Ha a Multiverzum tágul, akkor az univerzumai milyen gyorsan távolodnak egymástól?
Kérdés, hogy létezik-e a multiverzum? Ha létezik, akkor milyen multiverzum hipotézisben gondolkodunk, mert sokféle van?
Bármire lehet gondolni, ami kijön az eddigi megfigyelési tapasztalatokból. Kérdés, mennyire megbízhatóak ezek. És ha már multiverzum, akkor miért ne legyen egyben ciklusos modell. Ez esetben viszont nem biztos, hogy jó ötlet az univerzumok távolodására, vagyis a multiverzum tágulására gondolni. Mivel bármi lehetséges ezért én inkább arra gondolok, hogy az univerzumok tágulása által, az univerzumok találkoznak és a kapcsolódási pontokon gyűlik az anyag fekete lyukak formájában. Mivel a kapcsolódási pontokon létrejövő fekete lyukak tömege és gravitációja egyre nagyobb, ezért ez elvileg megoldhatja a sötét energiát is, ami ennél fogva nem más, mint gravitációs gyorsulás az univerzumok közötti kapcsolódási pontok felé. Ezt a modelt megszerkesztve kijön és láthatóvá válik, hogy lehetnek olyan térrészek az univerzumunkban, ahonnan körülnézve izotróp tágulást is lehet mérni. Lehet, hogy mi is egy ilyen térrészen vagyunk.
Persze ez mellett több problémája is van a modellnek. Az egyik ilyen, hogy sajnos csak akkor "működik", ha a gravitáció hatásának terjedési sebessége nem csupán fénysebesség, vagy ha a gravitációs hullámok terjedése ugyan fénysebesség, de nem abban az értelemben mint a relativitás elmélet értelme szerint. Tehát nem lehetne abszolút állandó, ami így azt jelentené, hogy a gravitációs hullámok sebessége nem lehetne független a forrás mozgásától.
Szóval több gond is van ezzel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!