Természettudomány tanulásánál érdemes teljesen kerülni azokat, akik belekevernek vallási elemeket is a tudományba, vagy mondhatnak jókat is, így szűrve használható az általuk mondott is?
Az imént a termékenységről kezdtem el nézni egy videót egy dietetikustól. Gondoltam, jó lesz a tanulmányaimhoz. A YouTube csatornáján az van, hogy tudományosan megalapozott dolgokról beszél. Bár itt a GYIK-en is írták, hogy kontár...
Szóval elkezdtem nézni a videót, ahol elkezdte sorolni, hogy a termékenységhez mi az, ami kell. Mondott jókat is (pl. egy egészséges petesejt) stb. aztán az 5. pont után leállítottam a video-t, mert arról kezdett el beszélni, hogy szerinte termékenységhez az is fontos, hogy Isten is úgy akarja, mert szerinte ez egy természetfeletti dolog.
Ez már a második eset rövid időn belül, hogy kiegészítő anyagot keresek a hivatalos tananyaghoz, erre csalódok, mert kiderül, hogy az illető ilyen.
A rend kedvéért azért feltenném a kérdést, mi ilyenkor a szokás:
Aki belekever a természettudományba vallási (esetleg ezoterikus) elemeket, azt lehet használni szűrővel, vagy érdemes az egész anyagot kukázni?
Korábban még "szűrve" néztem az ilyeneket, de most a vizsga miatt ezt nem merem bevállalni.
Természettudományban nem létezik és nem is létezhet teológia semmilyen formában. A teológia puszta létezése ellentmond a természettudományoknak.
Ha valaki keveri a kettőt, az max filozófiában állja meg a helyét, na de hát a filozófia is egy jó nagy kupac szar. Mókásnak mókás nézni a vergődést, de érdemi funkciója kvázi nincs.
Nem érdemes.
Ilyenkor minden pontot külön ellenőrizni kéne, ahhoz meg független forrás kell, de akkor meg elég csak azt megnézni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!