A globális felmelegedésről hazudtak nekünk? Szerintem sokkal hamarabb melegszik a Föld, csak nem akartak pánikot. Szinte nincs ózonréteg, hónapok óta nem esett egy tisztességes eső, folyók, tavak száradnak ki.
"Úgyhogy ideje lenne felébrednie az emberiségnek a rózsaszín villanyautós, szélkerekes, klímaváltozás-megállítós álmodozásból, és az elkésett, ezért hatástalan dolgok erőltetése helyett a felkészülésre és az alkalmazkodásra koncentrálni."
Ekkora baromságok írásához mennyire kell világvége fannak lenni?
Ha megállítható ha nem a felmelegedés, célszerű nem telefüstölni a városaink levegőjét, célszerű megújulóenergiákba fektetni, mert a könnyen kitermelhető fosszilis akkor is fogyóban van, ha szarunk bele az üveggázhatású gázok kibocsátásába. Szóval csak mert esetleg még lassítani sem tudjuk majd lényegesen ezekkel a klíma változást, még nem haszontalan lépések.
Egyébként érdekelne, hogy a világvége mániások szerint mit kellene tenni "felkészülésre és az alkalmazkodásra koncentrálás" címszó alatt?
Mert pl passzívházak építése vagy decentralizált, önellátó megújuló áramtermelés és az egyéb dolgok, amiket a globális felmelegedés ellen IS tesznek nézőpontom szerint pont hogy felkészülés és alkalmazkodás részei is.
Nem hazudtak, mindenki veri, vagy verte a tamtamot.
El lett magyarázva, hogy a globális felmelegedés katasztrofális anomáliákkal , sőt, egyenesen klímaváltozással jár.
Egyenlőre még csekély a felmelegedés, mivel az a Föld egészére értendő átlaghőmérsékletet jelenti, ráadásul éves viszonylatban, vagyis benne van a szibériai, grönlandi, antarktiszi tél is, ám a szakértők mindig is mondták, hogy az egy-két fokos átlaghőmérséklet emelkedése esetenként drasztikus változásokat hozhat.
Azt mindenki tudja, hogy a felmelegedés nagyobb párolgást okoz, de nem csak a tavak, tengerek párologtatnak jobban, hanem a szárazföld is.
Az esők sokkal bővizűbbek már most is, ezért van sok helyen áradás, hiszen a vízelvezető rendszerek nem erre alakultak ki és ugye ahol mindig is ritkább volt a csapadék, mert az eddig sem egyenletesen oszlott el, ott sajnos a kiszáradás dominál, hiszen az viszont mindenhol történik.
Sajnos ez a földterületek túlnyomó többségére érvényes, hiszen a nagyobb óceáni vízfelületek miatt az esők többsége oda is hull vissza, illetve ahol viszont a földfelszínre, ott meg áradásokkal küszködnek.
Hosszabb távon ez a gyakoribb esőzések helyén elmocsarasodást jelent, máshol viszont kiszáradást és sajnos ez a nagyobb terület.
Az anomáliákhoz hozzájárul még az uralkodó széljárások megváltozása, gyengülése. Ezek fékező, szigetelő hatása nélkül a hideg sarki levegő és a forró trópusi légtömegek gyorsabban juthatnak el a mérsékelt égövre, ahol így az évszaknak megfelelő átlaghőmérséklet hol hidegebb, hol melegebb a megszokottnál, mégpedig jelentősen.
Ez meg semmi, ahogy a globális felmelegedés fokozódik, ez egyre nagyobb mértékben jelenik meg sajnos.
Erről van szó!
"Ha megállítható ha nem a felmelegedés, célszerű nem telefüstölni a városaink levegőjét"
Csakhogy ezt éppenséggel azzal is meg lehet oldani, hogy a tömegközlekedésre kényszeríted az emberek nagy részét, ami jóval könnyebb, mint legyártani sok száz millió elektromos autót.
De mégsem ez történik, hanem a parasztok meg vannak etetve a hülye dumával, hogy vegyé' villanyautót, mer' azzal majd jól megállítod a klímaváltozást.
"mert a könnyen kitermelhető fosszilis akkor is fogyóban van, ha szarunk bele az üveggázhatású gázok kibocsátásába."
De erre nem az a megoldás, hogy még abból a kevés maradék fosszilisből is elpörkölünk g-cisokat arra, hogy legyártsunk egy rakás elektromos autót.
Hanem az, hogy ne autókázzál, paraszt, és kész, szokd meg, hogy ennek a kényelmes világnak vége van.
"Mert pl passzívházak építése vagy decentralizált, önellátó megújuló áramtermelés és az egyéb dolgok, amiket a globális felmelegedés ellen IS tesznek nézőpontom szerint pont hogy felkészülés és alkalmazkodás részei is."
Ezzel egyetértek, ez valóban a felkészülés és az alkalmazkodás része lenne.
De a legfőbb részről senki nem beszél:
hogy fel kéne fogni, hogy qrvára vissza kéne venni a fogyasztásból, merthogy vagy magunktól hozzászokunk egy jóval alacsonyabb színvonalú élethez, hogy kevesebbet és kevésbé változatosan zabálunk, mozizunk, utazunk, bulizunk, és akkor a szociális strukturák és a relatíve békés élet legalább megmarad
VAGY
kötjük az ebet a karóhoz, hogy nekünk mindez igenis jár, és akkor majd rohadtul dühösek és kétségbeesettek leszünk, amikor szembesülünk vele, hogy hiába jár, ha nincs, és egymás torkának esünk majd.
És ennek a vége vagy anarchia lesz, vagy valami disztopikus diktatúra, ha a mindenkori hatalom úrrá tud lenni rajta.
Persze én tisztában vagyok vele, hogy az emberi természet nem ilyen, úgyhogy ez persze csak elméleti lehetőség.
Bizony, sokan ugattak anno, már az én kiskoromban, ami pedig 60 éve volt. A baj ugyanis nem az, hogy én füstölök, meg te is füstölsz, hanem az, hogy 10-szer annyian füstölünk, mint ezelőtt 60 évvel. Csak ez nem népszerű gondolat. Mármint a népesség radikális csökkentése. Kinek az unokáját kéne agyonlőni? Inkább megdöglünk mindahányan. Lehet, hogy a sokat szidott Orbán már arra készül, hogy a déli kerítésnél kell azokat legéppuskázni, akiket a görögök és az olaszok átengednek magukon a hőség elől menekülőben.
Egyébként bármikor találni itt a Gyakorin hozzászólásokat, hogy nincs is globális melegedés, szóval az ostobaságért nem kell messzire menni. :D
Fuh de nem szeretem az ilyen félművelt sötétzöld kérdezőket.
Kérdező: ha tudsz eléggé angolul, akkor ezt olvasd el.
Ha nem, akkor összefoglalom: az ózonréteg jobb állapotban van most, mint az 1990-es években volt.
2040 körül pedig teljesen regenerálódik is.
Olyan butaság pedig soha nem volt az utóbbi 3 milliárd évben, hogy "szinte nincs ózonréteg".
Értem én hogy szívügyed a környezetvédelem, de pont ezek miatt a túlzó, alaptalan, átgondolatlan állítások (sőt, kinyilatkoztatások) miatt nézik sokan egyszerű hisztériás alarmizmusnak az egész témát.
Amúgy meg, az ózonréteg nem a globális hőháztartásért felel...
A hőháztartást a légköri gázok együttesen határozzák meg, elsősorban a vízgőz, szén-dioxid, metán...
Az ózone az ultraibolya sugarak egy részét szűri. Totál más miatt fontos ez, nem a hőmérséklet miatt.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!