Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki, aki ért a fizikához....

Valaki, aki ért a fizikához. Ez csak szerintem van így?

Figyelt kérdés

(Sajnos nem találtam jobb kategóriát, elnézést!)

Elkísértem ma az öcsémet egy ofotértbe, mert új szemüveg kell neki. Meg is csinálták neki a látástesztet, de valami feltűnt. Több helyen is járt már és azt mesélte, hogy eddig minden helyen falra vetítették a leolvasandó betűket, számokat, viszont most egy tükörre vetítettek mindent. Ez gyakorlatban azt jelenti, hogy a távolság kétszeresét kellett leolvasnia, miközben csak az egyszeresére kellett fókuszálnia, vagyis így a kapott eredmény sem megfelelő. (Ezt egyébként a fényképezőm autofocus rendszerével is leteszteltem.) Röviden annyi, hogy egy tükörben teljesen máshogy működik a fókuszálás.

Jól gondolom, hogy ez így van?



2021. okt. 27. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Próbáld ki, menj oda a tükör széléhéz a mobiloddal, kapcsold ve a fényző appot, a kamera a tükör szélére fókuszáljon de még lássa a tükörben a dolgokat. Azt fogod tapasztalni, hogy a tükörben a dolgok homályosak lesznek, mert éppen a kamera-tükör távolságot veszed alapul fokusznál. Tehát nem, ha tükörbe nézel akkor nem a tükörre fokuszálsz, hanem azt a távolságot veszed alapul amit a fény amúgy is megtesz.
2021. okt. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Nem... szerkeszd ki a síktükör képalkotását (ha jól emlékszem ált. isk. fizika órán tanultuk,bár én már idősebb vagyok szóval lehet, most később van). És ezt azért használják, hogy kisebb helyen elférjen a vizsgáló. Teljesen megbízható eredményt fog adni így is.
2021. okt. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 krwkco ***** válasza:
46%

"egy tükörre vetítettek mindent"

Ennek így nincs értelme. Úgy érted, hogy tükörben kellett néznie a mögötte levő falra vetített feliratokat?

Ha egy vetítőt a tükörre irányítanak és valaki ezt nézi, az olyan, mintha a tükör mögötti pontból a szemébe vetítenének. Biztosan nem ez történt.

2021. okt. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
46%
Biztosan nem tükör volt, így érdemben nem lehet véleményezni a tesztet.
2021. okt. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!