Miért nem tudja máig senki mekkora a fénysebesség? Csak a fény visszaverődésének sebességét tudtuk mérni, és csak reméljük, hogy a fény is azonos sebességű, tehát fikció a valódi fénysebesség, se matematikai se empirikus méréssel nem bizonyították.
"Miért nem tudja máig senki mekkora a fénysebesség?"
Szerintem meg is válaszoltad. :D
A videón egy fizikus tudós srác beszél, utána meg szerepelnek benne specialista részecskefizikusok is.
Még Einstein is fényvisszaverődés sebességéről ír csak, és csak reméli hogy talán a fény sebessége talán ezzel azonos.
Szerinted te jobban tudod mint ők?
A tanulatlan okoskodó troll itt csak te lehetsz.
Olyat tudunk mondani, hogy matekból kijön, hogy létezik maximális sebesség.
A fényt le tudjuk mérni, hogy oda-vissza az átlagsebessége ez a maximális sebesség. És mivel ez egy maximális sebesség, emiatt nem lehet az, hogy egyik irányba gyorsabb, és a másikba lassabb. Meg eddig nem tapasztaltunk semmit, hogy a fény különböző irányba más sebességgel menne, emiatt is mondjuk, hogy akkor feltételezzük, hogy azonos. De a fizika ilyen, hogy empirikus adatokon nyugszik.
Újra megérkezett a fizikát újra feltaláló trollunk.
https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..
Tipikus példa arra, hogy a megértéséhez szükséges bizonyos ismeret. Éppen ezért máshonnan közelítenék.
1. tudósok számtalanszor tévedtek a világtörténelemben.
2. tudósok számtalanszor adták el nevüket laikusok megtévesztése érdekében némi zsozsóért. Itt nem azt kérdezném, miért, hanem azt, hol a gerinc.
3. De ha mégis elfogadjuk valamennyire a linket, akkor miért ilyen a következtetés? Másképpen fogalmazva, miért irányított? Például miért is kételkedünk abban, hogy a fény mint fény, mindig azonos sebességű? Volt valami kísérlet, amely ezt cáfolta? Valaki kimutatta, hogy az érkező és visszavert fény nem azonos sebességű? Sőt, az az érkező nem visszavert valahonnan máshonnan?
4. Meg kéne érteni, a tudomány nem remél. Soha! Vagy bizonyít, vagy feltételez. Előbbi elmélet, utóbbi hipotézis, ami bizonyításra vár. Elemi logikai szabály az élet ezer törvénye igazodik ehhez, ami nincs cáfolva igaz mindaddig, míg nem cáfolják. Miért? mertsemmi okom kacifántosan gondolkodni, ha egyszerűen könnyebb, célravezetőbb és eredményesebb.
5. A videóból kiderülhet, hogy nem tudjuk mérni. Például azért derülhet ki, mert a videó elfelejti elmesélni, hogy tudjuk. Azért felejti el, mert tagadni pár másodperc, bizonyítani hosszú, és nem fogják érteni, sőt, olyan hosszú videót megnézni se fognak. Ezért pedig nem készít videót senki.
6. Szép dolog, mikor valaki valamit elképzel, és minden logikai, mondattani szabályt sutba dobva leír egy ezt az elképzelést alátámasztani látszó eszmefuttatást. A baj az vele, hogy aki válaszolni tudna, a mondat szerkezetéből azt is kiolvassa, hogy nem érdemes, mert erdeménytelen, nem fogják, nem akarják megérteni.
"Meg kéne érteni, a tudomány nem remél. Soha! Vagy bizonyít, vagy feltételez."
Te akarod a fizikát feltételezésekre építeni. Hiszen a fény eredeti sebessége csak feltételezés, azaz remény. Senki nem bizonyította, senki sem mérte meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!