Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Világegyetem gyorsuló...

Sevrioly86 kérdése:

A Világegyetem gyorsuló tágulására érvként csak azt szokták felhozni, hogy a messzebbi galaxisok gyorsabban távolodnak tőlünk, mint a közelebbiek, a vöröseltolódás jelenségének magyarázataként?

Figyelt kérdés
A Világegyetem gyorsuló tágulására érvként csak azt szokták felhozni, hogy a messzebbi galaxisok gyorsabban távolodnak tőlünk, mint a közelebbiek, a vöröseltolódás jelenségének magyarázataként? De időbeli távolság is van, minél messzebb van egy galaxis, annál közelebb van az Ősrobbanáshoz is időben. A nagyon távoli galaxisok nagyon gyorsan távolodnak tőlünk. Egy lassú Világegyetem modelljében nem pont ezt várnánk? Egy gyorsuló Világegyetemnél pedig azt, hogy a legközelebbi galaxisok sebessége még egymáshoz képest is gyorsabb legyen, mint egy régebbihez viszonyítva? Vagy figyelembe veszik, hogy a messzebb lévő galaxisok egy még távolabbitól lassabban távolodik, mint tőlünk? Ez biztos, hogy így van, és ha igen, milyen mértékben?

2015. márc. 22. 23:39
 1/2 anonim válasza:

Olvasd el "Az idő rövid története" című könyvet, megtalálod a választ, a Világegyetem gyorsuló tágulásának pontos bizonyításáért egy fizikus pár éve Nobel díjat kapott, hogy mikor ahhoz szóljon hozzá más de 2000 után az biztos.


Nem csak a vöröseltolódással foglalkozott, komolyabb tanulmányokat készített nyílvánvalóan, és a kérdést egyértelműen bizonyította. Nyílván még nem tanítják Egyetemen sem, mivel új ismeret még, ki kell forrnia, de doktori disszertációkhoz már felhesználható az anyag.


takvik

2015. márc. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
47%

A messzebbi galaxisok gyorsabb távolodása nem a Világegyetem gyorsabb tágulására bizonyíték, hanem egyáltalán a tágulására.


Képzelj el mondjuk egy az űrben felrobbanó kézigránátot, annak a távolabbi repeszei is gyorsabban távolodnak egymástól, mint a közeliek, de ez még önmagában nem jelenti azt, hogy a tágulás gyorsul. Csak azt, hogy az egész repeszfelhő tágul.

2015. márc. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!