Relativizálható, hogy fénysebesség alatt vagy fölött vagyunk?
A fizika törvényei csak azt tiltják, hogy tömeggel rendelkező test pont c-vel menjen. De miért ne létezhetnének olyan egzotikus anyagok, melyek jóval c fölött közlekednek, ld. a súrlódásra, közegellenállásra gyorsuló negatív tömegű testek.
Így tehát a c fölötti testek világa, a mi világunk duálisa. De mi van, ha mindez csak szemszög kérdése?
Nem, elég egyértelmű, hogy lassabbak vagyunk a fénynél. Egyszerű kísérlet, fogj egy elemlámpát, kapcsold be, majd fusd le a fényét! Ha sikerül, akkor gyorsabb vagy a fénysebességnél, ha nem, akkor lassabb, édesmindegy a szemszög.
Olyan anyagok meg elméleti síkon akár létezhetnének is, amik gyorsabban haladnak a fénynél, de ha léteznek, akkor ezek meg lassabban nem tudnak haladni. Ha tényleg érdekel, keress rá a tachionokra!
A problma már a kérdés értelmetlenségével kezdődik. Értelmetlenség alatt azt értem, hogy attól nem lesz valami megfogható, értelmezhető dolog, ha néhány szót véletlenszerűen összehányunk és kérdőjelet biggyesztünk a végére.
Azt kéne megérteni a tiltakozóknak, hogy egy zavaró tényező megszüntetésére vagy van eszközünk (itt például azonnali törlés), vagy azonnal kikerüljük (itt lapozunk, nem válaszolunk).
#1-es, forrás? "Baj" csak akkor van, ha c-vel közlekedünk - mert 0 kerül a relativisztikus képletekben a nevezőbe.
#2-es, látszólag a mozdulatlan testek 0 sebességűek, minden más pedig 0 és c között van. De transzformáljunk át minden c-nél kisebb, pozitív v sebességet egy c-nél nagyobb sebességre, például így: v' = c^2/v. Ekkor ami c-volt (a foton), az c is maradt, és ami alatta volt, az fölé került, és vica versa.
A kérdésem korrekten úgy szól, hogy elképzelhetőek-e a tachionokra vagy nevezzük akárhogy ezeket a c-nél gyorsabb részecskéket, olyan törvényszerűségek, hogy mérésben és emberi percepcióban nem mutatkozik-e különbség, hogy a világunkban minden v-vel vagy a hozzátartozó v'-vel közlekedik?
#4-es, köszönöm a linkeket!
#5-ös, negatív tömegű proton. :)
#6-os válaszadó kapta a jelentést az uszító kommentjéért.
Xorter pontosítsd a #5 válaszod, így nem teljesen jó szerintem.
Mindenesetre negatív tömeg van. És pont a fizikusok orra előtt. Csak kell egy másik logikai lánc hozzá...
Na, a mindent tudó professzor ide is belekotyogott...
Ő az, aki logikával akarja helyettesíteni az elméleti fizikát. :D
#9
Van érdemi mondanivalód, vagy ahhoz már gondolkodni is kéne?
(Esetleg...na ne, ez már túlzás!...talán még kérdezni is?)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!