Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A teremtéshez mint lehetőséghe...

A teremtéshez mint lehetőséghez hogyan áll a tudomány?

Figyelt kérdés

Mondhatjátok, hogy a tudomány a bizonyított dolgokkal foglalkozik, de még ez sem mindig igaz. A kérdésem abban áll, hogy mivel nem tudjuk a valóság pontos mibenlétét, így számításba vehetjük e tudományosan ezt a lehetőséget, ami vagy igaz, vagy nem, esetleg mindkettő (bár az érdekes lenne). (Mármint mennyire jogos számításba venni)


Teremtés alatt azt értem, hogy az univerzumunk és/vagy azon belül mondjuk a földi életet egy Teremtő hozta létre. Persze mivel nem tudjuk az igazságot, ezt mint lehetőséget fel lehet e ma vetni jogosan. A párhuzamos univerzumokat se bizonyította be senki se, mégis rengetegszer volt már szó róla. Nem tudom, hogy ez mennyire jó vagy rossz hasonlat, de ez jutott az eszembe.( Bár gondolom támadható ez a hasonlat valamennyire.) Tehát mivel nem tudjuk pontosan se az élet, se az univerzum eredetének pontos folyamatát, ezt is számon lehet tartani mint egy lehetséges forgatókönyvet manapság?


Ráadásul ha tegyük fel létezik Teremtő, maradhat végig titokban is, még akkor is, ha a tudósok biztosak lennének a véletlen kialakulásban. legalábbis elvileg ennyi hatalma kéne neki, hogy legyen.


A tudomány erre ma mint lehetőségre mit mond?



2022. nov. 18. 13:58
1 2 3 4 5
 41/42 Mojjo ***** válasza:
100%

@32:

"Nem arról szól a szingularitás, hogy soha nem fogjuk tudni megfigyelni mai tudásunk szerint?"


Mondjuk annyira nem érzem hasznosnak írni, ha láthatóan nem olvasod, amit írok. De akkor beidézem újra:


"A szingularitás általában egy varázsszó szokott lenni az emberek fejében, és valami fizikailag létező izének képzelik, ami a fekete lyukak közepén csücsül, meg ami az ősrobbanáskor volt. A szingularitás szó viszont fizikai kontextusban csak annyit jelent, hogy valamely fizikai modellünk matematikai kifejezései fizikailag - vagy akár matematikailag is - értelmetlen eredményeket adnak egy ponton. A szingularitások megjelenése egy fizikai modell teljesítőképességének a végét jelzik, semmi mást - nem fizikailag létező akármik, hanem puszta matematikai jelenségek, amik azért lépnek fel, mert olyan modellel dolgozunk, amivel nem lehetne."

2022. dec. 23. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 Mojjo ***** válasza:
100%

Folyt: magyarán nincs mit megfigyelni. Olvasd el a hosszú hozzászólásomat az előző oldalról, amit átugrottál, lehet sok mindent meg fog világítani. Ha képesek leszünk megalkotni a kvantumgravitációs elméletet, akkor eltűnnek a kérdőjelek a fekete lyukak belsejének fizikájából is. Bár amúgy jelen fizikánkkal is bőven belátunk az eseményhorizont mögé, akkor is, ha teleszkóppal nem tudunk.


Az ősrobbanás pedig speciel elég sok nyomot hagyott maga után - úgy az egész univerzumot. Van miből dolgozni. Ezen kívül az ősrobbanáskori állapotokhoz egyre közelebb és közelebb tudunk kerülni a gyorsítóenergiák növelésével - még hatalmas út áll előttünk, és ez igencsak nagyon a jövő, mert nem keveset kell a gyorsítóenergiákon növelni. Ami pedig az akkori "szingularitás" megértését illeti, lsd fent.


Apró plusz megjegyzés: azzal, hogy te mit tartasz abszurdnak, vagy sem, vajmi keveset törődik a természet. Ez a te saját kis szubjektív érzésed és az biztos, hogy nem a megismeréshez vezető helyes út része ennek megfelelően alakítani a valóságról alkotott képed.

2022. dec. 23. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!