A tükör miért csak vízszintesen fordítja meg a képet?
#33
Abban egyet értek, hogy gondold át, de közben esetleg olvasd el a korábbi válaszokat is, mert a kérdést már elég sokan megválaszolták itt is...
#35
"A diskurzust végigolvasva most már értem, hogy az állatok miért ijednek meg a tükörképüktől..."
Tévedsz.
Az értelmileg alacsonyabb szinten álló állatok nem azért viselkednek furcsán a tükör előtt, mert a bal és jobb oldal LÁTSZÓLAG rossz helyen van.
Hanem azért, mert a hétköznapi tapasztalataik szerint ha látnak maguk előtt egy állatot, akkor az egy másik állat és nem ők. És nem elég fejlettek ahhoz, hogy rájöjjenek, hogy a tükörbe nézve nem ez a helyzet.
#33
"Hol mondták a tükörnek hogy ezt csinálja? és mindegyik tudja hogy mit kell tennie?"
A helyzet pont ennek az ellentéte. A némi ismerettel rendelkező emberek folyamatosan mondják a tükröknek, hogy ne tüntessék ki a
Bocs, megnyomtam az ENTER-t.
#33
"Hol mondták a tükörnek hogy ezt csinálja? és mindegyik tudja hogy mit kell tennie?"
A helyzet pont ennek az ellentéte. A némi ismerettel rendelkező emberek folyamatosan mondják a tükörnek, hogy ne tüntesse ki LÁTSZÓLAG a bal-jobb irányt a fel-le irányhoz képest. Mert egy függőleges sík esetében ez nem helyes viselkedés.
De figyelembe véve az ember szokását, hogy általában függőleges tengely körül szokott megfordulni, a végeredmény mégis az lesz, hogy a tükörkép bal-jobb irányban "furcsa".
Krwkco - amit most írtál az nagyon szemléletes!
Tényleg az a helyzet, hogyha alapból úgy fordulnánk szembe valakivel, hogy a neki háttal pozícióból fejre-állnánk, akkor bizony az lenne panaszos, hogy a tükör a fel-le pozíciót cseréli meg, míg a jobb-balt békén hagyja.
🤘🤪🤘
Amúgy igazából az előre-hátra irány cserélődik fel, és ennek a ténynek a figyelmen kívül hagyásából ered a sok félreértés!
> "Hanem azért, mert a hétköznapi tapasztalataik szerint ha látnak maguk előtt egy állatot, akkor az egy másik állat és nem ők. És nem elég fejlettek ahhoz, hogy rájöjjenek, hogy a tükörbe nézve nem ez a helyzet."
És vajon miért látják másik állatnak saját magukat, ha nem az illúzió okozta pszichés hatás áll a jelenség hátterében? Lehet felhozni a klasszikust érvet, miszerint a természetben nincsenek tükrök, csakhogy ez egy félig hamis, elkendőzött állítás. Ugyanis a víz és az ablaküveg is tud tükörképet létrehozni, azzal mégsincsen gondjuk az állatoknak néhány kivételtől eltekintve (lásd széncinege).
Az első négy oldalt érdemes végigolvasnia mindenkinek. A válaszolók jól bemutatták, hogy mindenki érti a tükröződés mikéntjét (ott a tükör és visszaveri a fényt), de jól látszódik, hogy a pszichére gyakorolt hatását mégsem értjük igazán. Nem tudom hányan válaszoltak eddig az anonimitás miatt, de érdemes megfigyelni, hogy mindenki ugyanazt próbálja elmagyarázni (a tükröződést), mégis mindenki teljesen máshogyan számol be arról, hogy a kiváltott hatást miként képzelik. Az egyik így forgatná, a másik úgy forgatná a koordinátarendszert, a harmadik úgy képzeli, hogy az egész testét fordítja ki a tükör... Aztán jönnek az ábrás példák, azok is mind ugyanazt próbálják elmondani, de mégis teljesen máshogy látják, hogy mi történik az ábrával a saját nézetük szerint.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!