünk egy kicsit rugalmas gondolkozásuak ês têtelezzük fel hogy létezik valamilyen fajta Istenség aki lêtrehozta a teret és az időt. Innentől kezdve ha ebben a világegyetemben akár tevêkenykedni ő is az időnek úgymond a fogságában keveredik. Ezzel csak annyit szeretnêk mondani, hogy miért várna évmilliárdokat az emberi faj lêtrehozásával és miért bonyolítaná egyikfajból a másikat miközben egy nap ês egy éjszaka ha szeretné létrehozna egy embert. Nekem egy kicsit ködös a temêszettudomány ezzel, hogy êvmilliárdokkal meg milliókkal dobálozni. Szerintem ennek semmi értelme bár lehet annak sincs értelm3 amit ide firkantottam, szóval csak annyi ha létezik Isten miért vár év milliárdokat a teremtéssel és miért úgy adja ki magát az egész mint ami spontán létre tud jönni semmilyen irányítás nélkül is ki tud fejlődni akár egy ember is. Bocsi neharagudjatok hogy ezt kell mondjam de ez mellett az elkêpzelés mellett amit állítólag bizonyítani is lassan befogják a tudósok az kétszarvú ördögöt látom. Mêg 1xet bocsi a vallásos kommentért
szept. 1. 14:47
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit fogalmazhatnál átláthatóbban.

Ez az érv, hogy Isten miért várt évmilliárdokat azért butaság, mert abból indul ki, hogy egyátalán létezik...

szept. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Nekem a legnagyobb bajom a tudománnyal, hogy úgy csinál mintha az êlet csak úgy mágától kialakul és spontán akár egy embert is lêtrehozz.
szept. 1. 14:54
 15/25 A kérdező kommentje:
Annyit gondolkozol a végtelenen és az jön ki hogy a végtelen időben lehetetlen vagy akár földtörtênetben 4.5 milliárd év alatt hogy véletlenül ebben a 100 éves periódusban létezzek. Végtelen minden vagy legalábbis a nagy bumm előtt is valami létezett.
szept. 1. 14:57
 16/25 anonim ***** válasza:
A tudományt nem különösebben érdekli, hogy téged zavar, mivel nem érted. Ettől még működik. A számítógép, amin ezeket írkálod is a tudósoknak köszönhető...
szept. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Én elfogadom a tudományt mert én is annak a segítségével létezek. Van egy spektrum betegségem amire a tudomány segítségével volt válaszom.
szept. 1. 14:59
 18/25 anonim ***** válasza:

#14 Nem, a tudomány nem csinál így, nem állít ilyet. Ilyet kizárólag a vallásos emberek állítanak a tudományról, mert a valódi tudományos álláspontokat képtelenek megcáfolni, ezért kitalálnak valami hazugságot, ami annyira bután hangzik, hogy erre alapozva próbálják a tudományokat rossz színben feltüntetni.


De ne hidd, hogy a te saját kisbhazug vallásos környezetedben kívül ezt elhiszi bárki is. Tehát ha a sajátjaiddal együtt akarsz társalogni, akkor nagyon rossz helyen jársz, ha viszont az a célod, hogy a tudományos társadalom embereit próbáld meggyőzni arról, hogy a tudomány mekkora hülyeség, akkor meg el kell kezdenem valódi érveket és bizonyítékokat használnod a tudomány valódi állításaival szemben, kitalált dolgok, szándékos ferdítések és hazugságok helyett.

szept. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 sadam87 ***** válasza:
100%

"Még 1 aprócska kis kêrdês foglalkoztatta amiről 1 linkelt videót szívesen megnêznêk. Miből gondoljátok, hogy több milliárd éves föld."

Többek között különböző kormeghatározási módszerek támasztják alá ezt. Ez a videó elég jónak tűnik (de csak áttfutottam).

[link]

"Bocsi neharagudjatok hogy ezt kell mondjam de ez mellett az elkêpzelés mellett amit állítólag bizonyítani is lassan befogják a tudósok az kétszarvú ördögöt látom. "

Nem be fogják, már bebizonyították (bizonyos mértékű hibával), hogy a Föld kb. 4,5 milliárd éves. És miért látsz emögött ördögöt? Ez egy olyan következtetés, ami különböző megfigyelésekből, mérésekből következik. Semmi gonosz nincs benne. Miért zavar az, hogy a Föld 4,5 milliárd éves? Inkább fogadd meg a saját tanácsodat, és légy egy kicsit rugalmasabb gondolkodású!

szept. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 sadam87 ***** válasza:
100%

#14

"Nekem a legnagyobb bajom a tudománnyal, hogy úgy csinál mintha az êlet csak úgy mágától kialakul és spontán akár egy embert is lêtrehozz."

Jelenleg ez a legelfogadottabb tudományos elképzelés. Mi ezzel a bajod?


#15

"Annyit gondolkozol a végtelenen és az jön ki hogy a végtelen időben lehetetlen vagy akár földtörtênetben 4.5 milliárd év alatt hogy véletlenül ebben a 100 éves periódusban létezzek. "

Miért volna lehetetlen?

szept. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!